Pozor na internetový obchod biga

olise69
19. feb 2009

Chcem Vás upozorniť na praktiky tohto obchodu, ktoré sa zahrávajú s dôverou kupujúcich. Objednávala som u nich tovar ešte v januári, mailom mi potvrdili prijatie obj., kontaktovali ma až dnes telefonicky s tým, že nemôžu dodržať cenu tovaru z objednávky(navrhli niekolkonásobne vyššiu, s čím som nesúhlasila) Keď som sa ohradila, že praktizujú zavádzajúcu reklamu atď.,žiadala vysvetlenie, prečo tá cena je úplne rozdielna ako uvádzali na svojich stránkach, pani mi povedala, že k tomu sa nevyjadrí. Odmietla som takéto telefonické info a požiadala, aby mi to dali písomne, a ja k tomu zaujmem adekvátne stanovisko. Dnes mi prišiel mail, kde mi stornujú objednávku a dovoľujú si dať výstrahu, že tento ich mail a každý priložený dokument su tajné a akékolvek prezradenie, rozmnozovanie, kopirovanie, distribucia alebo ine sirenie alebo pouzitie jeho obsahu je prisne zakazane.
Urobte si záver samy!

etuska
5. aug 2009

kontaktovala by som Slovensku obchodnu inspekciu 😠

emjee
5. aug 2009

diddi osobne mam s nakupom cez internet len dobre skusenosti az na tento obchod 😝 kupovala som cez net nabytok, elektroniku, satky aj manducu, znamky, kosacku, ... ak by som to vsetko mala kupovat v kamennych obchodoch stoji ma to podstatne viac (uz len samotna cesta ma vyjde viac ako dorucenie tovaru, nehovoriac o cenach tovaru), takze neviem co je na tom cudne v dnesnej dobe

diddi
5. aug 2009

nie je cudne to,co sa stava

emjee
7. aug 2009

takze aby som dokoncila pribeh:
vcera som tam volala, kedze som visela 3,5 minuty na linke a stale sa ozyvala len hudba a ostante na linke a cakajte, tak som tam napisala stavnaty mail - ozvali sa telefonicky do 2 hodin a oznamili mi, ze bohuzial tovar nemaju ani ich dodavatel a dodavatel nevie, kedy bude tovar k dispozicii, ze to nechcu natahovat a ak suhlasim, stornuju objednavku - suhlasila som, dnes mi doslo na mail potvrdenie storna a ze platbu vratia najneskor do 15 dni

suma sumarum - nemam problem s tym, ak predavajuci tovar nema a nevie dodat, ale mi to slusne a vcas oznami

btw. to co sme si objednali maju na stranke stale v ponuke 😀

dai
7. aug 2009

ja som si tiez u nich objednavala - tovar tiez nemali...
oznamili mi to ale na druhy den telefonicky a hned mi prislo aj storno objednavky... peniaze neprevadzam nikdy predtym ako mi potvrdia ze dany tovar vedia dodat...

jarinosk
10. aug 2009

ja mam od nich vysavac,umyvacku riadu a navigaciu. Vsetko bez problemov.
Akurat pri objednavani umyvacky volali,ze je tam problem z dopravov,pretoze ma nad xx kg a tam uz je drahsie prepravne. Naco som im povedal,ze som nikde pri objednavani nevidel,ze do tolko kg je taka cena za dovoz a od tolko kg ina. Uznali a tovar dodali za povodnych podmienok.
Vzdy si treba precitat obchodne podmienky,aby clovek vedel na co sa ma pripravit.

Inak len sama spokojnost!

libka1
12. aug 2009

Ja mam s nimi velmi zlu skusenost tiez 😝 Nechcem s nimi mat nikdy viac nic spolocne 🙄

monisk
8. feb 2010

POZOR na BIGA!
Ja som si objednala veci za 73 €.
Keď veľkosti vôbec nezodpovedali normám, chcela som samozrejme tovar ihneď vymeniť, no odpovedali mi, že to nie je možné! "Tak som vyhodila 73 € z okna" a to som na materskej a objednala som si len to najpotrebnejšie pre mamičku po pôrode, keďže nemám čas chodiť s bábätkom po obchodoch. Je to svinstvo!
Už som si cez net objednala stovky vecí, no 1krát cez BIGA a tak som aj dopadla 😢

NIKDY VIAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

blovitc120
8. feb 2010

Asi mam stastie, ale mne prisiel tovar do 4 dni, bol v super cene a este mi aj darcek pribalili 😨

bellablonde
8. feb 2010

blov, asi fakt šťastie. My sme sa s nimi aj súdili. Dodali nám po 3 mesiacoch od objednania digestor v inom farebnom prevedení. Žiadali sme výmenu. Na to nám odpísali, že výmena NIE je možná !! Tak sme si tovar odfotili, zabalili, poslali späť na vlastné náklady a žiadali vrátenie peňazí. Samozrejme nám peniaze nevrátili.
Zažalovali sme ich. Súd vyhrali. Oni nič. Sa tvárili, že neexistujú. Tak sme sa nas...li a podali návrh na exekúciu. Do týždňa nám prišli prachy na účet. ...
Hoci to bol blbý digestor za zopár éčok, ja sa nikým nedám okrádať. A nieto internetovým obchodom, kde máš zákonné právo na vrátenie alebo výmenu tovaru.

