Pracujúce mamičky. Sú tu také?

kalupinka
23. aug 2006

ahojte som sonka mam 24r 3 rocnu dcerku a robotkujem
malinka je skolkarkou ale teraz ma pauzu este dali sme jej prazdniny 😀
tak od 4septembra zacina zase
to bude opat boj narek...a ja s placom na zastavku do prace utekat budem
no parada 😖
ale snad si zvykne opat
kazdy si na co si musime

pekny dnik prajem 😎 😉

centik
24. nov 2009

bubba bolo mi tost divne, kedze som ti nikdy nepisala kedy chodim kakat 😀 😀

frisbee
24. nov 2009

to ja,to ja to roztrubujem do sveta 😀 😀 😀 😀 ..a idem si umyť vlásky,zase odchádzam na noc...žiadna ružová perspektíva 😀 😀 😀

bubba
24. nov 2009

ty pracujes v ruzovej perspektive?tak to by si sa mala aj osprchovat,co ked ta navstivi moj manzel 😀

frisbee
24. nov 2009

já jsem myslel,že jste herečka...a vy jste masérka...jé,to je příjemné 😀 😀 😀 😀 😀

bubba
25. nov 2009

chichiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀

bubba
1. dec 2009

pracujuce mamicky na poslednej pozicii na stranke????a šupsa hore 😀

frisbee
1. dec 2009

čaute,už som som doma,som vaša 😀 😀 😀 😀 😀

bubba
4. dec 2009

Dve nahluchlé osemdesiatročné babky stoja na ulici. Miestny rozhlas
hlási:
Vážení občania, dnes o deviatej hodine sa bude očkovať u lekára proti
tetanu.
Jedna babka sa pýta druhej: "Čo to hlásia?" - Že budú očkovať proti
t*tkaniu.
A ona jej na to: "Boženka, ja sa ešte nedám."

sweetberry
6. dec 2009

nejako malo prispievame 🙂

bubba
6. dec 2009

sweetie moja,sak naposledy si tu bola pred mesácom 😀 co sa cudujes? 😀 😀 mame vela roboty sak ne?

jenna7082
7. dec 2009

kto je sweetberry? naozaj som tu dlho nebola 😅

sweetberry
7. dec 2009

no pjekne pjekne no taka jedna pracujuca mamicka som 😀 😀

bubba
12. dec 2009

híííí skoro dole dole....

sweet a co robis ?

frisbee
12. dec 2009

caute moje,na fb sa nedostanem,zijem,let som prespala,je ju ludi ako bobkov,som unavena ako pes,nachodili sme kilometre,videla som vymenu kralovskych strazi ako dupu nozickami,kazila som im ceremoniu pisklavym smiechom...no som z vychodu,tak co 😀

bubba
12. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no hruuuuuuuuuza a strach 😀 😀 ale super ze si ziva som rada zes prezila....tesim sa na detaily 😵

jenna7082
14. dec 2009

na východe sa vyznačujú piskľavým smiechom? 😅

bubba
14. dec 2009

Rozhovor dvoch detí

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa pýta toho druhého:

- Veríš v život po pôrode?

- Určite. Niečo po pôrode musí byť. Možno sme tu hlavne preto, aby sme sa pripravili na to, čo bude potom.

- Hlúposť, žiadny život po pôrode nie je. Ako by mal vlastne vyzerať?

- To presne neviem, ale určite tam bude viac svetla než tu. Možno budeme behať po vlastných a jesť ústami.

- No to je predsa nezmysel! Behať sa nedá. A jesť ústami, to je úplne smiešne! Živí nás predsa pupočná šnúra. Niečo ti poviem: Život po pôrode je vylúčený - pupočná šnúra je už teraz veľmi krátka.

- Ba nie, určite niečo bude. Len všetko bude asi trochu inak, než sme zvyknutí tu.

- Ale nikto sa predsa odtiaľ po pôrode nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život nie je nič iného, než vlečúca sa stiesnenosť v temnote.

- No, ja presne neviem ako to bude po pôrode vyzerať, ale každopádne uvidíme mamu a tá sa o nás postará.

