Používate prášok alebo gél na pranie?

pimpulienka
16. mar 2012

Ja gel aj pre dcerku (Lovela, Persil sensitive) aj pre nas dospelych ( rôzne značky), ale mam čoraz viac pocit, že to dobre nevyperie..Neviem, či nepresedlám na pracie prášky po sto rokoch 😉

m_ij_ka
27. okt 2013

ja používam len gély, lepšie sa rozpustí v práčke ako prací prášok a plus do každého prania dávam odmerku aj woolitu. Kupujem ponu z kauflandu, woolite (modry, čevený čierny, biely)

caoli
27. okt 2013

Po niekoľkých rokoch len gélov som pri bielom prádle prešla na prášok, Persil, ale kúpený v AT. Po niekoľkých rokoch je manželovo šedé spodné prádlo opäť biele 🙂

zita19
27. okt 2013

Raz za cas (meisc) treba vyprat nieco aspon na 60, najlepsie uteraky a kuchynske utierky. Ked sa perie pernementne n aa40 bakterie si v pracke lebedia. Vlhko, teplucko, pravidelna strava (spina z pradla) a potom je zatuchnute kazde pradlo co do nej strcite a nepomoze ziadna avivaz. Avivaz inac dobre krmi ten humus co tam zije, lebo je posledna a uz sa s nicim navyplachne. Ocot je lepsi. Ja osobne pouzivam gely. Uz roky ich lejem rovno do bubna, aby sa nesplachli do cerpedla, ale ostali tam kde maju byt, v bubne. Este ked som prala praskami, tiez som ich davala rovno do bubna. Na vycistenie nasypky je najlepsia umyvacka. Pustia tam aj sople z avivaze. A podla tvrdosti vody raz rocne, polrocne vyvarim par starych obliecok s litrom octu, naliateho este pred napustenim vody do pracky. Vsetko periem na 30. Bonux, persil, ariel na biele, podla toho ci zpzeniem za dobru cenu a oxi odstranovac na biele z DM. Na farene farebny bonux a na take comu ja hovorim zahradne uplne nejlacnejsi gel co stretnem na 50.

zuju2
29. okt 2013

Ja používam gélové kapsuly. Som s nimi spokojná, lepšie sa rozpúšťajú v porovnaní s práškom.

ondrej1
27. feb 2014

u nas frčí len Persil vo všetkých formách. Kapsuly, gel aj prasok

tatis
27. feb 2014

jednoznacne prasky, na detske Lovelu a na nase Bonux.jeden cas som skusila aj tekutu Lovelu, ale mala som pocit, ze pradlo nebolo dobre vyprate

malyprinc35
18. aug 2014

Viaceré ste tu spomínali, že vám zatuchli, resp. smrdia uteráky a osušky. Osvedčená metóda ako tomu predísť: Na uteráky a osušky netreba používať aviváž, lebo potom strácajú savosť (platí aj na utierky a pod.). Pred praním pridajte do bubna asi poldeci octu, ktorý ničí baktérie a zároveň čistí bubon (zatuchnutosť spôsobujú baktérie). A po vypratí budú uteráky krásne čisté a voňavé. Ešte jedna informácia od výrobcov: pri testovaní pračiek sa používajú pracie prášky a samotní výrobcovia nedoporučujú používať gély, pretože obaľujú textilné vlákna a následne strácajú priedušnosť, savosť. Čiže gél nie je vhodné používať najmä na uteráky, osušky, utierky ...

munka123
24. nov 2014

Nám toť nedávno do práce ako odmeny dali nové prášky na pranie, nejaká iná značka od eurochemia, nemecké (washkonig). Dostali sme klasický a tekúty a napr. skúšala som hneď ten tekutý a čistilo to ako divé. Vôňu neporovnávam, každému aj tak vonia niečo iné, ale napr. fľaky, ktoré bežne bolo treba vyprať na dva krát tu mizli po prvom praní. Dúfam, že nám to budú voziť častejšie, chodiť to nakupovať do Rakúska mám ďaleko.

