Povedali by ste dobrej kamarátke, čo si myslíte o jej priateľovi?

susik77
18. máj 2008

Ahojte, mam perfektnu kamaratku, pozname sa uz 12 rokov. trapi ma, ze sa mi zda, ze ju jej priatel, s kt. su uz asi 5 rokov taha za nos a skor caka, ze si najde niekoho lepsieho. ona totiz nie je moc pekna, aj ked je velmi sikovna v praci a velmi mila a inteligentna. Uz raz, asi pred 2 rokmi mu nasla sms-ku v mobile-nahodou-nekontrol. mu mobil 😔 -od jeho kamarata, ze ma zabudnut na tu babu, ze ona - moja kamaratka je ovela solidnejsia 😔 .To bolo po dovolenke, na kt. bol bez mojej kamosky, len s tym kamaratom.
Inak, on nie je skoro nikdy doma, ze vraj sa vracia vzdy v noci-ma svoje hobby-tak moja kamaratka sa snazi co najviac chodit do prace, aby si nasetrila a tiez sa uci asi 3 jazyky...
No, co ma najviac privadza k tejto myslienke je, ze obidvaja maju super pracu, chceli najprv, ze kupia byt. Potom si to on rozmyslel, ze najprv si kupia auto.Nakonec dostal on sluzobne, a miesto toho, ze by kupil nej. byt pre nich, isiel kupit dom pre rodicov a zobral si na seba hypoteku...A ze kamaratke povedal, ze on za byt 3 miliony neda...Byty tu teraz stupaju asi o pol mil. rocne, takze uz za chvilu si nebudu moct dovolit nic...
Ja mam uplne pocit-aj s manzelom sme sa o tom bavili, ze on, ked najde nej. atrakticvn. babu, tak kamosku opusti a ona uz ma teraz okolo 30-tky...
Co si o tom myslite? Neviem, ci som vsetko dolezite vystihla, aby sa to dalo pochopit...

susik77
autor
18. máj 2008

Este k tomu domu jeho rodicov-kamaratku mu pozicala niekolko sto tisic v hotovosti...pytala som sa jej, ci ma aspon na papieri, ze mu to pozic. Povedala mi, ze ano-ale dost neistym hlasom, tak sa obavam, ze mozno nie 😒

susik77
autor
18. máj 2008

jeho rodicia ho vraj pohanaju do svatby, on sa nevie rozhybat, kamoske sa zda, ze je to jedno, ale deti by celkom chcela, on povedal, ze tak skoro nechce...
este sa mi zda, akokeby sa ona na neho nemohla spolahnut ohl. fionancii-byvaju spolu, kazdy ma svoj ucet a ona rozmysla, kedy si bude moct dovolit dieta, aby mala nasetrene nej. peniaze-pritom on zaraba uplne perfektne-co mi hovorila...
Toto vsetko su len moje pocity a dojmy, mozno sa v tom mylim-neviem, co je v pozadi, preto som jej doteraz nic nepovedala-nechcem ranit jej city 😔

bibula
18. máj 2008

ano,ale takym sposobom,ze mne sa nepaci,nepozdavba a tak,ale na nic by som ju nanahovarala. 😉

susik77
autor
18. máj 2008

t som jej povedala, uz velakrat, ze mi to pripada divne, ze nemysli na ich buducnost-aj jej to pripada, ale inak nic. Jasne, ze ju nemozem nahovarat-vsetko by potom bola moja chyba

penelope10
18. máj 2008

mozno najlepsi sposob by bolo ju prinutit zamysliet sa nad ich vzťahom....
mne z toho celeho co si napisala susik, vychádza ako keby ona o neho velmi stala, lubila ho ovela viac ako on ju....
taky nepomer vo vzajomnej laske, ucte... nikdy neskonci dobre.
Dolezite pre to, aby sa popripade ona rozhodla vzťah ukoncit je aj to, ako ona vnima samu seba, a ci nebude volit radsej riesenie: Radsej zly chlap (resp. nie celkom idealny) ako ziaden 😒

susik77
autor
18. máj 2008

penelope: hm, ja to vidim, ze presne ona to tak riesi 😔 mozno preto sa ma to tak dotklo, ze aj moja mama to tak brala a to manzelstvo bolo fakt hrozne ☹

penelope10
18. máj 2008

tak jej skus vysvetlit ze su aj iny chlapi okolo a ten co ma teraz nie je jediny na svete... 😉
a materstvo sa da predsa aj po 30 tke 🙂
.. doba pokrocila, uz to nei je tak ze po 25 - tke si stara panna 😀

dadulka19
18. máj 2008

susik,ja som vždy kamoške povedala,čo si myslím na rovinu 🙂 .

