Práca cez agentúru

chichotka2814
16. aug 2013

Ahojte kocky,chcem sa opytat ci pracujete niektora cez agenturu-napr. v Samsung Galanta...Ake su podla vas vyhody a nevyhody?dakujem

sense
16. aug 2013

@chichotka2814 moj brat tak pracoval a velika nevyhoda bola ze dostal pracu len na dohodu aj to len na mesiac a kazdy mesiac mu ju obnovovali a ked bolo menej prace chodil len jeden al. dva dni v tyzdni do prace a nikdy to nevedel dopredu....(to bola velika nevyhoda prace cez agenturu prave v samsungu v galante)

tatko_bebe
16. aug 2013

@sense agenturam sa treba vyhnut je to cisty o eb

lilly0812
16. aug 2013

Ahoj, pracovala som v Samsungu cez agentútu EUROTRADE. Táto agentúra ponúkala v tedy nie moc vysoký zárobok, ale dalo sa. Výhody: Stravné lístky, ubytovanie bolo celkom pekné (v Galante) , doprava do Voderad zadarmo,príplatky za nadčasy,soboty,nedeľe,sviatok. Zálohy každý týždeň (vyplácajú sa buď v kancelárii priamo v ubytovni alebo v jedálni Samsungu).

Môžeš si pozrieť aktuálnu ponuku tu:
http://www.profesia.sk/praca/personalny-servis-...
http://www.pseurotrade.sk/

Ponúkajú prácu aj v Samsungu v Galante aj vo Voderadoch.

tatko_bebe
16. aug 2013

@lilly0812 500eur za to ze si clovek necha nadavat od korejcov trpazlicieho vzrastu?

zuzka38
16. aug 2013

@chichotka2814 checkni si toto ci tam budes xciet pracovat
http://androidportal.sk/2013/08/sikana-v-sloven...

sissy27
16. aug 2013

@tatko_bebe hm a koľko by si ty ponúkol zamestnancovi s ukončeným základným vzdelaním bez praxe? 😅

dadis
16. aug 2013

@sissy27 no predstav si, ze aj taki musia jest, niekde byvat, mavaju deti a byvaju aj chori...

sissy27
16. aug 2013

@dadis samozrejme, že musia, ja netvrdím, že nie... a ani netvrdím, že vysoká škola je patent na rozum, ale úprimne si myslím, že 500€ v čistom pre nekvalifikovanú pracovnú silu plus gastrolístky a príspevok na cestu či ubytovanie nie je vôbec zlá ponuka, hlavne v dnešnej dobe, keď nie je veľmi na výber... a práve preto, že aj človek bez kvalifikácie má nejaké náklady na život, tak je to ponuka celkom slušná... dnes nie je jednoduché nájsť prácu aj keď vieš jazyky, máš školu, prax, a tieto veci vyžadujú nejakú investíciu, ktorá sa potom vráti práve v tom lepšom finančnom ohodnotení v zamestnaní...

lilly0812
16. aug 2013

@tatko_bebe ja som mala vtedy ešte menej a to s 3 ročnou praxou vo výrobe ako operátorka výroby. Vtedy keď som tam cez nich robila som mala za cely odpracovany mesiac aj s nadcasmi + soboty maximalne 325 eur (zálohu som nebrala každý týždeň). Vtedy sme robili ranné,poobedné a niekedy aj nočné. Teraz aký plat majú uvedený na stránke je lepší aky bol predtým...a čo uvádzajú ako v čistom vôbec nie je pravda, aj na pohovore nás vtedy upozorňovali, že vždy uvádzajú plat v hrubom takže v čistom to určite nie je.

