Povaha rodičov a jej vplyv na pohlavie dieťaťa

daniela1983
4. júl 2008

Ahoj. Neviem či ste už o tom niektorá počuli, ale moja babka má jednu teóriu. Vraj v rodinách kde je žena dominantnejšia, viac rozhoduje... a muž je skôr utiahnutý, lahostajnejší, alebo výrazne prispôsobivajší, vraj má taká žena väčšinou chlapcov. Tvrdila som jej aká je to blbosť, ale poukázala na niekoľko mne dobre známych príkladov z okolia a musela som uznať, že u tých rodín to tak skutočne je. Čo si o tom myslíte? Poznáte niekoho kto má iba chlapcov? Ako je to v rodine s dominanciou pratnerov? 😉 Skúsme urobiť prieskum a vývrátiť, alebo možno potvrdiť túto teóriu starých mám... 😉

najjulinka
4. júl 2008

Tak potom nechápem, že niektoré páry majú aj dievčatá aj chlpacov??? 😉 😀 😀 😀 😀 😀

daniela1983
autor
4. júl 2008

tak asi maju vyrovnanu domacnost 😀
napr. pri mojom nevlastnom fotrovi to sedi, s prvou zenou ma dvoch chaloňanov a s mojom mamou tiez chalana. a on je teda uplne flegmos, daj ma Bože kde chces.

najjulinka
4. júl 2008

No my máme susedov... Chlap ani žiarovku nevymení... Ked si kúpili psa, tak ešte aj predavač v potravinách zahlásil, že konečne majú chlapa doma... No a asi neuhádneš aké deti mali... 6x dievča 😀 😀 😀 Tá žena je tam jasne dominantná... Vedia to všetci... 😉 😀

daniela1983
autor
4. júl 2008

ved ja nehovorim, ze to je tak musi byt, poznam par takych pripadov a do samozrejme nie je nejaky dokaz, len ma zaujimalo kolko dalsich pre a proti najdeme

moni1412
4. júl 2008

moji svokrovci su tak ako pises, danka..... a maju aj chlapca, aj dievca... 🙂

martina.d.
4. júl 2008

my máme s manželom dievčatko a chlapčeka. On je povahovo flegmoš, málo čo ho dokáže vytočiť. Myslím, že domácnosť kočírujem ja. 😀
Manžel má ešte 2 deti z prvého manželstva - 2 dievčence. V tom bola absolutne dominantná žena. 🙂
Ale podľa mňa, v každom manželstve je nejakým spôsobom žena dominantnejšia. Žena si skôr prispôsobí muža na svoj obraz ako naopak.
Takže skóre dievča - chlapec 3:1 (manžel tvrdí, že najskôr musel mať 3 princezné, ako kráľ z rozprávky a potom syna - princa).

mywiel
4. júl 2008

Daniela tak tomu neverim, geneticka informacia zalezia od spermie chlapa ci to bude dievca alebo chlapec a charaktrer cloveka sa vyvija pocas zivota, podla mna to nema nic spolocne, chlap ktory je pri jednej zene pod papucou pri druhej moze byt zas dominantny vsetko je otazka charakterov ktore sa zhodnu. To chces povedat ze pri jednej zeny by mal napr. len dievcata a pri inej len chlapcov? Nechapem tu teoriu... 😕 😅

daniela1983
autor
4. júl 2008

otazka je ci chlap, ktory bol u jednej pod papucou si najde totalne inu zenu pri ktorej by sa zmenil na dominantneho. neviem ako to babka myslela. mozno vies, ak je zena dominantnejsia, tak jej telo moze nejakao chemicky zamietat spermie dievcenske( co ja viem, mozno priroda chce zarucit, ze ked je otec taky ze sa k nicomu nema, tak aby muzske pokoloenie nevymrelo 😀 😀 😀 ) to je cisto teoreticka uvaha. ale kazdopadne to v okoli pozorujem 🙂 aj ked nie je to pravidlom samorejme

miresta
4. júl 2008

ahojte, ako hovorí mywiel - je to úplna blbosť, to sa takto nemôže brať, veď genetika sa tvorí ešte skôr ako opladní ženu, len potom už podľa toho, ktorá spermia oplodní, tak podľa toho je to buď dievča alebo chlapec, no babky už toho narozprávali. Aj môj manžel je flegmatik ale zase v niečom dominantnejší a ja som tiež flegmatička ale zase zodpovedná, takže aké deti by sme mali mať? Manžel má z predošlého manželstva aj dcéru aj chlapca ami máme teraz dcérku - zatiaľ. Tak naozaj nechápem povery babiek a ich výpočty. No niejak si ti museli dať dokopy, kedže predtým nemali žiadne prístroje.

titkovamiriam
4. júl 2008

😀 😀 😀 fiha tak som potom riadne dominantna 😀 😀 😀

mywiel
4. júl 2008

Daniela to je dobre, chudak chlap... 😀 😀

daniela1983
autor
4. júl 2008

no schvalne, kto u vas o vsetko rozhoduje a organizuje 😀 titkovamiriam, ha? 😀

mywiel
4. júl 2008

U nas je to napr. vyvazene kazdy v niecom rozhoduje, ale vacsinou spolu. 🙂