Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Práca sa tu jednoducho nájsť nedá keď nemáte známosti!

cicamica158
9. okt 2019

To tu je v takom úbohom stave toto Slovensko, že iba po znàmosti, vás zoberú do roboty?
Namiesto, toho aby do svojho tímu zobrali človeka, ktorý má aj kvalifikáciu na danú špecializáciu a pracovnú pozíciu? Idem síce možno na absolventskú prax, ale neviem čo potom bude ďalej, keď mi skončí, preto sa pýtam, prečo je to takto?

tosomja
9. okt 2019

Zalezi ake mas naroky. A ked len teraz ides na absolventsku prax, asi si toho este vela nenarobila. A da sa najst praca aj bez znamosti, nemusis byt ani krasotinka. Staci mat v hlave a splnat podmienky, ktore vyzaduju.

ivkazba
9. okt 2019

Mrzí ma ak máš túto skúsenosť, ale poviem aj to, že nesúhlasím. Drvivá väčšina ľudí ktorých poznám (asi tak 98%) má prácu bez známosti. A hlavne tu v BA kde je možností ozaj dosť. Záleží ale, v akom obore si prácu hľadáš. Sú pozície, ktorých nie je veľa resp. nie je po nich taký dopyt a tam môže trvať kým si človek nájde job. Hlavne ale nezúfaj a ostaň pozitívna. To z človeka dosť cítiť aj na pohovore. Je vidno, ak príde na pohovor človek ktorý je zúfalý alebo nasratý alebo znechutený. Určite to nakoniec zlomíš. 😉

ckatka
9. okt 2019

V živote sa mi nestalo ze by som musela hľadať prácu a nenasla...
Ale ak "nič nevieš" tak sa necuduj...no...nikto nie je povinný ta vziať, len preto, že spĺňaš nejaké podmienky. Možno len našli niekoho ešte vhodnejšieho. Neber to osobne a rozmýšľaj ako sa môžeš zlepšiť.

kittyna5
9. okt 2019

Úplne s tebou súhlasím. Už aj mne to ide dosť na nervy. Veľa ľudí povie, že v BA je roboty dosť, tak to by som chcela vidieť. Ešte ani jednu prácu som si nenašla tak, že by sa mi ozvali na životopis. Vždy to bolo po známosti. Tiež si momentálne už pol roka hľadám prácu a nič. Hľadám si ju v takom odbore akom pracujem, nemám ani žiadne vysoké nároky, ich požiadavky spĺňam a stále nič. Celé zlé, takže s tebou úplne súhlasím 👍🏻

ukulela
9. okt 2019

@cicamica158 no vzhladom na tvoje predosle diskusie by som chybu hladala inde.

ckatka
9. okt 2019

@kittyna5 náhodou...my sme hľadali asistentku aj recepčnú...aj plat dobrý...A akonáhle sme napísali, že baba musí vedieť po anglicky (lebo pôsobíme vo viacerých krajinách), tak ani za svet nájsť...

ivkazba
9. okt 2019

@ckatka ja som raz hľadala v jednej firme recepčnú, plat dobrý, žiadne big nároky, ale robili baby na smeny, jedna od 8 druhá do 18. A väčšina mladých báb ktoré prišli na pohovor mali problém s tým, že treba robiť každý druhý týždeň do 18.

snehulienka8
9. okt 2019

kto chce robit, robit bude, kto nechce, najde si 1000 dovodov, preco sa to neda...

mogaa
9. okt 2019

@cicamica158 ono záleží od školy, keďže ideš na absolventskú prax tak si ešte nerobila....Ono problém dnesšných stredoškolákov a vysokoškolákov je, že chcú super prácu s vysokým platom a to všetko bez praxe....Máš dobre napísaný živnostenský list? Pozývajú si ťa na pohovory? Ak ano tak je dobrý ak nie, skús ho dať niekomu upraviť.....Ďalšia vec ak ideš na pohovor aký plat očakávaš? Ak si povieš priveľa, jednoducho zoberú račej človeka s praxou ktorý už podobnú prácu robil alebo človeka síce bez praxe ale s nižšími finančnými požiadavkami.....Samotné vzdelanie dnes nemá veľmi váhu, ak máš VŠ a hľadáš si prácu v administratíve môžu uprednostniť skôr stredoškoláka lebo má nižšie požiadavky aleb má prax......Možno reaguješ na pohovoroch príliš suverénne alebo naopak utiahnuto a jednoducho sa im na tú pozíciu nehodíš....Práce je na západnom Slovensku veľa, dobrá práca sa hľadá dlhšie a samotná škola nie je zárukou že si takú nájdeš.....Uprednostnia vždy človeka s praxou alebo jazykom.90%absolventov stredných škôl má maturitu, VŠ potrebuješ naozaj len v povolaniach ako lekár, učiteľ, zdrav.sestra.......Učtovníctvo ti môže robiť aj stredoškolák aj vysokoškolák detto práca v kancli.....Treba zobrať prácu aká je a popri tom si hladať niečo lepšie.....Nie je hamba ak vysokoškoláčka pracuje v obchode, naopak zamestnávať uprednostní skôr takú z obchodu ako niekoho kto síce skončil VŠ ale je 2roky doma.....Záleží aj od školy ak máš nejakú strojarinu alebo polnohospodársku a chceš robiť niekde na centrále v banke alebo učtovníčku - tak skôr zoberú niekoho ekonomickým zameraním.....

