Praktické rady pre domácnosť

ankan
15. feb 2009

Poradí niekto ako odstániť pero z koženky alebo knižky na kúpanie? Môj poklad sa dostal na chvíľu k peru a stihla si to označiť 🙂 😀 😀

mudr.
23. apr 2009

co je atrament? 😲

andrea78
23. apr 2009

inkoust 😉

mandarinka
23. apr 2009

zkus citronovou šťávu, nakapat na skvrnu a nechat působit - pak vyprat

mandarinka
23. apr 2009

inkoust: poťukávat skvrnu zředěným čpavkem, pak opláchnout studenou vodou
Od inkoustu dokonale vyčistíš rozmačkaným nedozrálým jablkem

tak snad to něčím půjde 🙂

amira55
23. apr 2009

holky co pomůže zmátožít gumu u ledničky aby líp dolíhala????

sarinkam
23. apr 2009

Mít ,,zásluhy,, 😀 u manžela a on to opraví

amira55
23. apr 2009

manžela nemám takže spíše rada čím by byla lepší🙂

prasiatko30
23. apr 2009

baby - a aky je najlepsi prasok alebo co pouzivate na spinu na golieroch kosiel a na zapastiach -mna ide porazit manzel si oblieka kazdy den cistu koselu, sprchuje sa tiez denne, pracuje v kancli ale dojde s takym bohovskym golierom ze mam chut vrazdit - tie kosele sa nedaju prat na viac ako 40tke a v poslednej dobe som ich uz zacala aj predpierat a normalne na golier a na zapastie este striekam nejaky sprej presne na taketo skvrny a vytiahnem to zo susicky a ako by som to ani nebola prala ale rovno rachla do susicky a ked pride teplo tak sa ma az hruza chyta lebo k tomu sa este pridaju skvrny od potu - aj ked pouziva antiperspirant 😠 ☹ ☹ 😠 . ja som uz zufala - nemate nejaky trik alebo zaruceny pripravok???

monca301
24. apr 2009

skus naliat na golier jar. Ja to davam na bundy ked ich periem.

luciek9
24. apr 2009

Ahoj, holky poraďte mi. Mám v bytě docela dost oken - ještě ke všemu jsou trojtá. Hrůza. Nějaký rychlí způsob mytí - klasické mytí a leštění je dost pracné a hlavně, když používám iron nebo clin, tak jsou na oknech šmouhy a mě to srašně štve. Nevíte nějakou babskou radu na okna - noviny jsem už zkoušela a nic moc.

titkovamiriam
24. apr 2009

ja umyvam okna alkoholou okenou a bavlnenou plienkou,tiez skobujem a to nehovorim ze mame veluxi stresne okna a ked preleti vtak ,tak to musi spravit akurat na okno!!!tak ich umyvam aj 3-4 krat do tyzdna 😠

lucia283
24. apr 2009

no to si idem rovno niekam skopirovat:D a tie klinceky vo vode vyskusam na muchy...som zvedava ci zaberie aj na lienky....ja som doma malokedy a do mojej izby nik nechodi a tak sa mi stale uhniezdia v okne lienky...neuveritelne je to s nimi...na nervy...a inak vodny kamen napr z rychlovarnej konvice mamka odstranuje tak,ze da ocot do nej a necha to prevriet az kym nezmizne...akurat neviem ci ten ocot riedi aj vodou...a pocula som aj ,ze prasok do peciva je fajn na vodny kamen v zachode:D

katerinakorbelova
24. apr 2009

já meju okna pudinkem, do teplé vody rozpustit puding a normálně okna umýt hadrem a pak suchým hadrem přetřít a finíto 😅 šmouhy nejsou a okna krásně voní 😀

susik77
24. apr 2009

u nas umyva okna mm najprv prejde vodou s cist. prostriedkom a 2.krat len stierkou zotrie a okna su ciste bez smuh. A je to rychlovka 😉

luciek9
24. apr 2009

katerinakorbelova to ty okna meješ vanilkovým pudinkem? To jsem neslyšela. Ale zkusím to. Třeba už tam ty šmouhy nebudou.
susik77 to jsem zkoušela taky, ale vždy mi kapala voda ze stěrka. Nějak mi to nejde.

jeudi
24. apr 2009

takove tema jsem chtela dneska zalozit a nevim si rady ...vcera jsem si koupila krasne tehu tricko bile hello kitty no a pokapala si ho jahodama pujde to dolu normalka v pracce??nebo cim to jinak odstranim,kdyz ne v pracce segra rikala citron a mliko ,ale nerada bych ho znicila nebylo zrovna levne

lucia283
24. apr 2009

u nas doma sa okna umyvaju jarovou vodou a stierkou zotru...ale pracujem s autami..teda cistim a pripravujem auta na predaj a podobne a tam mam prostriedok na oka nico ako okenu a aby islo vsetko lahsie dole tak riedime to takym riedidlom a jednoducho nastriekame a papierovou utierkou najskor rozotriem a potom suchou stranou prelestit a hotovo....ale s tou stierkou je to rychlejsie 😉

iinuska
24. apr 2009

Ja umyvam okna svedskou handrickou a s cistou vodou. Ziadne cmuhy a ide to rychlo.

junovka
24. apr 2009

podobne ako Inuska 😉

jeudi
24. apr 2009

suki
24. apr 2009

mně se nikdy nic pořádně nevypere 😠 😒 teda někdy jo, ale fleky a tak to zůstává 😝 nějaký triky??

junovka
30. apr 2009

ahojte,

tak hlasim, ze skvrny od atramentu sa SUPER vyprali 😎 😵 😵 😵 Najprv som na skvrny vytlacila stavu z citrona a potom som to este namocila do horuceho mlieka a nechala som to posobit asi 5 minut.Hned na to som supla triko do pracky na 40-tku. 😉

veronika13
30. apr 2009

tak to je super, že to pustilo 🙂
ten pudink na okná ma zaujal, skúsim 😉

soanpe
1. máj 2009

my máme na fleky všeho druhu žlučové mýdlo z DM drogerie, nebo Frosch na textil s houbičkou
jinak frosch a dm produkty u nás frčí a nemůžu si stěžovat.Hlavně prostředek na dlažby,vůbec pak nekloužou a nesmrdí to chemií 😎

miriam17
5. máj 2009

Baby neviete poraditako dat prec biele flaky take pasiky z ciernych rifli.... 😒 ...vyzera to ako od gelu...ale ja gel nepouzivam,...a cierne veci periem zasadne prevratene....prosiiiim...poradte

herminka
5. máj 2009

Prasiatko, na límce a manžety používám žlučové mýdlo (např. za pár korun z DM - značka DenkMit) - trochu namydlím, podrhnu a hodím do pračky.

Luciek, taky mám hrozně moc oken, navíc jsou kastlová, a nejvíc se mi osvědčila troch octa ve vodě.

Miriam, je pravděpodobné, že to, co popisuješ, jsou rezidua pracího prášku, černé rifle je lepší prát v tekutém prostředku, ten se dokonale vymáchá.

aurecon
5. máj 2009

herminka: Co to znamená rezidua? Mě se to taky dělá ☹ A ocet na okna zabrání čmouhám? Musím vyzkoušet 🙂

elitera
5. máj 2009

rezidua jsou zbytky 🙂

sumienka2525
5. máj 2009

ahojte, neviete poradiť? Mala ma strašne vela veci od púpavy a neviem či sa to dá vôbec s niečim vyčistiť.

elitera
5. máj 2009

co je púpava?