Poznáte dáku knihu o výchove a starostlivosti o dieťa?

e.vacka
18. nov 2008

Ahojte maminy,
začínam novú tému o dobrej knihe o dieťati. Určite máte doma knihu o výchove a starostlivosti o dieťatko... Odporučte ju ďalším mamičkám ako príručku pri výchove dieťaťa...

maja22
18. nov 2008

Veľmi inšpiratívna kniha je od Bruna Ferrera - Šťastní rodičia. Mala som ju požičanú a urobila som si kopec poznámok. Začína tým, že rodičov upozorní na ich samých - ako tvoriť "efektívne dueto", ako sa stále do seba zamilovávať, aké je poslanie matky a aké je poslanie otca. Zaoberá sa výchovou dieťaťa od malička až po dospelosť, všíma si chyby, ktorých sa rodičia aj nevedomky dopúšťajú, problémové miesta detí, napr. agresívne prejavy detí, dokonca sa zaoberá aj takou vecou ako deti a peniaze... Mne sa veľmi páči a z času na čas sa k tým svojim poznámkam vraciam.
Dám aspoň úvodnú poznámku: "Deti sú ako gumené loptičky - čím prudšie ich hádžeme o zem, tým ďalej odskočia."

olinka6226
18. nov 2008

zeby knizka od Jean Liedloffovej Koncept kontinua?

maja22
18. nov 2008

Baby, mohli by ste urobiť tej svojej obľúbenej knihe aj mini reklamu, že o čom je, nech vieme, či si ju chceme zadovážiť... 🙂

jaja0110
18. nov 2008

e.vacka- super tema
Knihy o vychove to je moja zavislost 🙂 Vyuzivala som ich pri svojich profesiach a teraz pri vychove svojich deti 😅
Tak aspon par mojich NAJ-oblubenejsich

♥ Prekop Jirina- Jak byt dobrym rodicom (kniha plna vychovnych mudrosti o tom, co potrebuju rodicia, co potrebuju deti, pravidla rodinneho systemu, laska a vychova, ked deti potrebuju objavovat svet...) ...na zamyslenie 😵

♥ Biddulph Steve- Tajomstvo vychocy stastnych deti (je tam rozdiel medzi vychocou chlapcov a vychovou dievcat, kto vychovavav vase dieta, citliva laska ako kontakt s dietatom...) Toto je moja NAJ kniha 😵

♥ Madrova Eva-Zkuste byt ditetem (pohlad na vychovu z perspektivy dietata, Odmenovat alebo trestat, problemy hyperaktivnych deti, Detska agresivita a kradeze) Veeeeelmi poucna kniha 😵

♥Campbell Ross- Ako milovat svoje dieta (vyjadrovanie lasky dietatu- cez ocny kontakt, cez telesny kontakt, pozornostou, vhodna a nevhodna laska, hnev dietata, vychova, deti so specialnymi potrebami...)... chyti vas za srdce 😵

♥Frost Jo-supernanny (kniha je v anglictine, od tej znamej detskej vychovavatelky... vo vychove je mojim vzorom 😉 v knihe pise ako dostat z vasich deti to najlepsie co v nich je, ako urcovat detom htanice, vyzdvihuje dolezitost rutiny a pravidiel v rodine... ...stale sa z nej ucim cerpam 😵

kisska
18. nov 2008

Mojou oblubenou je kniha z edicie "Sikovne dieta", zatial mam cast "Dojca" (od 0 do cca 18mesiacov)- je tam po etapach rozdelene, co by kedy malo dieta vediet z oblasti motoriky, socialneho, emotivneho, recoveho... vyvoja a ake hracky a podpora su pre deti v tej ktorej faze vhodne, alebo im pomahaju...

Hladam knihu s konkretnymi hrami pre najmensie deti (od 6 do 12 mesiacov) lebo pri Adamaovi mi uz casto dochadza fantazia a mam pocit, ze sa niekedy riadne nudi...

kisska
18. nov 2008

Dievcata a co tak urobit bazar s tymi, co uz mame precitane, na vymenu s novymi? Alebo predat - kupit?

Ponukam Cambell Rossa - Akom milovat svoje dieta.

kisska
19. nov 2008

nikto ziadny dobry tip? ☹ Jaji, da sa SUpernanny zohant aj u nas, alebo len v UK?

audreyd
19. nov 2008

ja odporúčam:

j. hašto "vzťahová väzba, ku koreňom lásky a úzkosti"

harvey karp "nejšťastnejší miminko v okolí"

spomínaný "koncept kontinua"

a ešte "respektovat a být respektován", plánujem si najnovšie zadovážiť 🙂

- ja nepredávam, takéto skvosty majú u mňa čestné miesto 🙂

kingstonka
20. nov 2008

ja mam Sears and Sears - The Baby Book ( v anglictine ) - o vychove a starostlivosti o novorodenca az do 2 rokov, autor je pediater a jeho manzelka zdravotna sestra + maju 8 deti, zatial som si tam nasla odpoved na kazdu otazku, paci sa mi ze je to pisane nenutene...

audreyd
20. nov 2008

kingstonka, william sears a robert sears sú otec so synom, william je priekopník vzťahovej výchovy vo svete 🙂 verím, že je to zaujímavá kniha, tiež by som si ju rada prečítala...

kingstonka
20. nov 2008

no ale tuto knihu pisal so zenou Marthou ...ine knihy som od neho este necitala...