MONIsk, napíš mi IP, ak chceš, pošlem ti vzor ako dostať prachy naspäť.
Hoci si na ne asi počkáš - ako my skoro 1 ROK ! Ale to súdne konanie vyhráš.

lindda
8. feb 2010

ved im niekto preposlite tento link kolko ludi je nespokojnych a treba to riesit ved to je obycajna zlodejina a proti pravna fuj

alca85
8. feb 2010

no díky za upozornenie.......raz som chcela odtiaľ objednávať, lebo majú tovar za celkom dobré ceny, ale ako tak čítam tak tam už ani nenakuknem.... 😒

maurizia
11. feb 2010

ahojte, no ja tiez rada nakupujem cez net, obzvlast veci, ktore mi niekto predtym ukaze (napr kamoska manducu), takze si takto setrim cas (clovek nebeha po obchodoch) a aj peniaze..

biga je fakt znamy obchod, tak som si ho vobec nepreverovala, ked som od nich objednala kocik. mame taky isty uz pouzity a bolo treba vymenit, skratka super cenu mali, vraj skladom tovar, tak som nevahala a hned som aj uhradila fakturu, co mi ju obratom vyplulo..onedlho mi volaju, ze tovar zial nemaju, ze od noveho roka ho budu mat ale za ine ceny...a ze peniaze mi poslu do 15 dni lebo taka je standardna lehota, ked sa to riesi cez banku..

samozrejme, ze som sa musela pripominat, aby som peniaze o mesiac dostala spat..a tovar, ktory mi neboli schopni dodat este dalsie tyzdne visel na nete za tu istu super cenu..

no potom som si citala recenzie na nete na tento obchod a bolo mi jasne, ze klamu a zavadzaju a ze z daleka nie som jedina, ktory mal z tohto nakupu dobre nervy..kocik som kupila inde o par sto skk drahsie, v bige uz v zivote nic nekupujem 😒

radoslav
11. feb 2010

pozrite se, kazda minca ma 2 strany, my tiez nevieme ako zakladatelka prispevku reagovala na obchodnika, ked takto reagoval....

inac velke obchody to nemaju obzvlast lahke, ak maju vela objednavok, vsetko vybavit v co najkratsom case a este kazdy by chcel TOP najnizsiu cenu samozrejme... tak vela na tych objednavkach asi nezarobia.

Ale ako vidim je tento obchod velmi popularny.
Co sa reklamacii tyka, samozrejme ak mate narok, tak nevidim problem dotiahnut to az do konca, ale robit take "halo" len z toho, ze mi zavolaju, ze ten tovar uz nemaju za tu cenu, ale za vyssiu?!

Kolkokrat sa Vam stalo ze ste kupili napriklad v tescu nejaku vec prisli k pokladni a ta vec mala uplne inu cenu ? 🙂))
Udrzat cely sortiment v aktualnej cenovej ponuke da namahu urcite aj im. Nehovoriac o (po)vianocnych akciach

maurizia
11. feb 2010

radoslav, pozri od zalozenia tejto temy presiel uz takmer rok a problemy sa opakuju, rozni ludia sa stazuju na tu istu vec. ja mam teda dost pochopenia, kazdy obchod je vzdy o ludoch a ludia su omylmi..nepaci sa mi ale, ze tento obchod deklaruje takmer vzdy najnizsiu cenu a ako vidis, velmi casto ju nevie dodrzat az sa zda, ze to robia schvalne. podla mna to schvalne robia. ak si das do googlu porovnanie cien nejakeho vyrobku, biga urcite cenovo vyhra..skratka sa nespravaju fer ani voci inym obchodnikom..clovek si objedna v bige, premarni mesiac a nakoniec si tovar musi kupit niekde inde..
tu ide o princip..

maznacik007
11. feb 2010

ja som tiez mala problem s tym to internetovym obchodom.. objednala som si tam za 100 ecok... rozne dekoracie do detskej /inak ceny podobne ako inde... len jednu borduru mali o 50 percent zlacnenu... tak zom vsetko vyklikala prislo mi potvrdenie objednavky vsetko ok... a chcela som osobny odber... a ked som tam prisla tak cena bola vyssia ako mala byt... lebo tu borduru uctovali bez zlavy... bez vysvetlenia.. proste zaplat.. tak som sa im na to vykaslala... a kvoli par euram /cca eur 5 eur/ prisli o celu objednavku...

a viac si odtial neobjednam nic.. a hotovo...

a uplne bezne je tam ze maju akoze tovar na sklade a tovar neni...

suhlasim s mauriziou tiez mam z nich ten pocit...

