Pozor na kliešte

hujska
6. máj 2013

Viem,že téma kliešťov je založená,tak sa nikto,prosím,nehnevajte,že zakladám ďalšiu.Myslím,že je to potrebné...Chcem upozorniť všetkých,aby dbali o svoje deťušiky.Stačilo jedno vycikenie na trávu a kliešť sa prichytil na vnútornu stranu piskov.Nikdy by ma nenapadlo,že sa môže zachytiť na takom mieste.O to horšie,že asi nik nemá vo zvyku prezerať svojim deťom intímne miesta.Bola som z toho tak rozhodená,že touto cestou apelujem na všetkých,aby kontrolovali svoje ratolesti.U nás všetko dopadlo dobre.Ale nemuselo!!!

lewiica
6. máj 2013

Ja kontrolujem skoro každý deň, kvôli možným zapareninám. Je dobré kontrolovať dieťatko, nie kvôli kliešťovi, ale preto, lebo ono to samo za seba neurobí. Deti nemajú strach z niečoho, čo nepoznajú. Klieštová encefalitída je však liečiteľná, ak sa nezanedbá. Držím palec, aby ste všetci boli zdraví! 🙂

nikolka2
6. máj 2013

Moj mal uz minulý tyzden ,,,ale pekne som ho vybrala chvalabohu ...a to bol na zahrade cca 2 hodky s bratom 😅 a mal tiez v tom záhybe ako su slipky ...

mawka
6. máj 2013

@hujska preco by rodicia nepozerali na intimne miesta svojich deti? ved od toho sme rodicia, ze nam mozu doverovat a ze im skontrolujeme pri umyvani, obliekani vsetko. ja vdaka tomu, ze som pozerala, tak som zavcasu riesila ako predkozku u syna, tak aj zapal u malej. ci to len dievcatkam pozerat treba pisulky zvonka? ved clovek ich nemusi zrovna vysetrovat, ale kontrolovat treba.

vejula
6. máj 2013

môj maly mal za uškom v tom zahybe. KEby mu uško neodtiahnem od hlavičky, tiež ho nezbadam, proste uplne v tej preliačinke. A môj bráško mal v pupku

mawka
6. máj 2013

@vejula no z pupku sa to muselo dost blbo vyberat 😒

vejula
6. máj 2013

@mawka boli s tým u lekara, mama sa to bála sama

hujska
autor
6. máj 2013

Dcéra má 5 rokov a keďže momentálne nemá žiadne gyn.problémy,tak som ju ani nesledovala.No,asi budem musieť...preventívne...

janano
6. máj 2013

@hujska @vejula @nikolka2 a ostatne ...
Tu je domaci recept na postrek proti kliestom, svokra pouziva, jej zabera. Tento rok idem robit aj ja. Je to lacne, da sa urobit doma.... 🙂

Potrebujete:
1 vrecúško rozmarínu (dostať v obchode ako prísadu do jedla)
1 liter vody
1 lyžica bieleho vínneho octu

Dáme variť liter vody. Keď sa voda varí, odstavíme ju a dáme do nej luhovať 1 vrecko rozmarínu až do vychladnutia. Odvar scedíme a pridáme 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Odvar prelejeme do sprayových fľaštičiek a uchovávame v chladničke. Pred výletom do prírody si nasprejujeme časti tela.

hujska
autor
6. máj 2013

@janano ...som blbá možno...ale aj medzi nohy?

mawka
6. máj 2013

@hujska no tam, kde je ocot, to by som medzi nohy nedavala.... bude to stipat

terina25
6. máj 2013

@hujska ja som mala tiez presne na tom istom mieste☹ tiez by ma to nikdy nenapadlo.nastastie som nemusela ist vyberat.lebo to by bolo hrozne.podotykam bola som uz dospela

mirka1011
6. máj 2013

Ja som zase raz mala kliesta medzi prstami na nohe, to som bola asi stvrtacka na zakladke a nevedela som co to je a to uz bol riadne nacecany a segra mi hovori, vsak si to odstrihni, tak som chytila noznice a smyk, ale nedal sa mi cely, potom ked prisla mama domov, tak som jej to povedala a ked mi to kukla, tak povedala, ze to bol kliest, tak mi ho vybrala 😀

brisilda
6. máj 2013

fiiiha tak tam by ma to nikdy nenapadlo pozriet 😒 my sme mali raz vo vnutri ucha 😝