jaduska
18. máj 2008

podľa mňa, keď jej to povieš, tak nič nedosiahneš, ešte možno budeš tá zlá. Ona na to musí prísť sama, že to nie je partner vhodný pre ňu. Skôr by si to mohla robiť tak, že budeš chváliť iných mužov, ako sa starajú o rodinu, čo všetko má správny chlap urobiť atď... ona si to v hlave zrovná a zistí, že ten jej nestojí za nič (ak je to fakt tak). Vieš, ty s nimi nebývaš, poznáš možno iba jej pohľad na vec, je ťažké byť nestranný, keď je to tvoja kámoška. Ale je dospelá, musí sa rozhodnúť sama.
Ale nakoniec, ty ju poznáš najlepšie, tak musíš vedieť, ako tvoje rady príjme, lebo zaľúbený človek je, bohužiaľ, slepý. Ak sa ťa na tvoj názor opýta, tak jej ho samozrejme povedz na rovinu.

ivca82
18. máj 2008

Ahojte, tak ja som mala asi štastie na kamošku, ktorá mala žial neuveriteľne arogantného partnera, ktorý ju mal za nič a aj sa tak k nej choval, žial pre detičky ktorá spolu majú (2) to zistila až neskor a to odo mňa a našej spoločnej kamarátky. Aj keď sme sa jej to pokúšali povedať, resp. vysvetliť skôr, nechcela to vidieť. Ale je mladá a ešte k tomu fakto kočka a teraz má fajn priatela, ktorý má rád aj jej deti. Ale viem, že nie vždy to tá, ktorej chceme v podstate pomôcť, to nezoberie vždy ako pomoc, alebo radu. Často sa nahnevá a ako Jaduška príše, ešte možno budeš aj tá zlá. Neviem, ale u mna prevážilo to, že je moja kamarátka a stojí mi za to sa s nou aj pohádať, ale vyčítala by som si možno neskôr , že som jej nepovedala niečo, čo neskôr zistí a bude ju to ešte viac bolieť, lebo bola oklamaná nielen od partera, ale svojim spôsobom aj odo mňa.

nguyen
18. máj 2008

ja som bola dlho presvedcena ze do vztahu dvoch ludi sa netreba miesat lebo budem ja ta zla - omyl ! presne ako tu niekto pisal, ak ta kamaratka za to stoji pokojne sa s nou aj pohadaj a ak este pre tolku zamilovansot dokaze normalne uvazovat moze jej to len pomoct, ak nie aspon si nebudes musiet vycitat ze si jej nic nepovedala.
mam podobnu skusenost len z opacnej strany, mne moja kamaratka mala odvahu uprimne povedat co vedela o mojom vtedajsom priatelovi a klobuk dolu ja by som s tym asi mala ovela vacsi problem no a netrvrdim ze som sa s nim v ten den rozisla ale vyrazne to zmenilo moj postoj k tomu vztahu a po case som aj vdaka tomu "postrcenu" od kamosky bola dost silna sa s nim rozist 😉 je fakt ze ked nieco nie je v poriadku podla mna to vzdy citime len je niekdy tazke vyznat sa v tom vsetkom hlavne ked nas ten dotycny malipuluje, sme zamilovane a podobne ale najlespi recept na vytriezvenie bola odjakziva studena sprcha 😀
no a vek, deti a nespravny partner: ja mam kolegynu ktora asi od 20ky chodila neskor zila s jednym chlapikom, vraj bol od nej o dost starsi a vzdy o nom hovori s uctou a ako o skvelom cloveku,ostala s nim 10 rokov ale presne v tridsiatke si uvedomila ze nemaju rovnake zivotne ciele - on nechcel deti a ona ano a kedze mala uz tridsat opustila, uprimne povedane neviem ako to dokazala kedze nemali ziadne problemy, hadky, podrazy iba nemali spolocny zivotny ciel. Asi po troch mesiacoch si nasla chalana asi v jej veku - dnes ma 33 a dve deti 😀 a vyzera to ze to funguje super 😉
takze aby sme niekdy v snahe udrzat vztah s nespravnym chlapom nezmeskali sancu stretnut toho spravneho 😉