- Mama? Ty veríš na mamu? A kde má akože podľa teba byť?

- No predsa všade okolo nás! V nej a vďaka nej žijeme. Bez nej by sme vôbec neboli.

- Tomu neverím! Žiadnu mamu som nikdy nevidel, takže je jasné, že žiadna nie je.

- No ale niekedy, keď sme potichu, môžeš počuť ako spieva, alebo cítiť, ako hladí náš svet. Vieš, ja si fakt myslím, že skutočný život nás čaká až potom a teraz sa naň iba pripravujeme...

to je krásne...zivot po zivote...

bubba
15. dec 2009

nasla som jeden taky nadherny clanocek ....skoro som sa rozplakala ked som to citala..

Dar, ktorý žije ďalej (Teddy Stallard)

Tento príbeh sme čítali v UPC ako príbeh na zamyslenie pri sv. omši v pondelok, 9. 1. 2006, keď sme uvažovali v rámci cyklu o láske nad jedným z nepriateľov lásky: Pomstychtivosť.

Teddy Stallard bol považovaný za jedného z najposlednejších v triede: nezáujem o školu; zatuchlé pokrčené šaty; neučesané vlasy; tvár stále kamenná; pohľad tupý, sklený, nezaostrený. Keď sa s ním jeho učiteľka, pani Tompsoová rozprávala, vždy jej odpovedal jednou slabikou. Nepríťažlivý, bez motivácie, stále mysľou kdesi ďaleko: takéhoto chalana nebolo ľahké mať rád.

A aj keď jeho učiteľka tvrdila, že všetkých žiakov vo svojej triede miluje rovnako, kdesi v hĺbke nej samej vedela, že nebola celkom pravdivá voči tomu, čo tvrdila. Vždy, keď opravovala Teddyho písomku, ako keby prežívala akúsi perverzný pôžitok z toho, že mohla označiť červeným iXkom všetky odpovede, ktoré neboli správne a keď mu konečne na spodok papiera napísala známku 5 jej zadosťučinenie bolo naozaj úplné. Nemuselo to byť také. Mala predsa založený osobný spis Teddyho, tak ako každého žiaka. A teda o Teddym vedela viac než ktokoľvek iný. No nechcela dovoliť, aby ju to, čo vedela ovplyvňovalo. V jeho zázname bolo napísané:

Prvá trieda: Zdá sa, že Teddy má budúcnosť. Je nadaný a usilovný. Jeho výsledky v škole sa ukazujú sľubnými. No jeho situácia doma je zlá.

Druhá trieda: Teddy by mohol byť aj lepší. Jeho maka je vážne chorá. Doma mu nemá kto pomáhať.

Tretia trieda: Teddy je dobrý chlapec, no príliš vážny. Učí sa ťažko. Tento rok mu zomrela matka.

Štvrtá trieda: Teddy je veľmi pomalý. Správa sa však slušne. Jeho otec nemá o neho záujem.

Prišli Vianoce. Žiaci sa rozhodli, že prinesú svojej učiteľke pani Tompsonovej darčeky. Poukladali svoje darčeky na stôl v triede a už len čakali, ako sa bude pani Tompsonová tváriť, keď ich bude otvárať. Medzi nimi bol aj darček od Teddyho Stallarda. Bola prekvapená, že aj on jej doniesol darček. Bol zabalený do úplne jednoduchého hnedého papiera a prelepený lepiacou páskou. Na obale boli napísané jednoduché slová: „Pre pani Tompsonovú od Teddyho".

Keď učiteľka otvorila balíček, vypadol z neho krikľavý, lacný náramok, bez polovice kryštálikov v ňom a fľaštička s lacnou voňavkou. Žiaci sa začali uškŕňať a chichotať. No pani Tompsonová zdá sa, že konečne do nej čosi vošlo, či to bol cit alebo rozum ťažko povedať, no v každom prípade si dala náramok na ruku a voňavkou si natrela svoje zápästie. Žiaci stíchli. Ruku vyzdvihla hore a hovorí: „Nevonia to krásne, žiaci?" A žiaci, zdá sa, ako keby pochopili, na čo ich učiteľka naráža, reagovali: „óóó" a „úúú".

