Pracujete niekto len v programe Gimp?

lusinda2000
17. apr 2009

Milé mamičky, touto cestou a teda aj témou Vás chcem poprosiť o rady ohľadne práce v programe GIMP. je tu už podobná téma,ale väčšinou tam nepracujete s gimpom. budem rada,ak moja téma uspeje. fakt by som potrebovala poradiť. robíte niektorá len v gimpe?

lusinda2000
autor
29. máj 2009

janka,to retušovanie mi nejak nejde, ostáva mi to hrozne vidieť,že som tam mazala napr.znamienka,ostáva to také "rozmazané". ako na to? robíš to nejak aj cez rýchlu masku?alebo len tak?ako si nastavím tie farby?

lusinda2000
autor
1. jún 2009

kto poradí pri retušovaníí????

janka_fr
1. jún 2009

Lusinda, tou pipetou si naberies farbu z okolia, kliknes vedla znamienka a potom rozprasis, ale jemne, pretoze cim viac budes klikat na jedno miesto, tym to bude svetlejsie alebo tmavsie, podla toho aku farbu si naberies. Ja som teraz presla na Photoshop PS3 a zda sa mi menej komplikovany. Pozerala si si navody na baby cafe, alebo skus scrapmania.sk, mne tam kocky tiez dost poradili a pracuju aj s GIMPom.
Na scrapmanii mi poradili na upravu fotiek akcie a videla som ze su akcie aj pre GIMP. To ale nemam odskusane, lebo ako som spominala pouzivam teraz PS3.

lusinda2000
autor
5. jún 2009

jani,ďakujem,ide mi to,si zlatá🙂

ešte raz sa kočky idem pýtať na to,ako dostanem spodnú fotku na vrchnú? teda že si najprv vystrihnem osobu a potom dám otvoriť ako vrstvy a vyberiem obrázok,kam chcem tú osobu dať.ale sková sa mi vždy pod ten obrázok a neviem či sa dá ju dostať naň. ako na to? skúšala som tu už niečo,ale nešlo to☹

lusinda2000
autor
8. jún 2009

☹ ☹ ☹

janka_fr
8. jún 2009

Lusinda vzdy presuvaj vrstvy na pravej strane, lavym tlacitkom mysky klikni a pretiahni tu vrstvu ktoru chces mat hore.

nobody
8. jún 2009

lusinda2000 - vynikající program na retušování je MakeUp Pilot - jednoduchý, špičkový
mám verzi vlastní, kdyby jsi chtěla ..jinak je to shareware

nobody
8. jún 2009

jinak já používám Photoshop CS3 - no spíš musím, protože GIMP si s RAWem a barevnou hloubkou u lepších fotek a takovýma různýma technickýma věcma moc neporadí
ale super je
a super je, že to používáte 😀

ten MakeUpPilot http://leteckaposta.cz/471661565

nobody
8. jún 2009
nobody
8. jún 2009

velice přehledné návody pro GIMP plus odkazy na další
http://www.fotografovani.cz/art/forec_soft/gimp...

lemge
8. jún 2009

nobody, klikla som na tu letecku postu,chcela som spustit ale nepustilo ma to dalej,pyta to nejaky reg.klic??? 😕 je to preto,ze je to tvoja verzia?ak hej,posles to cislo?diki

lusinda2000
autor
9. jún 2009

nobody,diky, a ako sa to má stiahnuť? je jednoduchší ako gimp?

nobody
9. jún 2009

MUP-ZAJMR-NFHG-JDRD

nobody
9. jún 2009

lusinda ... myslíš ten MakeUp Pilot??? Ten je pouze na retuš, nic jinýho tam prakticky nejde dělat

janka_fr
9. jún 2009

Lusinda na upravu fotiek mozes pouzit aj rozne akcie.
tu je link, odtial si ich mozes stahovat:
http://browse.deviantart.com/resources/applicat...
na lavo mas potom este aj GIMP brushes

lemge
9. jún 2009

janka,sla som na tu stranku co si dala link,klikla som na download,a ukazalo mi to len kopec cierneho pisma na bielom papieri 😕 ako mam postupovat,ked chcem nieco odtial stiahnut?treba sa zaregistrovat?

