Pracovné povinnosti po výpovedi manažérky

veron333
29. apr 2016

Naša manažérka dala výpoveď,na jej miesto neprijali nikoho a naši nadriadení nám dávajú robiť tú jej prácu čo samozrejme my nemáme v zmluve,ako sa môžeme voči tomu brániť?Samozrejme niečo spravíme,ale veľa toho nestíhame a ani nevieme.Je nejaký zákon v zákonníku práce,aby sme sa mohli na to odvolať.Ďakujem za každú odpoveď.

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333 a čo presne máte uvedené v zmluve, čo je vašou pracovnou náplňou, čo je náplňou vašej pracovnej pozície?
a čo presne je to, čo máte robiť mimo zmluvy?

veron333
autor
29. apr 2016

Je toho viacej,len on nám prideľuje prácu čo robila manažérka plus reprezentácia firmy,chodiť k zákazníkovi ohľadom reklamácii a pod.A toto v pracovnej zmluve nemáme.

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333
@veron333 a čo máte v pracovnej zmluve? aká je vaša pozícia a akú presne pracovnú náplň obnáša vaša prac. pozícia?

veron333
autor
29. apr 2016

Leaderka kvality má na starosti kontrolorov,riešenie problémov okolo kvality,pracovné postupy,vypracovávanie nápravných opatrení,vypracovávanie reportov...

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333 to je všetko? za bodkami nič viac?

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333 nemáte v pracovnej náplnia aj niečo všeobecné, ako napr.
- podieľať sa na plynulom chode prevádzky
- dbať na kvalitu, služieb, výrobkov, spokojnosť zákazníkov
- starostlivosť o zákazníka a jeho spokojnosť
- plniť delegované úlohy
.........

veron333
autor
29. apr 2016

Plniť úlohy nadriadeného....možno to teda nadriadený takto využíva...

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333 🙂 tak potom to v zmluve máte 🙂
ešte otázočka:
- prečo neukázať nadriadenému, že tieto úlohy zvládam, viem, chcem, učím sa a po pár týždňoch ašpirovať na danú pozíciu?
to je fakt lepšie nadávať, že robím, niečo čo nemám v zmluve....aj keď to tam vlastne mám.....? nebolo by lepšie využiť danú situáciu pozitívne vo svoj prospech???

veron333
autor
29. apr 2016

Lenže naša firma je na tom zle,prepúšťa sa,kto dá výpoveď, už na jeho pozíciu nezoberú nového,radšej jeho robotu rozdelia medzi iných a o zvýšení platu nemusíme ani snívať.Tak preto sme chceli zistiť či aspoň nejako by sme sa mohli brániť voči narastajúcej práci bez adekvátneho ohodnotenia.

katarinamarkova
29. apr 2016

@veron333
@veron333
otázka:
reagovali ste na zvýšenie prac. záťaže aj reálnou žiadosťou o zvýšenie platu u nadriadeného?
pýtali ste sa priamo nadriadeného, či danú pozíciu plánuje obsadiť?
netvrdím teraz, že je to vaša chyba....ono je to dosť otázkou hlavne vedenia, motiváciou zamestnancov či už prostredím, platom, výhodami, alebo ich prostým výberom......ale sorry, vôbec sa nečudujem že firma v ktorej zamestnanci plnia svoju prácu s takým ,,nadšením,, ,,chcením,, a ,,loajalitou,, ako vy, že taká firma krachuje.

jeennyv
29. apr 2016

@veron333 sucitim s tebou toto budem asi o chvilu riesit aj ja...neviem ci sa da proti tomu nejako obrnit, pretoze, tie podmienky v zmluvach su napisane tak vseobecne formulovane, ze sa za nimi moze nakoniec skryvat robota celej firmy...jedine povedat si...ja som na to pripravena, ze budem musiet...

veron333
autor
29. apr 2016

@katarinamarkova Ano pýtali sme sa a že nebudú prijímať nových zamestnancov,kolegyňa dala preto výpoveď,a ani jej nenavrhli zvýšenie platu a ani miesto na to miesto manažera.A neobviňuj nás obyčajných zamestnancov,že naša firma krachuje,my za to teda určite vôbec nemôžeme.Ale ani zo seba nebudme robiť otrokov na úkor našich rodín,len aby som im v práci vyhovela.

@jeennyv ano ,aj my robíme už prácu navyše,ale odtiaľ potiaľ....

katarinamarkova
30. apr 2016

@veron333
ešte raz a znova, citujem, čo som písala vyššie:
,,netvrdím teraz, že je to vaša chyba....ono je to dosť otázkou hlavne vedenia, ,,
kto vás obviňuje?
je proste faktom, že vo firme, kde pracujú znechutení ľudia, nemôže firma dlhodobo super fungovať.
nikto vám nekáže robiť zo seba otrokov. ak práca nevyhovuje, treba ju zmeniť. alebo sa aspoň pokúsiť o zmenu samotnej aktuálnej práce.
fakt nemám rada tú časť slovenskej nátury, ktorá ľudom hovorí, len potíšku frflať a nadávať a tíško ďalej znášať......
otázka k tomu: nebudeme zo seba robiť otrokov na úkor rodín.....ja len aby som si spravila obraz......ako dlho presne trvá ten stav že makáte za nadriadeného?