mogaa
9. okt 2019

@cicamica158 prepáč mám tam aj ja kopu blbostí, jasne som myslela nie či máš dobre napísaný živnostenský list ale životopis.....bolo to písané na rýchlo a to je aj príklad že vždy je lepšie ak ti nejaký personalista zhodnotí motivačný list aj životopis s rovnako si s ním prejdeš či správne reaguješ na dané otázky na prac.pohovore

ivkazba
9. okt 2019

@mogaa s tými očakávaniami absolventov si trafila. Ja som sa X krát stretla s absolventom manažmentu, čo chcel hneď riaditeľa robiť, lebo veď to vyštudoval. A keď som sa mu snažila vysvetliť, že začať má "dole" a manažéra dostane za odmenu a schopnosti (nie preto lebo to vyštudoval), tak urazený odišiel. A potom tí ľudia šíria informácie, že nikto nechce zamestnať absolventov. Aj chce, len nie vždy podľa ich predstáv.

ninaslovakova
9. okt 2019

@cicamica158 no je to tak.. SLOVENSKO.

tosomja
9. okt 2019

Len ta slecna ,ktora si nevie najst pracu, odchadza z pohovorov ofucana, urazena a vyhraza sa im hygienov. Lebo ma vystudovanu skolu 😉

evittam
9. okt 2019

@ninaslovakova
@cicamica158
Záleží co vies a ovládas a aku mas prax. A nie,ze "Slovensko". Ja som po skoro 4rokoch doma na MD a RD dostala 3ponuky kde mne vyšli v ústrety lebo mam dve deti a pracujem ako mne vyhovuje-skrateny úväzok, moznost homeoffice,ine vyhody....A to ani nie som z "pupku SK"...😀😉

evittam
9. okt 2019

@ivkazba No a este to "zadre" ze pod 2tis.v čistom mesacne nepojde.🤣🤣🤣

ninaslovakova
9. okt 2019

@evittam 😂😂

tosomja
9. okt 2019

*hygienou 😎

nini1010
9. okt 2019

S tym absolutne nesuhlasim.A navyse v Bratislave??netaraj.

marionete
9. okt 2019

A keď niekto neovláda gramatiku a tak napíše životopis...neviem ale asi sa tiež neozvú.

moonlight1210
9. okt 2019

@cicamica158 kolky raz uz tu places nad tym, ze si nevies najst pracu?
Piaty?

Nebolo by uz jednoduchsie ist dokladat regale a urobit si este jednu vysoku skolu, ale taku, kde si to zamestnanie najdes prv?

A nie, nikto nie je povinny ta zamestnat, lebo ty mas na to skolu. Aj u nas sme vzali trebars niekoho, kto nemal az take vzdelanie, ako ten druhy, ale na pohovore sme usudili, ze ma lepsie predpoklady tu pracu zvladnut a zabehnut sa v teame. Co je velmi dolezite.
Vzdelany clovek, ale povahovy “samorost”, nepomoze teamu napredovat, ale ho bude rozbijat.

Ak si povahovy “samorost”, tak musis ponuknut minimalne vysoku odbornost, aby to stalo za to.
Ak mas iba skolu, ale nulovu prax, ponukni aspon ochotu a skromnost.

@evittam minule sme mali zaujemcu. Bol tesne po maturite a zapytal si na pohovore 1000€. Tak sa ho pytam, ci hovorime o plate v hrubom, ci v cistom.
“V cistom, samozrejme.” odtusil nonsalantne zaujemca, akoby som bola totalny debil, ak si myslim, ze zo 600€ v hrubom ma vo svojich cerstvych devatnastich vyzit.
A dalsi to mal aj spocitane, ze rodicom, na byt, na auto, na dovolenku - cca odhadom 2000€ v cistom mesacne a to bude mat vraj dost tesne (asi planoval kupit maserati na splatky).

