Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

rabiva
20. aug 2006

ahoj, zozaciatku som pouzivala iba batole, odporucila mi to detska a avivaz urcite az po 8M. Dobra a prijemne vonava je aj Lovela.

zuzu13
20. aug 2006

lucka ja som poprala vecičky v bonuxe a aviváž som dala lenor

bellezza
20. aug 2006

my sme od narodenia používali Lovelu, neskôr aj aviváž (ľahšie sa plienky žehlili a Tomáško nebol ani alergik, ani ekzémy nemal) a od tých 8-9 mesiacov sme už mali Persil Sensitive a Silan Sensitive. Nevyskytla sa žiadna alergická reakcia. A na naše prádlo tú aviváž používame tiež.

janula203
20. aug 2006

My sme tiez do 8 mesiaca pouzivali Lovelu bez avivaze a teraz uz pouzivame Persil a Lenor

mirka
20. aug 2006

lucka, ja periem v Persile sensitive a dávam aj aviváž Silan Sensitive a riadne vyžehlím

tilly
20. aug 2006

doteraz som používala lovelu, ale tá už také poriadne flaky nevyperie, tak sme po nejakých pokusoch prešli na ariel kids a zatiaľ som spokojná, asi najlepšie to z mojich testovaných práškov vyperie, ale treba ten gél, nie prášok

luce
21. aug 2006

Ja používam Lovelu, a kamaratky čo sú okolo mna tiež nepoužívajú nič iné. Muž kúpil aj aviváž Lovela, tak som to vyskúšala a nevyskytla sa žiadna alergická reakcia. Malá má od narodenia krásnu kožičku.Na začiatku som ich prala len na 40, aby sa nepoškodili, ale tie "úplne prekakané" šupnem do práčky spolu s plienkami na 95 stupňov.

mucilienka
21. aug 2006

aj ja pridavam hlas arielu kids - aj ked som prala len nove vecicky a plienky... ale krasne vonia... prali sme v nom aj dedkove tricko - tak to bol test! bolo cele zasmudlane ako ked nam dedko pomaha stavat.. a pustilo na 40C! takze ked to opralo takuto spinu, tak vyperie aj nejake tie hovnicka a grcky... 😅 a k tomu avivaz Lenor sensitive..

elesa
21. aug 2006

ja pouzivam Lovelu, zatial bez avivaze, pretoze mala ma detsku dermatitidu, tak ju chcem usetrit od roznych chemikalii🙂S Lovelou som spokojna..a casom budem pouzivat aj avivaz.
Samozrejme vsetko je potrebne riadne vyzehlit.

geegee
21. aug 2006

ja som mala aj batole, teraz mam lovelu...som spokojna s oboma praskami. Avivaz nedavam.

tilly
21. aug 2006

elesa, alergológovia práve neodporúčajú žehliť, kamarátke dokonca doktorka zakázala žehliť... pri žehlení sa uvoľňujú zvyšky prášku a to môže podráždiť pokožku, ja sa toho veľmi rada držím 😀

zuz11
21. aug 2006

takze vravite ze mam si kupit ariel kids a bez avivaze a bez zehlenia? 😀

tilly
21. aug 2006

mne to tak vyhovuje, ale tie prvé vecičky som oprala bez prášku v ruke a vyžehlila... vlastne tie prvé vecičky som žehlila, ale teraz už nežehlím, iba keď kúpim niečo nové a nechce sa mi to prať, tak to prežehlím a to je všetko...

tilly
21. aug 2006

a chcem ešte dodať, že sme nikdy nemali problém s pokožkou, iba pri narodení, ale to zlikvidovali v pôrodnici a potom ešte pri tých hrozných teplotách sme mali potničky, ale nič hrozné, takže asi tak, každé dieťa je iné, to čo vyhovuje nám, nemusí vyhovovať inému dieťatku

katrin
21. aug 2006

tilly, sorry, ale novú vec, čo kúpiš v obchode, neoperieš??? 😕 😕 tak to ja by som si nedovolila obliecť niečo na seba neopraté, nové... 😔

zuz11
21. aug 2006

u nas neperieme iba nove ponozky 😀

tilly
21. aug 2006

ak ju súrne potrebujem, tak nie 😔 neperiem často, skrátka máme tak málo vecí, že práčku naplním možno raz do týždňa a ak si potrebujem niečo nové obliecť, tak to len prežehlím a to je všetko (okrem spodného prádla, to jasne operiem)

tilly
21. aug 2006

ja som vždy tvrdila, že robíme cigánsky odchov 😀 (okrem poriadku v dome, to musí byť, aj keby traktory padali)
Inak sa s ničím nese...me 😖

barunka
21. aug 2006

my používame tak na striedačku persil sensitive a lovelu... momentálne máme problém dostať mrkvu dole z vecí... 🙂

sylvie
21. aug 2006

my pouzivame Lovelu.. avivaz vobec.. zo zaciatku som po vyprani davala veci este raz vyplakat.. teraz to uz nerobim.. nemam cas a ani sa mi nechce.. zehlim ako sa mi chce.. ale moc sa mi nechce.. 😉 😔

gaja
21. aug 2006

Aj my používame lovelu...
na mrkvu zaberá vanisch... popredu namočič a pošúchať koncentrátom...

zuz11
21. aug 2006

jej gaji, teba som davno predavno nevidela, ako sa mate?

gaja
21. aug 2006

máme sa dobre... no ja doma net nemám, tak sem chodím ako indián do školy...
len ked niekam trafím kde je net...
Ale vyzerá to nádejne,,, teda vyzerá to tak, že ježiško nám donesie počítač (mužovi, kvôli práci) a mne internet... takže od nejakého decembra bude aj inn...
fotky tu nemám, nevedela som, že tu skončím... už budem tuším to cdčko nosiť všade so sebou 😀 😀

zuz11
21. aug 2006

tak sda tesime gaji a krasneho jeziska prajeme 😵 nam donesie Drobca a to sme ho neplanovali 😀 vzdy si na fit lopte spomeniem na teba ako si mi posielala cviky a ze ked budem tehu tak tie na brusku necvicim, a ty si ma ucarovala a do mesiac som bola neplanovane tehu 😵

gaja
21. aug 2006

jéééj, gratulujem.. už aj tušíte, čo čakáte??? alebo prekvapko??? 😀 😎

elesa
21. aug 2006

tilly,
asi kolko lekarov, tolko nazorov. Mne sa prave osvedcilo zehlit, pretoze ak som jej na rychlo dala neozehlene, troska sa vysypala. Tak neviem.

tibike
21. aug 2006

my perieme 😀 ale nezehlime,zdravim vas 🙂 pouzivame ale nie vela prasku,dva krat plachanie,batole, 🙂

barunka
21. aug 2006

no my žehlíme ako sa nám chce a nám sa teda moc nechce. ale väčšinou vyžehlené máme... teda, keď si už nemáme čo obliecť a pre hory prádla sa neviem dostať k pc tak vyžehlím 🙂

no práve, mne tá mrkva s vanishom nevyjde, ani s klasickým, ani s duo... ale neva, veď len dve plienky sú také, tak kašľať na to...

jessica25
22. aug 2006

do kedy sa musi zehlit? maly ma mesiac a pol a zehlenie neznasam. Hlavne ked bolo take teplo a este stat pri zehlicke. 😒

kvetka9
22. aug 2006

barunka skus mydlo Lanza