Pozor na internetový obchod biga

olise69
19. feb 2009

Chcem Vás upozorniť na praktiky tohto obchodu, ktoré sa zahrávajú s dôverou kupujúcich. Objednávala som u nich tovar ešte v januári, mailom mi potvrdili prijatie obj., kontaktovali ma až dnes telefonicky s tým, že nemôžu dodržať cenu tovaru z objednávky(navrhli niekolkonásobne vyššiu, s čím som nesúhlasila) Keď som sa ohradila, že praktizujú zavádzajúcu reklamu atď.,žiadala vysvetlenie, prečo tá cena je úplne rozdielna ako uvádzali na svojich stránkach, pani mi povedala, že k tomu sa nevyjadrí. Odmietla som takéto telefonické info a požiadala, aby mi to dali písomne, a ja k tomu zaujmem adekvátne stanovisko. Dnes mi prišiel mail, kde mi stornujú objednávku a dovoľujú si dať výstrahu, že tento ich mail a každý priložený dokument su tajné a akékolvek prezradenie, rozmnozovanie, kopirovanie, distribucia alebo ine sirenie alebo pouzitie jeho obsahu je prisne zakazane.
Urobte si záver samy!

alicenka
19. feb 2009

...cisto seriozne jednanie... neda sa na nich poslat nejaka kontrola? ci fakt si moze na Slovensku robit kazdy co len chce?... 😠

lefika
19. feb 2009

tajne dokumenty? v maili poslane nesifrovane??? 😀 😀 😀 ti sa ale snazia byt vtipni. byt tebou, preposlala by som taky mail minimalne na soi 😉 a tento krok so zverejnenim ich pocinania tiez schvalujem 😎

miresta
19. feb 2009

olise69 - tak to je super téma do Lampárne. Inač lefika má pravdu, mail ,ktorý nie je šifrovaný je vlastne verejný.
Ja by som to dala do telky.

bibula
19. feb 2009

tiez by som s tym nieco spravila ,navyse plati zakon,ze predavajuci musi predat tpvar za ponukanu cenu...alebo opacne nakupujuci ma pravo na tovar v tej sume ako je pisana-nezalezi,ze nestihli precenit,alebo tak...ich problem

zuzana76
19. feb 2009

my sme u nich kupovali televizor a bol ovela lacnejsi ako v inych internetovych obchodoch, dokonca aj dodrzali termin dodania- teda na druhy den nam volali, ze bude do 2 tyzdnoch a TV sme mali do tyzdna, takze u nas spokojnost

deni84
19. feb 2009

ja mám tiež len pozitívne skúsenosti a to sme tam objednávali už viac vecí...

anielik
19. feb 2009

ja tak isto mozem napisat dobru skusenost..

maruschka
20. feb 2009

ja som si u nich minulý týždeň objednala pre dcéry prilby na bicykle a prišli v pohode kuriérom, za 3 dni..Ešte mi aj volali, aby mi 2xpotvrdili objednávku...No, občas sa stanú aj takéto veci, jednoznačne by som to nejako riešila.. 😒

elise
20. feb 2009

čo takto dať podnet na obchodnú inšpekciu ja som tam veľa vecí vyriešila ked som zadala podnety 😉

elise
20. feb 2009

a napísať tam názor zákazníka na stránku by bolo tiež dobré 😉

liliandax
20. feb 2009

olise69 - mna by zaujimalo, o aky tovar islo 😖

kobyliacik
20. feb 2009

myslím, že vždy je možnosť, že sa také niečo stane. Zväčša sú chránení, pretože v obchodných podmienkach majú klauzuly, ktoré zjavne platia na všetko a všetko sa tam dá zakomponovať. Na jednom portáli som si v podmienkach všimla, že naozaj majú vyhradenú zmenu ceny, ale musíte byť informovaní, môžte tovar odmietnuť (bez storno poplatku)alebo prijať za novú cenu. Asi si z teba usúdili, že tovar nechceš a ďalej pokračovali bžným postupom ako pri odmietnutí...

