Prací prostriedok na zimnú bundu

trwska
4. mar 2019

Ahojte baby, zima nám končí a tak periem aj zimné bundy. Poraďte prosím ktorý prací prach je vhodný na športové oblečenie, ale POZOR-taký ktorý udrží funkčnosť nepremokavosti a funkčnosť proti vetru

hettinka
4. mar 2019

@trwska žiadny bežný. Na take veci kupujem špeciálny tekutý prostriedok v športových obchodoch ako intersport, exisport, sportisimo...

kika831
4. mar 2019

@trwska ja periem vsetko v klasickom tekutom prasku- davam len minimalne mnozstvo, ziadna avivaz a po poriadnom presuseni striekam specialny sprej na udrzanie nepremokavosti materialu. Tak mi to povedali v sportovom obchode. Tak snad robim dobre, ale takto fungujem uz niekolko rokov a nemam pocit, zeby sa materialy nejako znicili tym klasickym tekutym praskom.

osky
4. mar 2019

Ja mam.na toto priptavok Fewa.je vsak vela farieb treba pozriet ktory je na co...
Ale su urcite aj ine znacky,treba popozerat co je vhodne na funkcne pradlo.
Klasicky prach ani gel nie!!!ani avivaz!!!

simsalabim
4. mar 2019

@trwska ja momentalne pouzivam tento

veronikaszabova
4. mar 2019

@simsalabim ten pouzivam aj ja 🙂

trwska
autor
4. mar 2019

@simsalabim áno tento som zakúpila aj ja len sa ho bojím použiť či to ozaj aj udrží tu vodeodolnost... používaš ho často? Teda máš skúsenosť že nijak neškodí? Tým funkciám myslím

simsalabim
4. mar 2019

@trwska nevsimla som si, ze by nejako skodil. Nepouzivam ho casto, len na lyziarske veci a turisticke bundy a vsetko funguje ako ma. My velmi nenosime vyslovene sportove funkcne veci. 1 flaska mi urcite vydrzi rok, ak nie viac.

trwska
autor
4. mar 2019

@simsalabim takze nemáš žiadne oblečenie s takýmito funkciami ako popisujem a teda nevieš mi to zaručiť?

simsalabim
5. mar 2019

@trwska ved som ti napisala, ze ho pouzivam na lyziarske a turisticke veci - tie su funkcne, nie? A nemam s nich vobec ziadne zle skusenosti. A pozri - ked je to prasok urceny na sportove veci, a aj na obale deklaruje, ze zachovava membrany, tak nechapem, co riesis? Ak sa tak bojis, chod si kupit nejaky prostriedok do sportoveho obchodu - mavaju ich tam v podstatne mensich flaskach a drahsie. Raz som tam kupila, vtedy bol fakt drahy a flaska tak 3dcl a odvtedy uz kupujem len v drogeriach. No ale aby som ti odpovedala - nie. neviem ti nic zarucit - to predsa nie je mojou ulohou, ci?

petrofka
13. mar 2019

Ja malemu periem normalne v praco gely bez avivaze a teda nepremokol mi nikdy. Kupila som sprej na textil, ale to tak desne smrdi, ze ho pouzivam len na topanky...

katkalubkova
21. mar 2019

ja pouzivam tento, ale myslim ze ma novy obal, cena 9,90, myslim, ze na 3 az 4 bundy vydrzi