Pozitívne myslenie. Ide vám to?

leuskalejka
13. nov 2008

Ako ste na tom ? ide vám to? 🙂

bibula
13. nov 2008

na 99,9 % ano 🙂

oreiro
13. nov 2008

a ako to robíš? Myslím tým, že aj zlú myšlienku si otočíš na dobrú?

bibula
13. nov 2008

preco zlu myslienku? staci sa naucit vidiet len to pekne a ked si to tak zoberies,pekne sa najde vsade 😉

angelik
13. nov 2008

snazim sa z kazdej situacie vytazit maximum toho pozitivneho
niezeby som to zle prehliadala, len v zivote su raz lepsie, raz horsie chvile, to je normalne
ale je lepsie sa sustradit viac na to pozitivne a to negativne brat akoze no dobre-podme dalej

a tesit sa z malickosti

zivot je kratsi ako sa zda, tak naco sa trapit, treba si ho uzit 😉

lyongirl
13. nov 2008

Pozitívne myslenie? No potrebovala by som ho a niekedy poriadne 😀

noemi81
18. nov 2008

ak viete ako na to dajte recept 😉 😀

nenka
27. nov 2008

vo všetkom aj v zlom treba hľadať niečo pozitívne 😉 🙂

osa
27. nov 2008

mne pomohol Alexander Svijas, po nom som si uz negativne myslenie netrufla prevadzkovat... 😀

zanab
28. nov 2008

no mne skeptikovy, pomôže asi len...

verulka
28. nov 2008

Babulky, ja to volam spravny uhol pohladu 😉 na kazdu vec sa treba pozriet z toho uhla, ktory vam najviac vyhovuje..napr. moje ditko stale nespi dlhsie ako 2h vkuse v noci...mozem byt unavena a nevyspata...ale zase, ak by nespal ani hodku vkuse, to by bol pruser- takto mam vlastne stastie, ze spi tie 2 vkuse 😀 ja som sa to naucila, ked bol moj Risko velmi chory...no a vtedy som zistila, ze ake je super, ze ma len zapal pluc( x-ty za sebou) ale nema cysticku fibrozu ...a pod..proste sa na vsetko pozriem tak, aby ma to potesilo 😉

matica2
29. nov 2008

treba sa na to pozret tak: všetko zlé je na niečo dobré aj ked to niekedy dlhšie trvá zistit na čo je to dobré. všetko čo sa stane má dve strany a záleží z ktorej sa na to pozreme

weja
29. nov 2008

tiez sa snazim o pozitivne myslenie... v priebehu posledneho roka som 2x prisla o dietatko, v rodine sme mali umrtie... 😔 😔 a popri tom vsetkom sa mi podarilo nescvoknut sa z toho, takze myslim, ze sa mi to celkom dari... 🙂
aj ked je to niekedy tazke a castokrat aj cez slzy, v takych chvilach si pripominam, ze mnohi su na tom este ovela horsie a dakujem bohu za to, co mam - za milujuceho manzela; skvelu rodinu, ktora ma v tazkych chvilach podpori; spolahlivych priatelov; za to, ze sme zdravi, atd., atd.....
aj ked to vyznie ako klise, mnohi ludia beru dobre veci vo svojom zivote ako samozrejmost a na tie zle sa vedia stazovat aj 3 dni vkuse... 🙄 malo by to byt naopak - zle veci, ktore nas postretli, uz nezmenim, bohuzial... 😔 ale nechcem, aby ovplyvnovali aj moj dalsi zivot, tak sa radsej snazim verit v krajsiu buducnost... 😵 😉 stale verim, ze bude raz aj lepsie...

zuzkafuny
29. nov 2008

hm... tak ja som dosť veselá kopa, ale... občas to ide ťažko pozitívne myslieť. Ale snažím sa 😀
Weja... napísala si to krásne 😵

leuskalejka
autor
1. dec 2008

u mňa je to raz tak raz tak snažím sa zlé si nepripúšťať ale nie vždy sa mi to darí

zdenkabrt
1. dec 2008

pozitivne myslenie je u mna na prvom mieste. cim viac pozitivvne myslim, tym viac pozitivneho pritiahnem. nahody neexistuje a vsetko sa pre nieco deje, vsetko ma svoju pricinu....pozitivnym myslenim, ale zo srdca mozme vela dokazat. 🙂

leuskalejka
autor
2. dec 2008

jéééj zdenkabrt 🙂 🙂 🙂 , to si ma potešila, vážne to tak funguje???

lucinkaaa
2. dec 2008

ja si zas hovorim ze zivot je dost tazky a plny prekazok sam o sebe na to aby som si ho este aj ja zhorsovala myslenim na negativne veci. a je mi fajn 🙂 🙂

marse
2. dec 2008

ja si vsetko zle premenim na dobre koli detom, oni su taky moj najsilnejsi stimul....napr. naposledy mi dr. povedala ze musim ist na operaciu koli rakovine krcka maternice, ak by som na nu nesla do 2 rokov tu nemusim byt, tak zneli doktorkine slova...najprv som to predychavala tazko, moje myslienky boli viac nez cierne ale pri pohlade na deti som to zmenila, idem tam koli nim, aby som ich mohla vychovat a pod. Naucila som sa z toho zleho vytazit co najviac dobra. hlavne nestracat nadej 😵

zdenkabrt
2. dec 2008

leuska...funguje...len tomu musis verit...citala som aj vela knih napr. od dr. Josepha Murphy...tak to mi velmi pomaha a naozaj pomohlo.clovek sa nauci lepsie zmyslat a vnimat svet a ludi okolo sea. 🙂 vrelo odporucam.

