Pozor na kliešte!

spantex
27. máj 2008

Ahojte.
Ja som dnes ráno našla na hlavičke Patrika kliešťa. Veľmi som sa zľakla. Utekali sme k našej pediatričke, ktorá mu ho raz-dva vybrala. Povedala, že ho máme tak asi týždeň sledovať, keď sa mu vytvorí začervenania na hlavičke,máme ho odniesť naspäť. Dúfam,že bude všetko ok.
Nechodíme s ním do lesa, len do parku. Tých kliešťov je teraz strašne veľa.

erika153
27. máj 2008

no prave som pisala do svojej temy, ze kamaratka mi dnes volala ze sla s malym do mesta na polhodinu a pod stromami chytil 3 kliestov!!!!v centre prahy!takze som z toho uplne hotova!!viete poradit nejaky super pripravok???pre male deti?co sa da aplikovat aj na kozu?

majka35
27. máj 2008

aj mojej známej synček mal v sobotu kliešťa a to sa vraj hral iba v parku na tráve ... 😒

bzuco
27. máj 2008

aj my sme boli pred týždňom vyberať dcérke kliešťa...našťastie sa nestihol ešte riadne prisať, tak šiel r´ýchlo von...ale sú vraj veľmi premnožené

v DM-ku idú mať teraz v júni akciu na nejaký repelent proti kliešťom, asi to pôjdem kúpiť 😒

bzuco
27. máj 2008

majka...kliešte sú hlavne v tráve...nie na stromoch, alebo kríkoch, ako si mnohí myslia 😝

spantex
autor
27. máj 2008

Vyskúšam spray Off pre deti. Doktorka povedala, že stačí mu nastriekať čiapku, topánky, šaty. Ale samozrejme keď je takéto teplo a má le kraťasy a tričko tak aj pokožku.

majka35
27. máj 2008

tak to sa asi pôjdeme hrať na betónové ihrisko ... ☹ ☹ ☹

erika153
27. máj 2008

ano klieste s hlavne vo vysokej trave! ale dnes mi kamoska volala ze vobec neboli v trave,prave to ma vystrasilo...
a ten off je vhodny na pokozku, ? 😕 lebo moj beha holy cele leto 😖

bzuco
27. máj 2008

ten sprey sa volá Das gesunde Plus, je to značka dm...100ml stojí 179,-

pietra
27. máj 2008

neviem ako detsky off, ale ten "normalny" ani velmi proti kliestom neucinkuje, teda ucinkuje tak, ze kliestov zabija, ale neodpudzuje, cize sa moze stat, ze najdete mrtveho nacucaneho kliesta. Tolko moja skusenost. Ja mam info, ze ak sa kliest vyberie do 48 hodin, nestihne preniest nakazu. zaroven sa tie klieste az tak rychlo neprisaju, takze kontrolovat kontrolovat a kontrolovat deticky aj seba po kazdom pobyte vonku. A ked sa najde nejaky pricucany, nicim ho nenatierat, lebo vtedy sa zacne dusit a vsetko to svinstvo vypusti do tela.

bystricanka
27. máj 2008

ja som dostala tak kliešta, že kámoška si práve striasala tričko a kliešť skočil namňa 😒 (v noci v bare). Na druhý deň bol kliešť na mojej ruke 🙄

liliandax
27. máj 2008

ahojte,
aj my sme mali kliesta pred 2 tyzdnami.. nastastie sme ho zbadali hned, maly sedel akurat na biliku, ked som zbadala nieco male na stehne.. zavolala som manzela a ten ho poriadne natrel nejakym riadne mastnym kremom (tazko sa strebavajucim) a vraj ten kliest ked nema vzduch tak sa tlaci von.. takze sme ho lahko vybrali

milhaus
27. máj 2008

moja zatial vdaka bohu ešte nemala kliesta ale chcela by som ju dat proti nim očkovat ale vraj je na to podla pediatričky myslim vekovo skoro

spantex
autor
27. máj 2008

Očkujú sa deti min od 2 rokov. Skôr len vtedy, keď mám bábätko kliešťa veľakrát. To očkovanie sa skladá s 3 dávok. Prvá ešte neúčinkuje, druhá sa dáva po 3 mesiacoch a tretia myslím po 9 mesiacoch. Dnes mi to hovorila pediatrička.

milhaus
27. máj 2008

a nevies čo to stoji? my by sme museli ešte pol roka počkat a o tyžden ideme na prevenar prvu davku tak by som to skorej ako po novom roku ani nechcela

zuzidr
27. máj 2008

ahojte,my sme mali kliešťara v marci na velkú noc,tiež sme boli u rodiny,ktorá práve prišla z lesa,a na malú asi skočil,tiež sme boli na pohotovosti dať vybrať,a dr.povedala že očkuje až po 2rokoch,ale že najlepšie je až 4-5rokoch 😕 😉

mimakro
27. máj 2008

Ondrejko bol zaočkovaný, keď mal druhé narodeniny. S očkovaním sme skončili o rok.Aj Hanku dám v zime. Ak kliešť prenáša Lymskú boreliózu, na jej prenos stačí, aby bol prisatý 24 hodín, nie 48h. Najlepšie je hneď po príchode z vonku sa prezrieť. Hanka už tiež mala kliešťa.Začiatko apríla. Len sme prešli do škôlky a späť.

