Pracujúce mamičky. Sú tu také?

kalupinka
23. aug 2006

ahojte som sonka mam 24r 3 rocnu dcerku a robotkujem
malinka je skolkarkou ale teraz ma pauzu este dali sme jej prazdniny 😀
tak od 4septembra zacina zase
to bude opat boj narek...a ja s placom na zastavku do prace utekat budem
no parada 😖
ale snad si zvykne opat
kazdy si na co si musime

pekny dnik prajem 😎 😉

bzuco
23. aug 2006

ahoj, ja mám o týždeň 27 a doma 4-ročnú kočku, ktorá už má rok škôlky úspešne za sebou. teraz spolu doma prázdninujeme, takže nebola v školke 2 mesiace, dúfam že si veľmi neodvykla.

kalupinka
autor
23. aug 2006

sa mate ze mozete byt spolu co by som ja za to dala
aj nasa siminka mala 2mes pauzicku boli aj kiahne v skolke a aj kazdy tyzden bola niekde inde prevadzka tak sme jej nechceli soky robit

len ona do skolky nechce takze sa obavam toho
to ze mi ju p.ucitelka z narucia musela brat a zatvorit predomnou dvere aby vobec mala do skolky sla to som uz absolvovala a veru nebolo to prijemne som plakala ako mala mi toho luto bolo 😖

je to take na psychiku

dufam ze si coskoro zvykne a bude sa do skolky tesit za kamaratmi

neviem aj ako bude reagovat na to ze sa menila p.riaditelka ktora udajne pomenila triedy aj ucitelky takze teraz ani neviem skym chodit bude a koho bude mat musim tam zajst

je to take blbe lebo predsi len aspon na tie ucitelky si zvykla a si ich oblubila

bzuco
23. aug 2006

naša učiteľky zbožňovala a vôbec neviem, čo je to plačúce dieťa v škôlke, asi som šťastný človek

kalupinka
autor
23. aug 2006

no len asi teraz bude mat ine ucitelky to je blbe a mozno ani tych istych kamaratov ze vraj ich tam pomenili tie deti
siminka sa strasne tesila ked som chcela aby rano pekne papala a ona vymyslala stacilo povedat kym sa nenajes nejdes do skolky a ona vsetko do seba rychlostou blesku nahadzala 😀

ja som este do prace vtedy nechodila
akonahle som zacala akoby neviem vytusila ze je co si ine a zacala plakat ze ona do skolky ist nechce........trapi ma to

bzuco
23. aug 2006

detičky vycítia aj tú najmenšiu zmenu, ale neboj, oni sú aj veľmi prispôsobivé
barborka bude mať od septembra tiež nové učiteľky, ale už ich pozná, takže by to nemal byť problém a deti ktoré s ňou chodili minulý rok, budú aj teraz, takže nemám strach

kalupinka
autor
23. aug 2006

no dufam ze to dlho trvat nebude a bude to vsetko ok

a preco si teraz domka?mas dovolenku ci ako?

bzuco
23. aug 2006

nakoľko som učiteľka, mám 2-mesačné prázdniny 😀
ale od zajtra za rezávam a s malou bude manžel

ukana
23. aug 2006

cauko babulky, už dlhšie rozmýšlam nad podobnou témou, ale ste ma predbehli. Tiež už nemáme starosti s kojením, plienkami a pod. Maťko mal v máji 3 roky aja som od vtedy v práci. Chodil 2 mesiace do škôlky, 3 dni bol aj v náhradnej školke, tak som zvedavá ako budeme v septembri začínať odznova 😢 Teraz je so švagrinou alebo s ockom doma, aj bol chorý a pod. Trochu sa bojíme toho, že bude často chorý, ale to som tu už kdesi písala 😅

ada3333
23. aug 2006

ja som pracujúca mamička ale moja dcéra je už velká

ukana
23. aug 2006

aj ja chcem prázdniny!!! 😀 To si tie učky v školke myslia, že máme 4 staré mamy alebo 2 mesiace neplatené volno si mam vziat? Vy to ako riešite cez prazdniny, alebo ked sú deti choré? 😉

ada3333
23. aug 2006

ja to riešim už dlhé roky dennými tábormi a opatrovateľkami - cez den 500,- a teraz cez prázdniny už do takého tábora dcéra nechcela tak som jej našla pani na MD s bábom a tam som sa dohodla na rozumnej cene.Tiež mám také babky ktoré nevarujú

ukana
23. aug 2006

v blave je asi lahšie niekoho zohnat, tu v Mt ziadna známa s opatrovatelkami nemá skúsenosti, lebo všetky majú babky, tetky...Toto leto sme prežili, horšie bude s chorobami...To mi je luto ho nechat s niekym cudzim ked je chorý...a má len tri roky.. ☹

ada3333
23. aug 2006

keď je malá chorá tak som s ňou to je jasné. Ona zle - velmi zle zdravotne znáša aj chripku takže to ju nenechám s nikým. A opatrovateľky som našla vždy mladé kočky čo študujú a chceli si privyrobiť na internete, stretla som s nimi a zistila aké asi sú , dohodla a žiadnu nelutujem bola som spokojná.