leuskalejka
autor
5. dec 2008

Marse ☹ neboj hlavu hore všetko bude ok len musíš tomu veľmi veriť...držím palce 😉

bonaquaba
2. jan 2011

ja ked som zacala citat rozne kinzky o pozitivnom mysleni tak skor som mala negativne myslienky a hluposti ma napadali a ked som odlozila tie knihy tak som jednoducho zila spokojne takze radsej necitam ziadne kinhy o PM, alesnazim sa mysliet pozitivne resp zit tak

terez34
7. jan 2011

pozitivne myslenie keby to vsetko bolo iba o tom... aj ked aj to vela pomaha ale ked sa niekto v zivote zle rozhodne potom uz ani pozit. mysl. nepomeha viem o com hovorim neako stale ideu na povrch to nie dobre aj ked sa nastavim ze to bude pozitinve a zase bum a pride negatv. mozno to zle robim... 😒

happysmile
31. jan 2011

tak sa musim pochvali, naozaj to funguje 😀 o PM sa zaujimam len kratko, ale o to intenzivnejsie 🙂
dnes moj mm prisiel cez obed.prestavku domov vo velmi zlej nalade, a ja na neho s usmevom, atd... a musim povedat, ze ked odchadzal tak mi povedal "neviem na akych praskoch frcis, ale ber dalej" xixixixi....
takze dievcata hlavu hore a hlavne sa nevzdavat! negatine myslienky nahradit len pozitivnymi a vsetko bude krajsie...

bonaquaba
11. máj 2011

@happysmile no ja sa tiez snazim ficat a mysliet pozitivne a niekedy je to tazke bo vselijake myslienky mi idu hlavou a chcem sa opytat mas aj nekaje konkretne pripady okrem toho ze chlap si to vsimol, s pozitivnym myslenim? mam na mysli napr si velmi nieco hccela myslela si na to a stalo sa ti to? a ake knihy si citala

bonaquaba
11. máj 2011

@terez34 u mna je to tak isto, snazim sa mysliet poztitivne a deje sa vsetko naopak tak tiez neviem ako mam mysliet

macka01
11. máj 2011

všetko zle,čo nás postretne,je ako zdvihnutý prst,možno nás to chce na niečo upozozniť,varovať,....človek nepochopí vyznam hned,niekedy časom,niekedy nikdy,....myslím pozitívne,ak sa udeje niečo zlé,prve čo si poviem je,no ale ved sa mohlo aj horšie stať a dakujem anjelom strážnym,že mňa,či mojích blízkych ochránili a nestalo sa to najhoršie
Ako myslíš to k sebe priťahuješ.možno sa to niekomu zdá ako klišé,ale je to tak.

happysmile
12. máj 2011

@bonaquaba ahojky jasne ze si to vela ludi vsimlo. snazim sa mat stale usmev na tvari, aj ked to vzdy nejde, ale snazim sa 🙂 vacsinu veci aj negativnych beriem pozitivne, ved vsetko zle je aj na nieco dobre, nie?! a v podstate ma tie negativne veci posiluju vo viere, ze vsetko zle sa raz skonci a pride zasa len to dobre. vies ja mam heslo "nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byt este horsie" 😀 a preto veci beriem tak, ze sa mam super!
a ci sa mi nieco vyplnilo? jasne!!! uz asi 6 rokov som tuzila po sijacom stroji. ale nikdy som sa o tom nikomu nezmienila a teraz na Valentina mi ho manzel kupil. skoro som odpadla. taka som bola stastna ako blcha 😀 viem, ze je to divny darcek na Valentina, ale ja som "zena prakticka" xixixi... mna taketo veci tesia 😎 . a je toho este velmi vela. malokedy stojim na cervenu na krizovatke. vacsinou ked sa blizim na krizovatku tak skoci zelena a vzdy ked idem pre dceru do skoly a aj ked je plne parkovisko a neda sa nikde zaparkovat, tak vzdy sa uvolni to iste miesto kde parkujem ja. este sa mi nestalo odkedy som zacala praktizovat pozit.myslenie, aby som mala problem s parkovanim (co sa mi predtym nestavalo) atd...

bonaquaba
12. máj 2011

@happysmile no to je skvele a hlavne, ze sa stale smejes, lebo malokedy clovek nikeoho stretne kto sa smeje, ale ked uz niekoho takeho stretnem, tak si poviem, preco sa vsetci mracime a radsej sa nesmejeme, tak aj ja sa snazim smiat, lebo clovek s usmevom je aj krajsi, a ako praktizujes to poz myslenie, lebo ja vecer ked si lahnem tak si zacnem nieco predstavovat, ale v mysli mi viri tolko myslienok, ze sa nedokazem sustredit na jednu vec, az sa rano zobudim a som mimo, a praktizujes aj take ze rano sa zobudis a dakujes a aj cez den? a s tym manzelom super, ked si mu ani nehovorila, ze chces stroj a kupil ti ho, ono to urcite funguje, len treba mat pevnu volu vieru a chciet,