Práčka s 15 - minútovým pracím programom. Kúpiť ju?

kukona1
5. mar 2008

máte niektorá práčku s týmto programom? chcela by som si ju kúpit,ale sesternica ju má a hovorila že nič moc,že tých 15 minút aj zodpovedá tej kvalite prania-je to len na také ,,zapotené" veci.
pri malej by sa mi hodilo mat za 15 minút oprané,ale tie flaky od jedla a tak....váham či si ju mám alebo nemám kúpit??? 😒

sue
5. mar 2008

Kukona, je to presne tak ako píšeš, my máme takýto program, volá sa rýchle pranie a je to len "prepratie"

bzuco
5. mar 2008

no...na fľaky ti určite 15 minút stačiť nebude, ved to sa ani voda nestihne poriadne zohriať a už bude koniec

ja ked mám špinavšie veci, dávam dlhší program cca 1,5hod. a všetko sa krásne vyperie

vavka33
5. mar 2008

Ja mam pracku s takym programom.Je to na pranie napr.strikovanych svetrikov.Na bezne pranie mam 1hod.program a na spinavsie veci 1.5hod.program,ale aj dlhsi.

pacna
5. mar 2008

no my sme taku pračku kupili mame a teda fakt nič moc a pralo jej to len v studenej. 😢

sue
5. mar 2008

Pacna a to tam nemá viac programov?
Čo periem malému veci, tak to trvá 2 hodiny...

pacna
5. mar 2008

ma ale my sme skušali tento program lebo otcovi to nešlo do hlavy že pračka perie hodinu tak sme mu chceli ukazat že to ma aj rychly program no nepodarilo sa

ikke
5. mar 2008

joj, taky zazracny stroj alebo praci prasok, co by "bezne zaspinene pradlo" vypral za 15 minut, este celkom urcite nevymysleli 😀 😀 😀 leda ak nejaku kyselinu sirovu, ale tie veci by som uz potom nenosila 😅
ved ani kolac neupecies za 5 minut...

ten rychly program je tak na to, ked po zime vytiahnes niekde dlho odlozene letne veci a chces, aby ti pekne vonali...

kukona1
autor
5. mar 2008

presne tak...tak si ju radšej nebudem kupovat 😀
to asi ručne operiem lepšie 😀

briluxina
5. mar 2008

Presne ako píšete tento program je vhodný len na prepratie veľmi ľahko znečistených vecí.

ikke
5. mar 2008

pri kupovani pracky treba sledovat ine veci, nez dlzku najkratsieho porgramu 😉

anjelik85
5. mar 2008

ahoj, my máme tento program. je tak vhodný na prepotené veci, na dlhšie nosené. proste nie s nejakými mastnými alebo hocijakými ťažšími škvrnami.

cokoladka44
5. mar 2008

ja som v irsku a tu kupil pan domu tiez taku pracku s tym 15 minutovym programom ale je to tak ako vravite len na prepratie zapotenych triciek a savetrikov,inac tu je aj program extra a ked nechcem prat na 60 a hodinu aj pol tak zapnem extra a je vyprane za necelu hodku,takze jedine to sa mi osvedcilo,lebo je to rovnako ciste. 😀

alami
5. mar 2008

kukona1 - ja si tiež myslím že 30 min nestačí. Ja mám Whirlpoolku - 6. zmysel Rýchle pranie je za 30 min na 30°C. Je to celkom dobré. Táto práčka má tú výhodu, že programy sa dajú kombinovať - perieš na nejakom programe a kedy chceš - napr. oplákať dáš na iný. (napr. mužove ponožky 😀 treba prať poriadne ale plákať bohvieako netreba 😉 , detské oblečenie zase naopak... to je naozaj dobré.
A na tie detské fľaky som si našla toto: Fľak posypem práškom Lanza a zalejem prevretou vodou z rýchl. kanvice - nechám postáť a je po fľakoch 😉 Potom to opláchnem, nech sa zmyje ten prášok a dám bežne prať. Nemusím hodinu či dve vyvárať v práčke kôli jednej posr.. plienočke 😀 - kľudne tak periem aj body a košieľky a nič im tá vriaca voda nerobí - nevybledli ani sa neroztiahli

vavka33
5. mar 2008

Alami aj ja mam taku istu pracku,ale len tyzden,tak neviem vsetky programy 😀