Poznáte dáku knihu o výchove a starostlivosti o dieťa?

e.vacka
18. nov 2008

Ahojte maminy,
začínam novú tému o dobrej knihe o dieťati. Určite máte doma knihu o výchove a starostlivosti o dieťatko... Odporučte ju ďalším mamičkám ako príručku pri výchove dieťaťa...

julkat
29. okt 2013

ak by mal niekto na predaj Vztahova vychova od Searsa, moze byt aj v ang, hlasim sa! Dakujem ;)

ivana19822
13. nov 2013
julkat
14. nov 2013

ano, nie je problem ju kupit novu, ja som vsak vramci setrenia chcela kupit za lacnejsie uz 'pouzivanu', no nakoniec si ju poziciavam od kamaratky, dakujem ;)

adkasmolka
18. feb 2014

ahojte mamičky, usporiaduvame v BB wkndovy kurz RESPEKTOVAT+BYT RESPEKTOVANY. Blizsie info o priebehu kurzu najdete na stranke http://www.respektovanie.sk/index.php?obsah=4 a v ponuke kurzov kliknut na BB kraj.

25daniela
13. mar 2014

Dobry vecer, mate nieto na predaj knihu AKO ROZPRAVAT ABY MA DETI POCUVALI ?

vincentka1
24. apr 2014

Mila @25daniela,
knihu mam aj s volnym pokracovanim ´Surodenci bez rivality´ - tiez odporucam (ak sa daju este zohnat).
Vies, toto su knihy, ktore asi nikto, kto si ich kupil nepreda - ja som si napr. priamo do nich pisala poznamky a napady ako riesit rozne situacie a pod. Veru, veru, ani poziciavat ich nikomu nebudem. Dokonca, mam dve sestry a aj im som pre istotu kupila tuto knihu na vianoce - aby som ich nemusela poziciavat 🙂 Presne ako tu uz bolo napisane - maju u mna cestne miesto a zacinaju mat od tolkeho listovania osuchane rozky. 🙂
Okrem toho davam do pozornosti aj knihu od autora

Kevin Leman: 5 dní ktoré zmenia vaše dieťa
Bruno Ferrero: Stastni rodicia
Nicky & Sila Lee: Kniha o rodicovstve

Kazda z tychto knih ma v niecom posunula vpred - idu do hlbky. Nie su len o pomenovani problemu, ale ponukaju aj riesenia.

25daniela
25. apr 2014

@vincentka1 ja som to do tej knizky nepisala, iba o tom premyslala. A kupila som ju v knihkupectve asi hned na druhy den. Ale kedze ja sa neviem zmenit 😀 😀 😀 tak to skusam, finty vycitane ale tazsie zaraditelne do zivota.

vincentka1
25. apr 2014

Ahoj, @25daniela,
ale vies sa zmenit.
Kazdy sa vie zmenit. Ked velmi chce. Ked mu na tom velmi zalezi. Len.... nevzdavat to! Ani ja nie som dokonala a veru robim spustu chyb. Ale snazim sa. Chcem. Chcem, aby sme boli naozaj stastna rodina. Chcem mudro vychovavat svoje deti. Chcem lepsie rozumiet svojim detom a tak si ziskat ich doveru. A preto hladam sposoby, (aj pomocou tychto knih) a skusam, aj ked sa mi nie vzdy dari. Lebo vybocit zo zabehanych kolaji (modelov spravania sa) je niekedy naozaj tazke. Ale chcem... a pokusim sa urobit pre to vsetko, co je v mojich silach.
Drzim palce.

kostulik
21. sep 2014

Ahojte,
ja osobne odporúčam, pokiaľ ide o výchovu, českých autorov a ich knihu Respektovat a být respektován http://www.martinus.sk/?uItem=68554

prajem príjemné čítanie....

vincentka1
27. jan 2015

Od Jeziska som dostala knihu od Thomasa W. Phelana: Magicka vychova "Pocitam do troch a dalsie ucinne triky" a myslim, ze z tych vsetkych, co som tu uz spominala, su metody tejto knihy u nas najpouzivanejsie a asi momentalne najefektivnejsie. (vek mojich deti: 2, 7, 9). Je tam naozaj strucne a jednoduche vysvetlenie situacii a co je podstatne - deti nie su ´mali dospeli´ ako je to prezentovane v knihach od Adele Faber, Elaine Mazlish (Ako hovoriť, aby nás deti počúval a Surodenci bez rivality).
Magicka vychova je akoby prelinanim s knihou od Kevina Lemana: 5 dní ktoré zmenia vaše dieťa a naozaj plati - vsetko treba riesit s chladnou hlavou - bez emocii a bez slov (hoci vo vas to vrie!). Velakrat nie je cas nieco vysvetlovat, zvlast ked hrnce kypia, ruky su spinave od inej cinnosti a pod. a ked treba naozaj efektivne riesit vzniknute hadky a zabomysie vojny. Naozaj odporucam.
Ak by som si mala zo vsetkych tych knih, ktore som precitala vyberat este raz, volila by som podla uzitku, ktory mi priniesli: 🙂)
1(!). Thomas W. Phelan: Magicka vychova
2. Kevin Leman: 5 dní ktoré zmenia vaše dieťa
3. Adele Faber, Elaine Mazlish: Ako hovoriť, aby nás deti počúvali a Súrodenci bez rivality