babatko88
20. feb 2009

olise69, no mne sa stalo presne to isté, sú to podvodníci, lebo aj dávnejšie tam mali nízke ceny, nie až takéto, ale okolo 250sk a tiež nič neprišlo, iba takéto maily a telefonát

marse
20. feb 2009

Ja tvrdim ze nie je nad osobne nakupovanie priamo v obchode, vies ako produkt vyzera, kvalita apod. hned zaplatis. sice je to cez net pohodlne, a nie je nad ludsku pohodlnost, ale aj to ma svoje plusy aj minusi. 😉

ja som od nich kupila len raz,lebo som to nikde inde nemohla zohnat, vsetko prebehlo v pohode, ale nakupovanie cez net velmi rada nemam, to sa mi musi vec skutocne veeeelmi lubit a musi byt za skvelu cenu 🙂

olise69
autor
20. feb 2009

Nakupujem cez net už velmi dlho, aj zo zahraničia. Z tohto obchodu nakupovala dcéra, všetko prebehlo v pohode, rýchlo a mali sme z nich veľmi dobrý pocit. Teraz si myslím, že prebehne všetko k spokojnosti len vtedy, ak sa nevyskytne problém. To už riešia iným spôsobom.
Moje dotazy na ich stránke, ktoré som im písala, odignorovali, telefóny nedvíhali, ozvali sa skoro po mesiaci.
Samozrejme, aj dobrá firma môže urobiť chyby, ale aspoň komunikuje, odpovedá na dotazy a vysvetľuje.

olise69
autor
20. feb 2009

Ak sa chcete pobaviť- preposielam našu komunikáciu:
na včerajší môj mail: (dovoĺujem si Vás upozorniť na
Zákon o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady
č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov
§ 8 Klamlivé konanie a klamlivé opomenutie
(1) Obchodná praktika sa považuje za klamlivú, ak
zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí
rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak
neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je
preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza
do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného
spotrebiteľa,a to aj ak je táto informácia vecne správna
vo vzťahu k
d) cene alebo k spôsobu výpočtu ceny alebo existencie
osobitnej cenovej výhody

Na toto mi odpovedali:
Zakaznici, ktori su vypocitavi a maju zaskodnicke konanie by mali prehodnoti svoj neeticky pristup.

Takže, ak si zákazník objedná tovar, ktorý dali do ponuky s výhodnou cenou, ostáva u nich vypočítavec so záškodníckym konaním. A pre nich je etické urážať zákazníka!

maruschka
20. feb 2009

olise, aj ja som im tam volala, mala som otázku a telefón 0 bodov..Keď som im tam v priebehu dňa zavolala asi tak 8 krát, lebo som mala fakt vážny záujem o jednu vec,len som potrebovala presnejší popis, tak mi jednoducho zrušili hovor a hotovo...Asi je to o šťastí, či ten tovar majú a hneď pošlú, alebo naťahujú zákazníka donekonečna...

Takže tiež to tam nie je všetko v poriadku..

skrecok
20. feb 2009

Boze, to je sila...ani sa mi nechce verit, ze by take nieco urobili. 😕
Ja by som to dala bud do Lamparne, alebo do TN. 😝

olise69
autor
20. feb 2009

A aj takto sa môže oficiálne postaviť zástupca firmy : ( Porozprávajme si slovenské porekadlá aby bolo veselšie )
😀 😀 🙄 8-

Mila pani.
1. Ak ste to brali osobne tak to je vas problem, ja som to nikomu neadresoval. ale je na to take slovenske porekadlo...

2. nie je to ŠOI ale SOI...

3. vyhrazanie, ktore ste pouzili v uvode Vasho mailu je trestny cin, tak dufam ze ste si toho vedoma

4. nie som si vedomy ze by som v predchadzajucom emaile niekoho urazil

Ale ctí ho aspoň toto:
Mrzi ma ze vznikla takato situacia a ospravedlnujem sa Vam za sposobene problemy.

tilly
20. feb 2009

ja som odtiaľ objednávala autosedačku, vtedy sa to ešte inak volalo a všetko prebehlo OK, bola to vtedy tiež úplne super cena a nemala som s nimi problém, preto ma toto trošku zaskočílo, ale dobre, že si dala vedieť, aspoň sa ostatní môžu pripraviť...

ukmima
20. feb 2009

ahoj, mne tiez dosiel ten mail...aj my volali....prestne vsetko sedi...aj ze stornuju objednavku...jednalo sa o tie obliecky...osprvedlnovali sa, ze nastala u nich chyba a zle zverejnili cenu...ponukli mi drahsi tovar, ten som odmietla...neviem, keby sa jednalo o jeden vyrobok, tak to pochopim, ale mali tam plno zlych cien, ako je to mozne, ze taka velka "firma"si neustriehne ceny.....
a klinec programu bol, ze uplne stiahli obliecky z predaja...asi aby sme zabudli, ja som im povedala, ze su nespolahlivy a ze urcite nikdy od nich nic neobjednam...ani nikto znamy... nadrzovku mi zlozili...to je fakt jednanie zo zakaznikom

babatko88
20. feb 2009

mne ešte povedali do telefónu, že im zblbol systém, že ceny nemali byť 2eur ale 22eur, že mám pozrieť za 7 dní, ak budem mať ešte záujem, že tam dávajú nové výrobky aj ceny a budú sa pohybovať od 20eur hore, tak si to nadrzovku pozriem, čo tam bude

ale max. ma sklamali, ani keby mali dobré ceny, nič od nich nekúpim, lebo sa na zrušenie objednávky ozvali až za mesiac... sila

tilly
20. feb 2009

no teda 😲 to je iná drzofka... hlavne v dnešnej dobe, keď sa obchody musia biť o každého klienta... no sila... podľa mňa tam dávajú tie ceny naschvál zle, lebo ty si niečo pekné vyberieš, za dobrú cenu, oni sa ti potom ospravedlnia, hodia vyššiu cenu a ak ty tú vec moc chceš, tak ju zoberieš aj za tú vyššiu cenu... 😒

ukmima
20. feb 2009

...najlepsie je, ze ked som im pisala mail, ci ceny sedia...neodpisali...ale na druhy mail, ci mi vedia poslat dva baliky za jednu cenu(kurierom)mi odpisali, ze pravdaze, a budem platit len jednu donasku...a naozaj sa ozvali po mesiaci...sila

tilly
20. feb 2009

oni asi keď zmenili názov, zmenili aj majiteľa alebo čo...

elly111
20. feb 2009

olise69 ďakujeme za upozornenie a minimálne na soi by som podnet dala

emjee
5. aug 2009

ze som to necitala skor 😅

mm si u nich objednal 30.6 mobil, bolo tam napisane, ze je v externom sklade a dodanie trva 2-3 tyzdne, zaplatil ihned
volali sme tam uz 2x (nepocitam tych iks volani, ktore nezdvihli) a vzdy rovnaka odpoved: netusime, co je s vasou objednavkou, zistime to a dame vam vediet - a dali vediet houby 😝 zjavne maju ich zamestnanci vyberane sposoby 😝

najradsje by som im napisala, ze ziadam zlavu (aspon za kuriera) alebo vratenie penazi (viete niekto ci mozem odstupit od zmluvy ak som tovar este ani nedostala?)

marya
5. aug 2009

Tak to je sila...
Emjee, na zaklade porusenia zavazku z ich strany si mozes narokovat na vratenie penazi, aj ked podla toho, co tu citam, tak to bude na dlhe lakte... 😒 😠

whizzy
5. aug 2009

Nam zvysili sumu za dorucenie z 12 eur na 40! Objednavku sme stornovali, som zvedava kedy mi pridu peniaze 😖

diddi
5. aug 2009

sa cudujem,ze si taketo veci kupujete cez net 😨