ukana
23. aug 2006

no skusim aj ja niečo omrknut, popýtam sa susediek, kamosiek...Snad tuto novú životnú etapu prežijeme... 😀

kalupinka
autor
23. aug 2006

UKANA ......ahojkaj tak ta tu vitam 😀

no my ako sme nastupili do skolky tak sme tam vzdy vydrzali 2 tyzdne ani to nie a potom 2 tyzdne sme doma boli
dalo sa to vtedy riesit lebo som este nemala pracu ale od tej doby ako pracujem je to take vseliake
tato chvalabohu zivnostnik ale ani to vzdy neznamena ze je stale k dispozicii v takychto problemoch vsak aj on robit musi
potom svokra co nie je tak caste a nakoniec moja mama ale ta byva v bratislave a my v modre takze potom sme kazdy inde co je tiez take divne

kalupinka
autor
23. aug 2006

ada no mate to asi komplikovane co? 😨

ada3333
23. aug 2006

kulupinka, no na rodičov som sa nikdy v ničom nespoliehala a všetko si robím sama už od 16 ale dá sa to. Len to stojí veľa peňazí,ktoré si musím zarobiť sama. a bývalí manžel sa nestane, že by varoval takže čo si neurobím to nemám

kalupinka
autor
23. aug 2006

ada tak mas moj obdiv ja by som bola padavka na taketo situacie uz len po psychickej stranke hlavne po tej by som bac urobila som slaboch a tak sa prisposobujem tomuto zivotu

ada3333
23. aug 2006

kalupinka, aj ja som si preplakala a nie jednu noc, neboj ale nič iné mi neostávalo, vzdať sa dcéry alebo ju postaviť na námestie, jednoducho viem, že som jediný človek ktorého má a tak sa musím o ňu postarať. Viem aké je to z pohotovosti po vyčerpaní alebo aj v nejakej chorobe aj tak utekať do práce a pod. nič moc ale dnes som na seba hrdá. Som nezávisla po fin. stránke, postarala som sa o bytm, zariadenie, vychovala som dcéru

kalupinka
autor
23. aug 2006

ada preto vravim ze mas moj obdiv klobuky dolu 😕

rozumiem ze dcerka je prvorada a ty si v danej situacii musela konat co najlepsie ako sa dalo a srdieckom a verim ze to a aj je tazke

a teraz si sama? 😒

ada3333
23. aug 2006

písala som že od malej ked mala 3 roky až teraz do mája som bola sama na nejakého priateľa jednoducho nebol čas a po tom čo som si prežila ani chuť
A tak teraz už samé nie sme. Lenže možno to nevyjde nie je to také aké by to asi malo byť.

kalupinka
autor
23. aug 2006

ada........
tak to si musis starostlivo zvazit a nenechat sa opantat tym nespravnym
radsej ostat sama a pockat ze pride ten spravny a dobry clovek s ktorym budes stastna po vsetkych strankach a ktory bude tvoj a malinkej zivot naplnat

ukana
23. aug 2006

adi...fakt nechapem ako si to zvladala, ale to maš asi taku silnu povahu. Ja ked je niečo zle, hneď volam manželovi, nech to vybaví.U nás je on ten rozhodnejší. Skús aj tyž počkat na niekoho, o kom budeš na 99% presvedčená, že je to ON!! Aby si sa zasa nepotkla, len preto, aby ste s malou neboli sami...Ked ste to vydržali do teraz, ešte chvilku možte...Sestra je tiež sama, ani zatial ziadneho chlapa nehlada, ked to ma prist, pride to.. 🙂

kalupinka
autor
23. aug 2006

aj ja si tak mysliim 😉

ukana
23. aug 2006

kalupinka...dik za privítanie v klube 😀

ada3333
23. aug 2006

ukana obávam sa že je asi neskoro, podla toho ako mi je asi čakám mimino a v nedelu to už budem vedieť. Aj tak uvidím ako bude a vôbec mi teraz nebude vadiť ked s ním ostanem sama. Strechu nad hlavou už za pol roka budem mať, dcéra už je velká a za chvílu povaruje aj ona.

kalupinka
autor
23. aug 2006

ukana nie je zaco 😀 😀 😀 😀

kalupinka
autor
23. aug 2006

ada ty sa nejako zamotavas moja nie?
je nieco co ti na nom nevyhovuje...nejaka stranka alebo tak? 😕

ukana
23. aug 2006

tak to ti teda ada držkám palce...anineviem čo dodať...To mimčo bolo asi plánované...pevné nervy... 😅

ada3333
23. aug 2006

práveže nebolo plánované skôr náhodné