maca793
18. máj 2008

pravdaže, ja si s kamarátkou vravím všetko okrem sexu 😵
často rozoberáme partnerov a hlavne jeho je to úplne normálne

mywiel
18. máj 2008

Susik tvoja kamaratka ak je to dobra kamaratka moze pocut vsetko ak jej to povies s citom aby si ju neurazila, ale ona je dospela a zodpovedna za svoj zivot a mozno bez neho sa bude citit viac nestastna a potom budes na vine ty, takze radsej opatrne, ale ked je to rozumna baba ako vravis tak si sama vybrala. 😕

susik77
autor
18. máj 2008

diky baby. v podstate je to tak, ze asi su teraz obidvaja radi, ze su spolu-ze nemusi kazdy zvlast platit najom a ze maju s kym ist na dovcu a pod....ale myslim, ze sa nehodia k sebe. Ja jej to asi hovorit nebudem, ale v podstate stale chvalim mojho muza, aky je fajn, ako sa o nas stara a pod...Tak myslim, ze ona si to vsetko uvedomuje, ale asi nechce zostat sama...Ono je to asi tazke-mozno ta samota je fakt horsia ako mat zly vztah...co myslite?

susik77
autor
18. máj 2008

Ale prave este sa obavam, ze on si niekoho najde a necha ju, ked bude mat okolo 35 a ona si uz nenajde nikoho...Asi to ma najviac trapi...Inak, ona nie je ziadna putka, je to sebavedoma baba, ale dost nerozhodna-aj ohladne prace...

mywiel
18. máj 2008

Susik ona vie ze bude moct za tebou prist a zdoverit sa ak sa to stane, ze ty ju podrzis a vypocujes, na to kamosky su, ale svoj zivot si riadi ona sama...to ze si nenajde potom nikoho to nemozes vediet, nikdy nehovorte nikdy! 😉

jaduska
18. máj 2008

Ja si myslím, že radšej byť sama ako v zlom vzťahu. Až tak úplne sama aj tak neostane, má kolegov/kolegyne v práci, má minimálne jednu super kámošku (teba) a nájsť niekoho na spoločné dovolenky a niekoho do podnájmu p(nemusí to byť chlap-partner) podľa mňa nie je až taký problém, hlavne ak nie je introvert. 😉

susik77
autor
18. máj 2008

no, po 30 je to horsie...vo firme som mala kopec kolegyn po 30 avsetky bez partnera 😒

jaduska
18. máj 2008

A ešte- verím, že čoskoro sa tá kámoška s tým chlapom rozíde, poznám kopec prípadov z okolia, keď mladí spolu niekoľko rokov chodili, bývali a po pár rokoch sa rozišli. Chvíľu na to stretli svoje životné lásky.

oazapokoja
18. máj 2008

susik,na lásku je vek kedykoľvek 😉 , a po 30 čo je podla niekoho stará? 😠 ved to je v dnešnej dobe akurát 😉

tutifruti
18. máj 2008

Ja by som jej rozhodne povedala, čo si myslím... Ak ste dobré kamarátky, pochopí, že máš o ňu starosť... Možno jej to pomôže sa pohnúť niekam, kam teraz sama nemá odvahu... Možno ti povie také argumenty, že si povieš, že si sa mýlila ty....

bihan
18. máj 2008

Určite by som povedala aspoň svoj názor - je možné, že kamarátka nebude počúvať a po nejakom čase na to príde sama, ale aspoň si nebudeš musieť vyčítať, že si nič nepovedala a tým môže mať kamarátka pocit, že je to vlastne všetko v poriadku.

A 30 rokov je predsa najlepší vek, nie koniec života 😅

susik77
autor
18. máj 2008

ahojte, tak som sa jej tak jemne spytala 😉 ze vraj ani jednemu sa moc nechce brat sa ani mat deti a s tym kupovanim bytu obidvaja vahaju...ale som fakt rada, ze je vo vztahu v pohode, bala som sa...