Pracujete niekto len v programe Gimp?

lusinda2000
17. apr 2009

Milé mamičky, touto cestou a teda aj témou Vás chcem poprosiť o rady ohľadne práce v programe GIMP. je tu už podobná téma,ale väčšinou tam nepracujete s gimpom. budem rada,ak moja téma uspeje. fakt by som potrebovala poradiť. robíte niektorá len v gimpe?

cessy
17. apr 2009

ahoj ja robim v GIMPe...navody najdes tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lusinda2000
autor
17. apr 2009

to viem,ale jedna dáma odtiaľ mi poradila zasa niečo iné,lebo že tam nie je moc o gimpe. a nevieš mi poradiť,ako vytvoriť peknú fotku v rámiku???

cessy
17. apr 2009

treba si to prestudovat..postupne sa do toho dostanes..ja v tom robim asi rok a tiez sa stale ucim... 😉

lusinda2000
autor
17. apr 2009

vieš cessy,ja som aj niečo robila presne podľa návodu,ale nejde mi to. ja neviem vôbec čo s tým.

cessy
17. apr 2009

chod na baby-cafe tam mas presne postupy, takto sa to tazko radi...uz som jednej tak radila...ale maly sme obidve otvoreny GIMP a cez SKYPE sme si o tom pisali, čo a ako spravit

cessy
17. apr 2009

ja som tiez samouk 🙂

lusinda2000
autor
17. apr 2009

a mňe by si nepomohla? no ja ale nemám skype, totiž ani v ňom sa moc nevyznám.

bianca
17. apr 2009

ahoj.Ja som tiez samouk a ucila som sa podla navodu na babycafe.

lusinda2000
autor
17. apr 2009

a išlo vám to kočky? teda ja neviem či sa tam niečo nastavuje,alebo som z toho taký laik☹

cessy
17. apr 2009

chod presne podla navodu v babycafe...tam je vsetko....a velmi zrozumitelne alebo hladaj na mam konicka digiscrapbook 😵

lusinda2000
autor
17. apr 2009

a na tom baby café nájdem všetko? aj tie rámiky s fotkami? a čo retuš fotiek? ide vám to?

cessy
17. apr 2009

ved to chod pozriet, postahuj si potrebne veci na to a potom ked nieco konkretne nebudes vediet, tak poradime.....ked budeme vediet 😀

lusinda2000
autor
17. apr 2009

kočky ešte taká otázočka, máte aj tú knihovnu,čo to tam píšu? lebo píšu,že najprv treba nainštalovať tú a potom gimp,ktorý sa nevypína s krížikom vpravo ale s nejakým vľavo a to som robila naopak...

cessy
17. apr 2009

ja si to uz nepamatam...ale kamoska si ho stahovala len ako program..nic ine..teda nehovorila nic take

zoeno.1
17. apr 2009

tak sa pridavam,ze aj ja som samouk 😀 a tiez som sa ucila podla navodu na bybycafe 😉
daco sa mi mari,ze som si aj tu knihovnu nainstalovala a potom gimp....a potom este aj filzip.
a ak si si zavrela pravym krizikom,tak si stratila to okno s vrstvami....na babycafe je tusim aj to vysvetlene preco je to tak a ze sa to da napravit,len to si tam niekde (na bybycafe🙂 )treba nastudovat ten postup 😉

lusinda2000
autor
18. apr 2009

už som si to naštudovala a tom zatváraní,aj obnovila to okno s vrstvami...no musím teda študovať ďalej,keď mi to tu všetky kočky radíte...

cessy
18. apr 2009

lusinda, veru studuj....tieto zaklady su tam dobre zrozumitelne napisane...
potom, ked v tom uz budes trosku vediet robit, tak potom poradime, teda ak budeme vediet 😉

lusinda2000
autor
18. apr 2009

no jak sa poznám,tak tú pomoc budem určite potrebovať...

lusinda2000
autor
23. apr 2009

baby pomôžte mi prosím...nemohla by mi nejaká dobrá duša skúsiť poslať nejaký rámik na ktorom by som sa konečne naučila pracovať? vôbec mi to nechce ísť,som z toho mimo☹

dosa
23. apr 2009

lusinda - uz som si myslela, ze som nejaka zabrzdena alebo co... tiez sa neviem v tom vysomarit, ale pravda je, ze nemam ani moc casu,aby som to vsetko nastudovala. skusala som to uz davnejsie, ale ma to odradilo. ja som taky typ, ze mne staci ukazat a potom uz to ide, ale ked mam nieco napisane, tak som z toho jelen 😉

drzim palec, snad sa ti to podari 🙂

lusinda2000
autor
23. apr 2009

takže dosa,nejako som si konečne dala fotku do rámiku a teraz mám problém,nejde mi to uložiť ako klasickú fotku alebo obrázok☹
inak tiež nemám moc času nato,ale plánujem si robiť kalendár na budúci rok,tak aby som to stihla🙂

lusinda2000
autor
10. máj 2009

kočky potrebujem poradiť...už viem ako dať fotečku do rámiku,ale keď chcem dať okolo tej fotky nejaký okraj,alebo v gimpe je pekný aj "neostrý kraj",tak mi to urobí okolo celého rámika a okolo tej malej fotky v ňom nie. ako na to? označila som si len tú malú fotku v rámiku a nejde mi to. alebo sa to musí upraviť ešte pred vložením do okrasného rámika?????
ďakujem.

bambusko
10. máj 2009

lusinda, musis sa preklikat na tu vrstvu, ktoru chces upravovat

lusinda2000
autor
10. máj 2009

a ako sa na ňu preklikám?ja to akosi nechápem.najprv si vložím fotku,potom rámik,upravím a urobím z toho peknú fotku v rámiku,len hento mi nejde,ohraničiť tú malú fotečku,na ktorej chcem urobiť napr.nejaký ten okraj.

bambusko
10. máj 2009

lusinda, v gimpe pracujes s vlozenymi obrazkami ako vrstvami. medzi nimi s apreklikavas bud cez menu vrstva a lebo klavesami pageup, pagedown.to, n aktorej vrstve si aktulane ti zobrazuje uplne dole v okne v bielom boli, ak si tam nastavis kurzor

lusinda2000
autor
10. máj 2009

bambusko,ja som z toho asi úplný debílek...tak s tými page up, page down mi nič nerobí,tak ja neviem ako nato.

bambusko
10. máj 2009

a cez menu ti to tiez nejde?

petot
10. máj 2009

Fiha, netusil som ze GIMP je taky oblubeny. Nie zeby si to nezasluzil, o to nejde -je to dost premakany program. Len som si myslel, ze je prilis neznamy. Ja som k nemu prisiel jednoducho spolu so systemom Linux, a tak pracujem v nom, a v podstate mi dosial staci. Na vektorove obrazky som pouzil Inkscape.

Ale robim v tom len celkom zakladne veci. Takze len pozeram, co vy tu riesite, ramiky apod 🙂

Kde su tie navody na babycafe? Nema tu prosim niekto URL?