janka_fr
9. jún 2009

lemge asi ano, ja som sa registrovala, potom ak si stahujes napriklad akciu tak tam mas aj navod ako na to, v GIMPe som ich nepouzila, lebo uz mam PS3, tak si stahujem odtial pre PS

erika107
21. jún 2009

ahojcek babulky

mala by som otazocku zacinam pracovat s gimp... a chcela by som vediet kde by som mohla najst neake narodeninove ramceky lebo by som chcela robit syncekovi pozvanku narodeninovu dakujem moc moc moc

lusinda2000
autor
3. júl 2009

ahojte kočky,potrebovala by som poradiť ako mám ísť na tú fotečku,keď ju chcem mať pekne v obrázku,no nie v rámiku? myslím zapitú fotku do obrázku. už som robila podľa návodu,ale neilo to,vôbec to neurobilo tak,ako malo.

a druhá moja otázka znie,ako do hotového obrázka niečo napíšem? napríklad meno dieťaťa?

lemge
7. júl 2009

lusinda skus si pridat ku tym vrstvam alfakanal,cize na spodnu vrstvu a na vrstvu ktoru chces zapijat.mozes to spravit napr tak ze spodna vrstva bude ta osoba a na nu das vrstvu ktora bude okolim tej osoby.no a potom sa klikni na tuto vrchnu vrstvu,a gumuj.pekne sa ti bude ukazovat ta spodna vrstva- ta osoba.pri gume pouzi krytie ake chces,poskusaj aj mensie ako 100percent. 😉
ked chces napisat text,musis sa kliknut na vrstvu-na ktoru chces napisat text.na lavom paneli gimpu je ikona T.klikes na nu,a potom na miesto tej vrstvy kam chces pisat.

lemge
7. júl 2009

baby neviete poradit ako upravim fotku ktora ma 800kB tak aby mala menej kilobajtov?da sa to vobec?
skusala som cez velkost vrstvy,a velkost obrazka zmensit-ale to sa mi zmensili len pixely... 😖

nobody
8. júl 2009

lemge ... dá se upravit, ale většinou to vyflusne nějakou šílenou (třeba ztmavenou) ..nejlíp fotit na menší rozlišení
pokud to třeba chceš do fotopátračky 😀 (do 300 kB)

lusinda2000
autor
8. júl 2009

lemge,ďakujem,musím skúsiť,som zvedavá,či mi to pôjde.

lemge
8. júl 2009

nobody,a ako sa robi ta "šílená" fotka.aspon to skusim ,mozno vybehne očosi lepsia fotka 😀
a prosim ta co je to ta fotopatracka,alebo co si tym myslel??? 😕 😀

nobody
9. júl 2009

lemge http://www.angrezphoto.com/forum/viewtopic.php?...

já nezmenšuju, prostě to tak nechám, max. ořežu (ale to je jiná pohádka)
fotopátracka je server, kde si dáš několik fotek .... a pak tě fotograf zdarma nafotí ...
nevím, co máš za foťák - já si na neěm můžu nastavovat přibližnou velikost kB (nejmenejší basic S má pod 300kB) .. je to lepší rovnou 😉 než pak interpplovat, měnit rozlišení a tak

mně teda ve Photoshopu CS3 Ex. při převodu na menší formát a zachování 300DPI háže tmavší (jakoby podexponovaný) snímky s odtřepkama .. takže fuj, nebrat 😉

lemge
26. júl 2009

prosim poradte.postava na fotke je v tvari akoby seda.ako mam docielit zdravu farbu?(pleti..)ked idem cez jas kontrast-stale je to akesi sedive,ked dam ofarbit-ofarbi vsetky casti tvare na jeden odtien.. 😨

nobody
27. júl 2009

lemge .... při jakých světelných podmínkách to bylo focený?
Je tam špatně vyvážená bílá, to rozhodně ......
prvně vyvážit bílou (jestli to vůbec pude), pak se můžeš starat o kontrast

lemge
27. júl 2009

to bolo fotene pod stromami,bolo poobede.chcem docielit taku pekne opalenu pokozku.

nobody
27. júl 2009

pod stomami .... takže ve stínu oři plným slunci ....jo, nevím, jestli toho docílíš, ale vyvaž bílou
nevím, jak je to u gimpu, ale určitě tu možnost má

lemge
27. júl 2009

nobody,skusila som to s tou bielou, dala som rozostrit masku.lepsie to asi nebude.dik za radu