lilly0812
16. aug 2013

@zuzka38 Čítam , čítam a neostáva mi nič iné ako súhlasiť. Hneď prvý príspevok...vätšinu lídrov si ešte pamätám. Tá senior leaderka o ktorej sa tam píše začala úradovať ešte keď som tam bola ja. Tiež som bola v tej skupinke 60 ľudí, ktorých porozhádzali po celej výrobe. Hocikedy nám povedali, že nás nemajú kam dať, stáli sme bokom a ostatný pozerali na nás ako na idiotov...a keď sa niekomu nepáčilo...tam sú dvere, môžete ísť. To ako sa nadriadený správajú k operátorom je niekedy až hrozné, nemajú problém pracovníka s prepáčením zdrbať a nadávať mu do pi... ko...
Niektorý dostali výpoveď aj počas práce behom 1 minúty. Napriek všetkému potrebovala som prácu takže som bola rada, že mám aspoň nejaký plat, no vtedy to také hrozné nebolo, až na tie prestávky. 30 minút nám rozdelili na 20 a 10, takže na obed bolo 20 minút, rýchlo sa prezliecť , rýchlo do seba hodiť obed a rýchlo nazad.
Všimla som si, že článok je nový takže sa to v Samsungu deje ešte stále.

tatko_bebe
16. aug 2013

firmy ako Samsung, KIa + vs subdodavatelske korejske firmy na Slovensku a v civilizovanej Europe nemaju co robit. Su to novodobi otrokari, kt. si svoje skusenosti a mentalitu priniesli zo svojho Korejskeho polostrova, kde nemaju problem ludi doslva tyrat, vid nedavne demostracie. O tom ako jeden nemenovany predstavitel top manazmentu volal na nase urady a pytal si ci moze davat zenam telesne tresty a podobne pikosky sa nikde nepise.
Ja ich neznasam je to cvarga, a Bohuzial vyuzivaju naivitu Slovakov a hlavne im stat dotuje pracovne miesta... takze ich platime vs z nasich dani. O tom sa tiez nikde nedocitate, ze malym a strednym zivnostnikom a cisto slovenskym firmam stat dotacie neda ale sikmacom dali a este ich aj prezident prijal, lebo spravili bububu odideme ale preco by odchadzali my sme zase dali ulavy a benefity. Pritom aj ti nekvalifikovani robotnici pardon operatori keby vedeli nemecky tak ich zoberu v Rakusku a zarobia 3x tolko.
Personalne agenturi je dalsi fenomen dnesnej doby ked sa konatelia takychto schrankovych firmiciek z vecera do rana stali bohacmi, to ze to stat vobec netrapi a dava im volnu ruku...
ale nase zakony su obrazom nasej spolocnosti vid Poliaci co nam oberaju poistovne o miliony a to je len spicka ladovca, stat to netrapi... 🙂

modrazaba
16. aug 2013

Kamaratka robila v Samsung Galanta, po mesiaci ci dvoch skoncila, boli tam velmi zle podmienky, otrasne spravanie k ludom. 😒 opisala mi taku istu skusenost ako lilly0812

anatalia77
16. aug 2013

@lilly0812 áno deje...

anatalia77
16. aug 2013

@sissy27 tam 500 eur v čistom nie je....a pracujú tam aj vysokoškoláci

sissy27
16. aug 2013

@anatalia77 ja som sa odrážala od info v inzeráte... nemajú žiadne požiadavky na vzdelanie, resp. stačí im osoba so základným vzdelaním a ponúkajú 450-550€ v čistom plus doprava, gastráče sú ich povinnosťou zo zákona... a takéto podmienky ti dnes neponúkne hocikto, skrátka človek, ktorý ozaj nemá ani výučný list a tým pádom má veľmi obmedzený výber zamestnaní, tak si myslím, že bude viac ako dobre motivovaný... to, že sa o túto prácu bude zaujímať aj človek s vš, je jeho osobné rozhodnutie... moja reakcia bola na margo toho, že 500€ sa zdá niekomu málo - nehovorím, že je to veľa, ale treba si zvážiť, či ponúkam zamestnávateľovi ja niečo, čo sa dá lepšie ohodnotiť, alebo viem len to, čo v podstate každý...
a samozrejme, je mi jasné, že v týchto podnikoch to nie je med lízať a ja mám s manažmentom so samsungu svoje skúsenosti aj keď nie ako zamestnanec, ale o to možno ešte horšie 😝 nechovajú sa otrasne len k svojim podriadeným, ale ku každému... z princípu nevlastním žiadny samsung ani nič kórejské a ani do ničoho od nich v budúcnosti investovať nemienim... žiaľ na SK je nezamestnanosť aká je a oni dostali šancu to zneužiť a je stále dosť ľudí, ktorí musia zobrať aj takéto miesta...

anatalia77
17. aug 2013

@sissy27 dá sa tam zarobiť,ak je high sezóna ,že sú nadčasy aj soboty,tak na tých 500 sa dá vyšplhať.Je tam hrozná migrácia ludí,lebo táto agentúra eurotrade platí slabo.

anatalia77
17. aug 2013

@chichotka2814 ak máš možnosť,tak chod cez Edymax

tatko_bebe
18. aug 2013

Ludia radsej si najdite pracu ako noramlny zamestnanci nie ako agenturny

anatalia77
18. aug 2013

@tatko_bebe dneska ta málokde zamestnaju napriamo,vačšinou je to najprv cez agentúru.

tatko_bebe
18. aug 2013

ano malokde ale netreba si vyberat tu horsiu alternativu

anatalia77
19. aug 2013

@tatko_bebe je na každom,či aspon dočasne agentúra našporiť peniaze a pohnúť sa dalej,alebo nezobrať nič a doma čakať na spasenie

tatko_bebe
20. aug 2013

@anatalia77 cakat doma je lepsia alternativa ak sa vyuzije napr. na naucenie sa nemciny, ako makat na 7mickovy baworak jednemu exposlancovi za SNS kt. podobne pracovne agentury vlastni.
Ide totiz hlavne o to ze dana splocnost plati agenture x nasobne viac za pracovne miesto ale clovek realne dostane namiesto napr. 800eur 500 :DDDD

bubaci2
24. feb 2014

zdravím bubáci my pár hladáme prácu do nemecka bo rakuska viete nám poradit nejake agentury ktoré poznáte a po prípade ich máte aj overené vlastnými skusenostami ? Dakujeme za rady 😉

1adrian11
29. apr 2014

cawte, som ako kmenovy pracovnik samsungu, som na K3ke 3 smeny, ako kvalitar, neviete nahodou cca. kolko budem mat plat?

anatalia77
29. apr 2014

@1adrian11 Tak snad si podpisoval zmluvu,v ktorej mas uvedenu mzdu,tak potom vies..

benzema
14. aug 2014

ja som robil vo voderadoch cez agenturu eurotrade.3 a pol roka.ta cela agebtura je cisty ojeb!!!!!!!najhorsia agentura na slovensku.slubuju v inzeratoch 500 eur.ale dostavas iba zakladnu mzdu!!!!!330 eur bez nadcasov.davaju ti podpisovat vseliake papiere same picoviny.radim vam vdetkym nechodte nikdy cez tuto agenturu.iba cez edymax ked chcete vyskusat samsung

benzema
14. aug 2014

@anatalia77
jasne ked eurotrade zobere aj tich negramotnich ludi do robory ktory su na luniku 9.nechapem ako mozu prejst cez pohovor tak ze ani pisat ani citat normalne nevedia

anatalia77
14. aug 2014

@benzema neviem ako dlho si prec,ale minuly rok nabrali hruzu,opilcov,fetakov a zlodejov/vykradli nam komplet byt 3 izbovy/. Tento tyzden su uz nejake nabory,tak sa teskam na nove "pripady"

moni244
14. aug 2014

ahojte, ja len skúsenosť s prácou cez agentúru, pracovala som hneď po škole cez agentúru v čechách, ako na získanie návykom super, ubytovanie, doprava zadarmo, čiže z platu som platila len osobné potreby a jedlo, v kantíne strava za super ceny, taktiež je dobré na agentúrach to, keď ideš pracovať do iného mesta, že poskytujú ubytovanie, čiže kto chce odísť a nevie kde čo je v danom meste, na rozbeh fajn. To sú jediné pozitíva, negatíva, ľudia sa k tebe správajú ako k handre, hocikedy ťa môžu vyhodiť, nemáš také výhody ako kmeňový zamestnanec

benzema
14. aug 2014

@anatalia77
v maji som odisiel takze viem o com rozpravas.aj mna jeden spolubyvajuci okradol o peniaze kym som nebol na izbe..cely tyzden maju nabory aj zajtra zevraj budu mat.zase naberu fetakov