185anna
23. jan 2015

Ahojte ja odporucam urcite perwoll modrý a detskú aviváž lenor .Preto perwoll lebo keď som mala klasický prašok na oblečení mi ostali biele flaky Potom som to musela znova dať vypláchať. Apreto detskú lenor lebo keď som použivala klasickú lenor tak sa mi deti stažovali na svrbenie a dráždenie pokožky.

florianpl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata0310
15. jan 2016

ja používam len prach na pranie Ariel alebo Persil a z aviváži Lenor alebo Silan a do práčky aby sa mi nenahromadil vodný kameň používam tabletky
W5 z lídlu a som spokojná 😀

salehouse
7. apr 2016

eko výrobky sú zvyčajne predražené, aspoň u nás na slovensku, skúste pozrieť napríklad naše stránky, máme tablety na pranie ecover za polovičnú cenu oproti iným predajcom a len pozitívne skúsenosti s nimi. Dokonca si ich chvália mamičky, ktoré majú deti s ekzémom a rôznymi alergiami 🙂

ladygina
7. apr 2016

ja pouzivam len gel na pranie alebo potom tie gelove tablety

vanessa1000
17. apr 2016

Ja na tmavé gél na biele prášok Ariel A aviváž cocolino je super priamo Z talianska

mariankab
23. apr 2016

ahojte...čo sa týka toho, že vám smrdia stále uteráky, tak mám odpoveď..... mne sa to robilo tiež. Tak som menila aj aviváž, prach na pranie...no skúšala som kadečo..... Začalo sa mi to robiť v jeseň, keď som už vešala prádlo dnu. Začali sychravé časi a vonku bola aj väčšia vlhkosť, ešte sme stále nekúrili. Ako náhle sme začali kúriť, tak to pomynulo...lebo prádlo schlo rýchlejšie a netuchlo..... a to iste potom zase nastalo po zime,, keď sme prestali kúriť ale prádlo som ešte nevešala von, keď bolo sychravo.... proste som prišla na to, ,že prádlo smrdí keď schne dnu pomaly a obzvlášť, keď je vonku vyššia vlhkosť.... takže od vtedy ako som to zistila, tak vešiam prádlo, keď sa dá len vonku....alebo dnu v tom prípade, ,keď je vyvesenné v dobre vetranej miestnosti... od vtedy s tým vôbec nemám problém......

len_leninek
31. okt 2016

Neviete co sa stalo s pracimi gelmi Draft? Nedaju sa zohnat ani na nete. Prestali ich vyrabat alebo zmenili nazov...?

len_leninek
31. okt 2016

*dreft, nie draft

pedrisito
14. feb 2018

pracujem v hoteli ako udrzbar , ale chodim aj do pracovne .. periem si tekutym praskom, vyperie dobre a neostavaju flaky ako po prachu na pranie .. co sa tyka uterakov, hotelove vonaju po prasku aj po viacerich pouzitiach .. perie sa na 90 to je zaklad ,,osusky a uteraky prat na vysokej teplote . a musia sa rychlo ususit .. aby nezatuchli .. potom je to parada 🙂 .. len malokto ma susicku .. takze v lete von pripadne susit kde je sucho a teplo ..odporucam kupovat hotelove osusky a uteraky su kvalitne aj ked len biele co zvacsa a prat bez avivazi ..

fadama
14. feb 2018

Ja pouzívam kapsule Ariel

semila001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
semila001
21. jún 2020

Za mna ariel praci prašok a avivaž softlan modry topka

yvett78
3. feb 2023

@pimpulienka ja vobec, iba 100% prirodne platky.Chceli sme sa vyvarovat v buducnosti roznych ochoreniam, ved to nosime denne, tak som zvolila tuto cestu a super