A pre inspiraciu povazujem za velmi ucelene a obohacujuce nasledovne knihy:
1. Nicky & Sila Lee: Kniha o rodicovstve (obcas chytim a precitam bud celu, alebo pre osviezenie len aktualne state)
2. Bruno Ferrero: Stastni rodicia (ako alternativu k tej prvej, ked cestujem a viem, ze hrubu knihu vlacit nechcem)

lujza88
19. júl 2015

A ja som nasla na internete, co sa mi celkom pozdava, dvoj- vydanie Starostlivost o dieta http://www.preskoly.sk/p/117203-starostlivost-o..., Vyziva deti http://www.preskoly.sk/p/117211-vyziva-deti/ ALEBO Starostlivost o dieta http://www.martinus.sk/?uItem=114129 ... co myslite ?? Nemate ich niektora ??

katerina555
22. dec 2015

Mne sa páči e-book Vzdorovité dieťa? STOP! od A. Hvizdakovej
Je v elektronickej podobe. Má vše 100 strán.
Odporúčam

mima777
6. júl 2016

@katerina555 prosim Vas da sa este stiahnut zadarmo ako piala na svojej stranke alebo uz je len na predaj?

katerina555
7. júl 2016

@mima777 Myslim že je na predaj a zadarmo na stranke ma taký návod - tiež stoji za precitanie. A e-book ma už nový dizajn aj názov tušim: Ako efektívne zvladať vzdor dietata.

mima777
8. júl 2016

@katerina555 dakujem za odpoved, ja tam ani ten navod volako neviem najst...

sardinka335
8. júl 2016

Podla mna je dolezité v prvom rade si uvedomit nejake konkrétne vychovne ciele, ktore chcem vo vychove dosiahnut a podla toho si ,zadovaziť,, knihu. Dnes maju rodičia velmi všeobecné ciele typu ,,chcem aby moje dieta bolo dobrý človek,, atd...to je velmi všeobecný ciel, je dobré mať konkretne ciele. Okrem toho kazdé dieta je iné. Ak mám dieta menej priebojné, utiahnuté tak nepotrebujem čítať knihy o tom ako ,,ho krotiť,,. Mne osobne lezu krkom knihy od Prekopovej o tom ako objimat dieta ktore ma tlčie... 😀 😀 😀 😀 a preto mi jej diela nie su blizke, to iste aj tie všetky koncepty kontinuity - nie je mi to blízke a nechcem podla týchto konceptov vychovávat deti. Kazdý rodič aj tak moze napísať svoju vlastnu knihu o výchove/nevýchove. Ja osobne mam rada Kevina Lemana - Jak vychovat děti a nepřijít o rozum, má viac publikácii aj pre manželov.

mima777
20. júl 2016

prosim vas, hladam knihu "Deti a hranice" od Henry Cloud a John Townsend, ale vsade mi pise, ze je vypredana a nechysta sa dotlac...nemate ju niekto, popripade nemate tip, kde ju zohnat?
Dakujem velmi pekne

katerina555
21. júl 2016

na stranke www.annahvizdakova.sk hned na zaciatko je Získat navod zadarmo - stiahnu si je to taký výcuc z tej knihy - toho naj.
@mima777

franka211
22. aug 2016

Nema niekto zaujem predat knizku Deti ako vyzva???

collett
1. sep 2016

Dievcata, takisto zhanam knihu "deti ako vyzva" ☺️

jolanda1111
24. nov 2016

ahojte nema niekto na predaj knihu Melissa Trevathanova-výchova dievcat?

simca224
24. nov 2016

@jolanda1111
Chodte do kniznice tam je ich vela a lacnejsie.

jenny316
25. nov 2016

Nemôžem natrafiť na knihu Ako hovoriť aby nás deti počúvali, tak aby bola v elektronickej forme.
Mám ju doma, ale chcela by som ju mať aj elektronicky, ak by niekto mal, budem vďačná.
Ďakujem

simca224
29. nov 2016

No v elektronickej forme knihy necitam.