mogaa
9. okt 2019

@ivkazba my sme mali v banke na jednom projekte brigádničky vysokoškoláčky...no bol to des...o prac.návykoch hovoriť nebudem - ok nerobili, nemali ich mať odkiaľ....ale aby si priniesli do kanclu kulmu a začali si tam robiť navzájom vlasy keď sme čakali na riaditeľku z ústredia - tak to bola silná káva....alebo vedeli že na oddelení je riaditeľka a obed vyše hodiny alebo si okato čítali časopis - veď mali všetko urobené...

barbellka
9. okt 2019

@cicamica158 ja si myslim, ze sa da najst praca aj bez znamosti aj mimo BA. Je to vela o stasti, ci je spravny clovek na spravnom mieste v spravnom case. Pravdaze vela zalezi aj od lokality - je jasne, ze ine moznosti su niekde v Medzilaborciach a ine v Bratislave. Ale zavisi to aj od cloveka, jeho pristupu. Ako jasne, ked pride niekto na pohovor ako majster sveta, bez praxe len s titulom a ocakava plat 1500 eur v cistom plus 500 e odmeny tak niet sa co cudovat, ze sa nedari. Proste treba okrem skoly, praxe, trosku pristupovat sice sebavedome ale s pokorou a neocakavat hned idealny svet, ist trosku mimo svojej komfortnej zony.
Ja som si hned po skole nasla pracu do 2 tyzdnov - bez praxe, bez konexii.

evittam
9. okt 2019

@barbellka Ved to co pise moze napísať len človek co tomu absolútne nerozumie a len vidi ako Jozo ci Fero od vedla "podniká"....

fokuska
9. okt 2019

Omg... to je ta co silou mocou chcela nastupit zas na strednu skolu, lebo na VS nemoze lebo musi nasetrit?
Cele leto hladala brigadu a nikto ju nevzal lebo sa jej kazdy bal ze ma vystudovanu hygienu? :D

barbellka
9. okt 2019

@evittam presne o tomto to je...kazdy rad vidi uspech druheho, ale uz nevidi, co ten clovek spravil preto, aby ten uspech dosiahol....ano su tu pozicie, ktore sa obsadzuju cez znamosti - ale vyhovarat sa na to, ze vsetky pozicie su take a preto sa mi nedari je lahsie ako pozriet sa sam na seba, ci neni problem vo mne, zanalyzovat svoje nevyhody a popracovat na nich

tosomja
9. okt 2019

@fokuska ano, ona. 😀

ivkazba
9. okt 2019

@evittam my máme doma maturanta (partnerov syn) a veru jeho predstavy o tom, koľko bude zarábať... chce sa mi niekedy hlavu búchať o stenu z toho 😂😂
@mogaa ja som strávila v banke skoro 18 rokov, bola som zvyknutá že absolventi boli na mňa urazení, že ich nechcem hneď za riaditeľov. A pamätám si jednu, absolventka VŠ, zo školenia mi volali že ju vyhodili lebo nohy na stole a pinzetou si trhala chlpy na nohách. A jej argument, že veď nebude mať chlpaté nohy predsa... Myslím, že knihu by som mohla napísať o neadekvátnych nárokoch ľudí...
@barbellka POKORA... to je to slovo, ktoré mnohým chýba

sisa_s
9. okt 2019

baby, ona nema vystudovanu VŠ, ale nejaku nadstavbu maturity, hygiena ci co 😀 tak sa necudujem, ze ju neberu na jej vysnivane pozicie, ked na taketo urady chcu cloveka s VS verejnym zdravotnictvom, pripadne epidemiologia, medicina a pod, a nie nadstavba 2 rocna... este pred 2 tyzdnami isla riesit, ze sa o nu trhali stredne skoly, zjavne nevyslo 🙄

barbellka
9. okt 2019

@sisa_s ja mam vystudovany druhy stupen hygieny potravin a my mame problem sa dostat na tieto pozicie, do labakov. Slovensko je mala krajina, tychto pozicii tu zas tolko nie je.
Nehovoriac o tom, ze aj tak som nemala problem brigadovat vo Fast Foode, nikto nemal problem s mojim odborom. Praveze pred kontrolou to prudko uvitali :D

tosomja
9. okt 2019

A take, ked na pohovore ti daju sancu, ved nikto nespadol z neba mudry a s praxou...a ona si pri zariadovani predajne sadne na zem, ze toto nema v zmluve, upratovat a behat s prontom a handrou v ruke 😆 alebo nemoze ist na rebrik, lebo sa jej toci hlava, kolkokrat moze ist na fajciarsku prestavku, a pri hodinovom zoznamovani vymenuje vsetky moxne diagnozy a ako ma celu rodinu choru a ide si v prvy den potykat so sefom, ved je mlady 😲

Tu začni písať odpoveď...

Odošli