Poznáte repelent proti komárom pre tehotné ženy?

marulka83
25. jan 2011

O par tyzdnov odchadzame do Exotickej krajiny. Viete mi poradit nejaky repelent, oleje alebo hocico proti komarom? Nieco co je bezpecne.
Dakujem za rady.

bosoriak
25. jan 2011

@marulka83 Najbezpecnejsie pre tehotne zeny zo Slovenska je necestovat do exotickej krajiny ;) Vsetky chemicke repelenty maju jednu ucinnu zlozku (nepamatam si nazov), takze to radsej skonzultuj s lekarom, ci mozes. Z prirodnych repelentov poznam len tea tree oil a levandulu, prip. vela vitaminu B. Ale ako vsetky prirodne veci, ten ucinok bude malinky, ak vobec v exotickej krajine. Skus sa vyhybat pobytu vonku a mala by si byt v pohode. Vela stastia!

marulka83
autor
25. jan 2011

skvele,dakujem velmi pekne za radu. KOnzultovala som s lekarom,vraj by to malo byt v poriadku,len sa musim vyhybat niektorym jedlam,ladu a jedlo musi byt dovarene.Tehu mam zatial potvrdene z testov a zhruba 4ty tyzden, o 2 tyzdne odlietame. BUdem si davat pozor. 😉 ak mas nejake typy,daj vediet..vidim,ze si v krasnom 13stom tyzdni,blahozelam.
@bosoriak

stvura
26. jan 2011

@marulka83 ja som pouzivala detsky....s tym jedlom by som to velmi neriskovala, asi maso by som si rozhodne odoprela...

nika251
26. jan 2011

Ahoj. Ako tehotna som pouzivala olej Tea tree - bolo to trosku citit ale rozhodne komarov odplasil alebo levandulovy olej 😉

nika251
26. jan 2011

Plus jest vitaminy B - tie davaju krvy taky pach, co komare neznasaju 🙂

marulka83
autor
26. jan 2011

@stvura
@stvura skvele,dakujem za rady...velmi mi to pomoze 😉

marulka83
autor
26. jan 2011

@nika251 jej dakujem za rady,skvele! a je to bezpecne jest vitaminy B?

stvura
26. jan 2011

@marulka83 je, neboj, neublizia ak ich budes brat v predpisanom mnozste, hlavne si to tam uzi...este kym mozes, lebo s dietatkom sa tak dlho do exotiky nepohnes... 😉

bosoriak
26. jan 2011

@marulka83 Kyselina listova je vitamin B9 😉 Inak este vraj pomaha rozdrvit B-komplex do okna, aby nenalietali komare. Ale ak ti lekar povolil obycajny repelent, tak pouzi radsej ten.

marulka83
autor
26. jan 2011

@bosoriak ah,uz mi to je jasne,beriem kys. listovu uz od septembra 😉 jasne,skusim ten b-komplex do okna.. 😉

marulka83
autor
26. jan 2011

@stvura veru ze asi tak, nepojdem s detickami tak skoro 😉 v pondelok rano sme kupili dovolenku a vecer som si urobila test. 😉 hadam to bude dobre 😉 dajujem za vase rady

nika251
26. jan 2011

Vitaminy B sa nachadzaju aj v beznych tehu vitaminoch, podla mna to staci 😉 A plus tam svihni aj levandulovy olej a tea tree - by som chcela vidiet komara co sa cez ten smrad prenesie 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre