Práca opatrovateľky. Kto by to mohol vybaviť?

zuzka117
27. mar 2009

Ahojte maminky, chcela by som sa Vás opýtať či neviete o nejakej žene, ktorá vybavuje prácu opatrovateľky v Nemecku alebo v Rakusku....moja mama by chcela ísť.....ked môžte poradte.....d.

bashka
27. mar 2009

ahoj, ja viem agenturu z Novych Zamkov cez ktoru je tam moja mama. A strieda sa s nejakou zenou z vychodu, takze by to mozno slo aj z Roznavy. Treba ich kontaktovat, vyplnit dotaznik a oni nieco najdu...tak ak bude zaujem napis IP

vinka
27. mar 2009

Je ich kopec tých agentúr.Aj v BA je jedna čo poznám.Aj v Košiciach.Dôležitá je znalost nemeckého jazyka a čoto znalosti zo zdravotníctva.Je ich už kopec tak aj tý klienti si vyberajú koho chcú.Preto aj agentúry si vyberajú. 😉 A treba si uvedomit,že je to zátaž aj na psychiku taká práca. 🙂 Aj na Bazoši sú ponuky priamo z agentúr. 😉

jarka007
27. mar 2009

Moja svokra to robi. Musela na to ale mat nejaky kurz opatrovatelky a skusky z Nj. Tie boli ale na dost primitivnej urovni. Ak jej budeme nabuduce volat, skusim popytat cislo. Tiez ide cez agenturu, v Nemecku je to totiz od 18.11.2008 nelegalne. Ale obchadzaju to tak, ze najmu agenturu zo SR a ta niekoho pohlada. V Rakusku je to myslim normalne legalne, akurat sa musi platit nejaky poplatok. Takze ak vie po nemecky, tak v Rakusku si moze zhanat pracu aj sama.
Inak aj ja som z Roznavy 😉

zuzka117
autor
28. mar 2009

jééééééééééj, ženičky pekne vám dakujem.....cez agenúry sme to skúšali ale všade chcú len registrácie a potom treba čakať a hlavne nie všetky sú seriozne....chcú nehorázne poplatky......a potom sa už neozvú... preto chceme najprv skúsiť tzv. načierno cez nejakú známu .... .mama nemčinu ovláda ale kurz nemá.......opatrovala už v Anglicku deti a na Slovensku imobilnú ženu 3 roky

blau
28. mar 2009

tak skus nejaku stranku v nemcine 😉

tinavieden
28. mar 2009

Skus stranku www.slovaci.at tam sa o tom dost pise a je tam vela bab co to robi tak Ti snad poradia viac.Vela stastia pre mamicku.Tu v Rakusku sa to robi na zivnost.

zuzka117
autor
28. mar 2009

tinavieden: dakujem za radu

zuzana030
19. jún 2013

@bashka
ahoj, ak je to ešte aktuálne, ja by som tiež potrebovala kontakt a referencie, ako sa darí s prácou teraz, díky moc