quika
11. feb 2010

monisk - pri nakupe cez net mas zo zakona (bez ohladu na to co si napisu do obch. podmienok!!!) narok 7 dni od dorucenia tovaru ho vratit (samozrejme nepouzity) a musia ti vratit peniaze. aj keby si na to nemala ziaden dovod. ak si ich hned (v ramci tych 7 dni) kontaktovala, ze chces tovar vratit a odpisali ti ze to nie je mozne, postup celu vec (s kopiou dokladov o datume dorucenia a komunikacie s firmou) na SOI. bude to na dlhsie, ale peniaze nakoniec dostanes naspat. samozrejme tovar nepouzivaj, aby si im ho mohla vratit.

tilly
11. feb 2010

ja som objednavala dva krat a nemala som problem s tymto obchodom... to, co com chcela, to mali najlacnejsie...

maurizia
11. feb 2010

tilly, to je dobre. ja ti neviem, ja kupujem cez net dost casto, ale skusenost s tymto obchodom skratka nebola pozitivna..a ked som si potom precitala to kvantum podobnych zlych skusenosti, tak som si povedala, ze uz u nich nic neobjednam. nic viac, nic menej 😉

tehula
12. feb 2010

Dakujem za tuto temu. Cez internet uz pomaly nakupujem vsetko okrem potravin a vzdy boli skusenosti aspon v ramci slusnosti a korektnosti, lebo ved problemy sa stat mozu. Ale to, co tu citam, ma hned upozornilo, ze odtial kupovat radsej nebudem. Mala som zalusk na autosedacku, ale radsej si pozriem inde

jankohrasko
12. feb 2010

Ahojte 🙂
olise69: nam sa tiez stalo nieco podobne, Bigu neodporucam, dosiel mi presne ten isty mail!!!! No zarazajuce na tom, je to, ze napriek tomu, ze mi napisali, ze ako o zakaznika o mna uz nemaju zaujem, tak mi stale mailom posielaju ponuky, akcie atd.!!!

olise69
autor
12. feb 2010

radoslav- nedá mi nereagovať.
Určite, každá strana má dve mince. Ja som v svojich príspevkoch doslova citovala našu komunikáciu.( prečítaj si to pozorne, možno sa aj zasmeješ)
Keďže mám rada korektný prístup, vyžadujem ho aj z druhej strany. Samozrejme, vyskytnúť sa môžu problémy, ale vtedy treba sa aspoň slušne ospravedlniť a vysvetliť.
Ale aspoň si ma nakopol, túto moju skúsenosť s obchodom Biga pošlem do Lampárne. Nie na riešenie, ale na pobavenie. 😀 😀 😀

bellablonde
13. feb 2010

áno, takmer som zabudla. Aj nám po podanej reklamácii odpísali, že
ad 1, reklamáciu neberú a
ad 2 naše kontaktné údaje si zaraďujú do akejsi databázy klientov, ktorých odmietnu v budúcnosti obslúžiť - 😀 chachacha. Z toho dobre vidno, kde v ich firemnom rebríčku je (spokojný) zákazník. Never more. Seriózny a slušný prístup im vôbec nič nehovorí 🤐

olise69
autor
14. feb 2010

cha-cha, mne teda tiež chodia ponuky adresované ako spokojnému zákazníkovi. Keby radšej tú databázu spokojných naozaj urobili 😉

markiza
19. feb 2010

ahojte, na fb je skupina Biga... skuste im napisat vase negativne skusenosti aj tam http://www.facebook.com/pages/BIGAsk-internetov...

tilly
19. feb 2010

inak, mna totalne zarazaju tie ich reakcie, ako si to moze jeden obchodnik v sucasnej dobe dovolit??? ja teda dopredu nic neplatim a ked tovar nepride, tak to kaslem (aj ked teda nikdy sa mi nic take nestalo a to nakupujem cez net obchody dost casto)... ale keby mi niekto na staznost toto napisal, tak to uz je sila, to je vazenie si klienta...

v jednom e-shope sa mi dokonca stalo, ze som den po objednavke musela objednavku zrusit, kedze vec nebola vyexpedovana, tak mi v pohode stornovali objednavku a dalej posielaju ponuky, vobec nic take, ze by si ma zaradili do databazy nespolahlivych klientov alebo tak... pritom som sa ja teda nezachovala moc korektne...

alififi
20. feb 2010

zaujimave, nakupovala som tam uz 3x a vzdy vsetko ok 😕

olivova
20. feb 2010

aj ja som nakupovala hadam viac ako 3x a ziadny problem medzi nami nenastal. Ked nemali tovar, a nemohli ho dodat, dozvedela som sa o tom hned na druhy den...ale kupovala som len hracky...

katka1981
3. mar 2010

Ahojte, pripajam svoju sksuenost. Chceli sme kupit autosedacku, tam kde ju mali, bola draha, kde bola lacnejsia, dlho sme cakali a stale nechodila. Na Bigu som citala toto forum, tam bola bezkonkurencne najlacnejsia. Objednali sme autosedacku nakoniec tam. Bala som sa ako to dopadne, no dnes sme boli pre nu, maximalna spokojnost, prisla skor nez bol orientacny termin. Takze zatial superskusenost.

sisejsn
8. apr 2010

Poradte na koho sa obratit ak mi predavajuca neposlal tovar a neodpoveda mi na maily.Prosiiiiim!Dakujem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