Na konci vyučovania, keď už žiaci boli preč, Teddy ešte zostal. Priblížil sa k pani Tomsonovej a tichým hlasom jej hovorí: „Pani Tompsonová..., pani Tomsonová, voniate presne tak, ako moja mama... a jej náramok vyzerá skutočne krásne na vašej ruke. Som šťastný, že sa vám môj darček páči." Pani Tompsonová bola dojatá. Keď Teddy odišiel, padla na kolená a prosila Boha o odpustenie za svoju tvrdosť.

Na druhý deň, keď žiaci prišli do školy, vítala ich nová učiteľka. Pani Tompsonová sa stala úplne iným človekom. Od tohto času nebola len učiteľkou. Stala sa aj poslom Božím. Stala sa človekom, oddaným láske k svojim žiakom a začala robiť veci, ktoré nikdy pred tým nerobila. Začala ukazovať srdce. Pomáhala všetkým žiakom, no najviac tým najpomalším. A zvlášť Teddymu Stallardovi. Ku koncu toho školského roka Teddy ukázal dramatické zlepšenie. Dobehol väčšinu najlepších študentov ba dokonca niektorých z nich i predbehol.

A potom škola skončila a žiaci sa rozlúčili so svojou učiteľkou a sa rozišli. Nepočula o Teddym dlho nič. Až raz jedného dňa dostala kartu. Bolo na nej napísané:

Drahá pani Tompsonová,

Chcel som, aby ste to vedeli prvá: o pár dní končím školu dostávam diplom. Končím ako druhý najlepší v triede.

S láskou, Teddy Stallard.

O 4 roky neskôr prišla ďalšia správa:

Drahá pani Tompsonová,

Práve mi povedali, že som sa umiestnil ako prvý v hodnotení výsledkov skupiny, s ktorou som študoval. Chcel som, aby ste to vedeli prvá. Univerzita nebola ľahká no páčila sa mi.

V láske ostáva Teddy Stallard.

A o ďalšie 4 roky neskôr: ...

Drahá pani Tompsonová,

Oznamujem vám, že som Theodore Stallard, M.D. (doktor medicíny). Čo na to hovoríte? Chcel som, aby ste vedeli ako prvá, že nasledujúci mesiac, aby som bol presný 27-ho sa žením. Chcel by som, aby ste mi prišli na svadbu, a aby ste sedeli tam, kde by bola sedela moja mama, keby sa bola tohto môjho dňa dožila. Vy ste moja jediná rodina, ktorú dnes mám. Otec mi zomrel vlani.

V láske Teddy Stallard.

Pani Tompsonová na svadbu šla a naozaj si sadla, kde by bola sedela jeho matka. Zaslúžila si tam sedieť. Pre Teddyho urobila niečo, na čo on nielenže nikdy nezabudol, ale čo úplne zmenilo jeho život.

simasa
15. dec 2009

obidva prispevky su krasne...

bubba
15. dec 2009

dakujem ja som ich sice nepisala (skoda) ale som rada ze som ich nasla..a este tento , o tento sa musim podelit s celym svetom je nadherny......

Hľadanie múdrosti

Bol raz jeden mladík, ktorý veľmi dychtil po múdrosti. Dni i noci ležal v knihách, hĺbal o záhadách sveta a čítal všetko, čo mu prišlo pod ruku. Až raz sa dopočul, že v meste je mudrc, ktorý je skutočne vidiaci!

Mladík veľmi zatúžil po jeho múdrosti a hneď sa vydal na cestu. Bežal, hlava v oblakoch, nehľadiac napravo ani naľavo hnal sa za vznešeným cieľom. Vtom zakopol o opilca, ktorý vyspával na ulici, a tresol na zem ako mech.

"Ty nemehlo! Grobian, dívaj sa, kam šliapeš!" zreval ožran a zúrivo sa na neho vrhol. Natĺkol mu, čo sa do neho vmestilo a chlapec mal čo robiť, aby vyviazol živý. Dobitý dobehol až k rieke, kde márne hľadal prievoz. Na brehu bol jediný čln, ale ten mal na dne dieru ako päsť.

"Akú dieru? Že vás ústa nebolia, pane!" vrieskal o stošesť majiteľ požičovne lodiek. "Tá loď je bezpečná ako vaše vlastné topánky, to vám prisahám!"

Hovoril tak presvedčivo, že mu chlapec uveril a čln si požičal. Lenže sotva došiel do polovice rieky, čln nabral vodu a šiel ku dnu. Chudák chlapec sa skoro utopil.

Vyliezol zmáčaný na breh a ponáhľal sa pešo k mestu. Vtom šiel okolo kočiar a kočiš volal: "Kočiar do mesta pre pánov z paláca!"

Pravdaže, chlapec z paláca nebol, ale chcel si ušetriť kus cesty. Tajne vliezol do kočiara a kočiš bez váhania práskol do koní. Ale beda! Namiesto do mesta vyšiel opačným smerom a čím viac mladík kričal, tým besnejšie kočiar letel. Chlapcovi nezostávalo nič iné, než za jazdy vyskočiť. Odretý do krvi sa vliekol späť a žalostne si zúfal, aký je osud k nemu krutý práve v tak dôležitý deň. Ako tak unavene kráčal, priamo oproti zbadal prichádzať človeka, ktorý sa smial od ucha k uchu a mal zvláštne povedomú tvár.

"Tak čo, chlapče, ako sa ti páčia tie múdrosti? Nevrav, že ma nepoznáš! Ja som predsa ten pijan, čo si ti ľahol do cesty! Snáď som ťa vylátal dosť, aby si si pamätal, že keď sa ženieš za svojím cieľom, nikoho pri tom nesmieš pošliapať! Ja som ti požičal tú deravú loďku. Dúfam, že viackrát nenaletíš na páčivé reči! O všetkom sa presvedč najskôr sám, načo máš rozum? A potom som ťa pekne previezol kočiarom, čo? To aby si pochopil, že kedykoľvek si chceš skrátiť cestu podvodom, vždy sa dostaneš tam, kam nechceš. To sú skutočné múdrosti, ktoré hľadáš.

Teraz sa asi hneváš, že som ťa tak potrápil. Jednu múdrosť ti teda pridám. Hlúpi ľudia ťažkosti nenávidia, ale múdry človek sa z nich učí. Ty si zbitý, odretý a mokrý ako žaba, ale si o to všetko múdrejší. Keď pochopíš toto, nepotrebuješ mudrca, ani hrubé knihy. Život ťa bude sám denne učiť."

bubba
24. dec 2009

štastne a vesele seckyyyyyyyyyyym 😵

bystricanka
1. jan 2010

ahojte

všetko dobré v Novom Roku 2010 😵 😵

bubba
4. jan 2010

ahoj bystri aka zlata ze si si spomenula :o) dakujeme aj tebe napodobne!!!!!!!!! 😵

manka
6. mar 2010

ahojte. mozem sa pridat? o chvilu mi konci RD a rada by som bola pracujuca mamicka, ale teda si neviem vobec predstavit, co sa da pri malom skolkarovi robit. ake mate zamestnania?

gween
6. mar 2010

Bububu-bu- bábábá! Co sa z teba stala spisovateľka alebo nejaká kazateľka? Inak pekné. Cafte baby, ajlafju vás! 😀

bluebell12sr
6. mar 2010

ajlafju tuuuu a poslala som ti odkaaaazzz... joooooj ako mi chyyyybate.... male musiiiim vydrzat... kym ma to prejde.. potom asi priiidem,

bubba
6. mar 2010

no ked asi tak potom je velka sanca 😀

ewisam
13. jún 2012

Dievcata chcem sa opytat RD je u nas tri roky, ak nastupim do prace ked ma dieta rok, odpracujem co ja viem pol roka a nasledne sa moje pracovne miesto zrusi, mozem sa naspat vratit na RD? Mate s tym skusenost?

nina55
14. jún 2012

@ewisam do 3 rokov veku dietata sa mozes vratit hocikedy

ewisam
14. jún 2012

@nina55 dakujem....