xxmargaretka
27. máj 2008

ahoj..
dost sa cudujem,ze tu pisete,ze az po 2r bo mne moja pediatricka povedala,ze ked ma vsetky povine ockovania a tie sa ukoncili v 15mes a v 18bola zaockovana prvou a najskor mesiac na to teda zaciatkom juna ideme na druhu..
a to moja dr si dava zalezat oproti inym na stredisku,ze co kedy a aky odstup..
vakcina nas stala 459sk + 100sk u dr samozrejme x3 to bude dohromady..

loren
30. máj 2008

a ked najdete kliesta ako ho vymontujete ja viem o tom ze sa ma akoby vykyvat nie tocit a uz vobec nenatierat lebo fakt sa pusti ale vsetko vpusti do tela pretoze sa zacne dusit
ked som mala psa tak som klieste trhala vkuse a doslovne chytila a vysklbla tak vysiel aj s hlavou ked bol vsak este len cerstvo zahryznuty tak to prisatie je take silne ze som ho obcas nevytrhla aj s hlavou

ivankaalenka
30. máj 2008

Rozhodne kliesta nenatierat, to je najvacsia hlupost, nam to tak rodicia robili, bol to hit, ale je to strasne.

terezzka11
31. máj 2008

nasa doktorka mi tiez odmietla malu zaockovat proti s vyhovorkou, ze najskor az o rok, ale inac ockuju az po piatich rokoch veku dietatka. a vraj "u nas v trnave nie su aj tak infikovane"...
chodim dvakrat denne vencit psa, a v jednom tyzdni som chytila troch kliestov. z jedneho som mala dokonca tyzden zapalene stehno. vrele,cervene, opuchnute, bolave.... 😒 bola to parada, este ze to nie je borelioza. to by ma porazilo.... ale aj tak... v kazdom pripade, uz mesiac pouzivame s malou repelenty zakazdym, ked ideme z domu, lebo aj ked nie encefalitida alebo borelioza, kto vie co vsetko ti kliesti v sebe maju.

dididi30
31. máj 2008

ja som dala malu zaockovat proti kliestom ked mala 2 roky, lebo sa na nu lepili hrozne....tak uz teraz len prestepujeme a mame pokoj 🙂

maca793
31. máj 2008

našťastie malá ešte nemala ale pravidelne už 4x po sebe každý rok máva Maťka. aj teraz vo štvrtok som jej vyberala z ucha, očkovanie dám jej určite na jeseň, aby niečo nedostala. pre istotu

vavka33
10. jún 2008

Didi,to ked ju das zaockovat,nelepia sa na nu klieste,to som este nepocula.ved ockovanie je proti chorobam,co kliest prenasa.
Ja som pred hodinou vyberala kliesta leuske-mala ho na lavom stehienku,uplne hore.slo to nastastie dobre a aj ona drzala nozenku.A vysiel cely,tak snad jej nic nebude.vydezinfikovala som to liehom a dala je paralen.cipku.
Ja som mala kliesta pred 2 tyzdnami-1.krat v zivote.
No a klieste su v trave,ci vysokej,alebo v malej,ale aj na stromoch,krikoch,proste vsade.

vavka33
11. jún 2008

Dnes som v lekarni kupila Viper repelent sensitive-je to pena proti kliestom,komarom a muskam,urcene pre deti od 1.roku.o a lekarnicka mi odporucila kupit B komplex,staci malej davat 1 tabl.škrat do tyzdna,telo vylucuje potom ten vitamin a tej havedi to zapacha.tak som si to bcko kupila aj ja 😀

zuzickas
11. jún 2008

ahojte, ja som bola s mojim malým na pohotovosti pred dvoma tyždnami vytahovat kliešta, včera som mu zbadala že tam ma červeny fliačik. mam strach čo nam povie p. Mudr. ☹

milhaus
11. jún 2008

zizickas kliesta som mala naposledy pred par rokmi a tiež som to mala asi tyžden červene, ked sa to začervenanie nezväčšuje nemalo by to nič byt ale ja nie som dr. a je lepšie tam ist ked mas podozrenie

vavka33
11. jún 2008

Zuzi,ja som mala kliesta asi pred 3 tyzdami,stale tam mam taku malilinku bodku a svrbi ma to.Snad to nic nie je,ale lekar vravel,ze to tam moze byt aj mesiac.
malej som vybrala kliesta vcera a ani jej tam nevido,ze tam bol.je to individi.

riusik
11. jún 2008

ahojte, tomas mal kliesta v nedelu. nastastie nebol velmi prisaty, isiel von lahko. volala som dr., povedala, ze ho mam sledovat - miesto vpichu, teplotu, moze prist unava, bolesti,... takze tak

zuzickas - ja by som asi isla k dr., moj muzik mal take cosi po ustipnuti takou velkou muchou, asi po troch tyzdnoch mu to zacalo cervenat, tak isiel k lekarovi, nastastie nic nemal, ale hned mu nasadili atb., kym boli vysledky na boreliozu...

bosilek
13. jún 2008

Ahojte,
mna by tiez zaujimalo - ako dostanete kliesta von? Este som to nikdy nezazila, ale chcem byt pripravena kvoli malemu.
Dakujem.