Poznáte BIO farmy v okolí Bratislavy?

natashkaa
8. nov 2009

Ahojte, poznate niekto biofarmu alebo sukromneho chovatela v okoli Ba, kde je mozne kupit bio maso mozno popripade zeleninu? Nezaujimaju ma linky na online shopy, ani to, ze bio maso maju v Tescu...vyslovene hladam farmu alebo chovatela od ktoreho by som mohla pre rodinku hlavne drobca odoberat zdravu papanicku.

paola.o1
8. nov 2009

to som aj ja zvedava ci niekto nieco take pozna. ja chodim na bio veci do rakuska, lebo som este nepocula ze v okoli BA by nieco bolo...

babula90
8. nov 2009

vraj je, zistím Vám od švagrinej. 😉

verulka
8. nov 2009

natashkaa, agro gajary 😉
ale maso tam nema, len sezonnu zeleninu 😉

natashkaa
autor
8. nov 2009

verulka o tych gajaroch viem no prave ze tam nieje masko ☹

babula90 to by si bola moc zlata DAKUJEME

danu
8. nov 2009

skus pozriet do tejto tem je tam stranka kde je zoznam bio fariem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

babula90
8. nov 2009

natas, akurat dnes mi o tom svagrina vravela, vraj ma zdroj, dobre robis, lebo maso z obchodu stoji za houby. 🙄

jasminet
9. nov 2009

paola - kde v rakusku kupujes to bio? nieco pri hraniciach, hm?? 😅

anaxamon
9. nov 2009

co je plus v tomto smere, je prijatie zakona, ze aj drobni chovatelia, aj ked nemaju bio chov, tak ako ho oficialne vsetci pozname, teda ocertifikovane chovy, mozu predavat svoje nadbytky, v sulade s tzv zakonom "predaj z dvora". To znamena, ze ten kto nebaziruje na bio si moze kupit masko od klasickeho gazdu. Nie je to este moc rozsirene ale snad sa casom dozijeme podobnych okolnosti a gazdov ako su v rakusku. skuste zatial stranku predajzdvora.sk aj ked je este v plienkach 😉

natashkaa
autor
10. nov 2009

babula nevies nieco nove?

paola.o1
10. nov 2009

jasminet asi ti nepoviem novinku 🙂 ja kupujem BIO produkty priamo v bille v hainburgu, takze nie na farme.... ale maju tam ovela sirsi vyber ako u nas v obchodoch, ovocie, zeleninka, masko, cestoviny , no vsetko od vymyslu sveta.

babula90
10. nov 2009

natas, ano, švagriná nakupuje na: bioprevas
ŠKoda, že sme zo Stredn.Slovenska, inak by som tam nakupovala aj ja ☹ tak vyskúšaj a daj vedieť ako si bola spokojná. Bille nedôverujem, kupujem tam večne syry napadnuté plesňou- a nie lacné, povedala, som, že s Billou končím 🙄

natashkaa
autor
10. nov 2009

babula preeeeesne toto som chcela moooooooc Dakujem a je svagrina spokojna? Teda myslim hlavne ci to maso je naozaj bio ze ci citi znacny rozdiel

babula90
10. nov 2009

som vedela 😉 je spokojná, jasnačka. Mne kúpené kuracie mäso tak smrdí, až strach. 😖 Máme domácu morku v mraziaku, hlavne, ked boli deti v čase prvých príkrmov, sme im dávali len domáce. Teraz je so zháňaním problém 😢 NAporcuj si mäsko na maličké kúsky a zamraz malému.

natashkaa
autor
10. nov 2009

si poklad fakt mi to moz pomohlo 🙂 😉 DIK

babula90
10. nov 2009

som rada. 🙂

zvedavka11
3. jún 2011

Ahoj, hladam BIO predajnu alebo bio farmu, kde by mali v ponuke cerstve bio ovocie, zeleninu, prip. maso. Mate niekto kontakt na niekoho priamo v Ziline alebo v jej okoli, moze byt aj Martin a jeho okolie? Vopred dakujem.

Jana

petra2184
27. sep 2011

ahojte, neviete mi poradit bio farmu (kuracie, morcacie) v okoli kosic, presova, popradu?