V knihe su aj take " poznamky " od Marthy kt si pisala pocas starostlivosti o ich syna Mathewa - je to dobre spestrenie....

valka
20. nov 2008

k prekopovej pridavam "maly tyran", "kdyz dite nechce spat", "neklidne dite", "deti jsou hoste, ktery hledaji cestu"....
vsetky jej knihy su uplne uzasne a lahko sa citaju...je v nich mnozstvo inspirativnych napadov...hlavne pre rodicov, ktori chcu mat s detmi vztah plny lasky a su proti telesnym trestom a vyplakavaniu v kociku a posielaniu do izby, ked dieta hneva 😉

kisska
3. dec 2008

skvele, prave som na martinus.sk nasla vacsinu titulov... uz len okresat, aby sa Jezisko zmestil cez komin 😉

martinadt
3. dec 2008

ja sa priznám že mám iba jednu knižku a to VEĽKÁ KNIHA O matke a dieťati od Elizabeth Fenwicková

avanti
17. mar 2010

James Dobson - Vychova chlapcov. Nielen o chlapcoch, ale aj o dnesnej "konzumnej" spolocnosti.

Viac na :
http://www.rodinka.sk/index.php?id=nadherny-sve...

monca301
17. mar 2010

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly

Uzasna kniha,hlavne pre mamicky,ktore uz nevedia ako na svoje neposlusne deti. ked uz nic nezabera. J ju mam doma a mozem kazdemu odporucit. Pri citani som si pomyslela,tak toto nezaberie,ale ked sa stala situacia,ktora bola opisana v knizke,tak som pouzila metodu,ktoru tam odporucili a pomohlo to. Normalne som nechapala. A pri tom stacilo len jedno slovo.

zelmirka1
17. mar 2010

pridam svoje oblubene:
Z. Jordanova - Tvoje dieta ako sanca pre teba
P. Kopriva.... - Respektovat a byt respektovan

danka.chomka
9. jún 2010

ahojte mamicky, nemate niektora knihu o vychove aj v elektronickej podobe? pdf alebo oscanovanu? moze byt aj kniha v anglictine. AK niektora z vas ma poslali by ste mi na mail? dixinka1@post.sk. budem velmi velmi vdacna. 😅

lubkakupka
21. jún 2010

ja velmi odporucam knizku DETI AKO VYZVA. je v nej zrozumitelne a na prikladoch opisana kompletna koncepcia vychovy deti v demokratickej spolocnosti. najdete v nej riesenia vsetkych moznych situacii, ktore mozu vo vychove nastat a je vhodna pre rodicov deti v ktoromkolvek veku. naozaj moja oblubena.
kupit sa da tu: http://www.alfredadler.sk/knihy.html

emjee
21. jún 2010

okrem spominaneho Konceptu kontinua a Respektovat a byt respektovan odporucam aj knihu Liny rodic od Toma Hodgkinsona: "Zaručený návod jak být pohodovým rodičem", vtipne napísaná knižka s množstvom dobrých a hlavne lacných rád ako byť v pohode spolu so svojimi deťmi a zároveň ušetriť (aj financie, nielen nervy)

penn
7. okt 2010

Nema niekto nahodou šťastných rodičov alebo Jak mluvit aby nas deti poslouchali... totižto som ju nenašla, zatiaľ sa vraj nechystá dotlač. žeby som si to odfotila nejako? možno sa dohodneme, inú možnosť asi nemám.

bubelko
7. okt 2010

moj posledny a jediny objav, ktory som si aj zadovazila v oblasti vychovy: Antonio Mazzi: Ako pokazit dieta desiatimi tahmi. mala nenapadna knizocka, ale vtipna a vystizna.... 😉

tkacova5
16. aug 2012

Moj najnovsi "ulovok" - Kevin Lemann - Jak vychovat děti a nepřijít o rozum. Je fajn.

feuer
15. sep 2012

ja by som sa chcela opytat ci niekto nema v elektronickej podobe knihu Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly mailova adresa: feuer1@hotmail.com
ak mozem pomoct tak poskytnem knizky respektovat a byt respektovan takisto aj ako vychovavat bajecne deti
dakujem.

smejko
5. feb 2013

@feuer ahoj, ziskala si tu knizku ako hovorit aby nas deti pocuvali ? dik

feuer
5. feb 2013

ano ziskala... je to v podstate to iste co respektovat a byt respektovany az na to ze to je v slovencine a je to obohatene o skusenosti rodicov a nejake priklady

petri22
30. mar 2013

veľmi dobrá knižka o výchove "Jak naučiť deti pravidlum" os Annette Kast-Zahn 😉
poznáte knižku "Ako hovoriť, aby nás deti počúvali"? má veľmi dobré referencie

laura2811
28. jún 2013

@feuer
@feuer prosím ťa nemohla by si mi poslať tú knihu ak ju máš v elektronickej podobe??
vdaka

feuer
28. jún 2013

este ju nemam....