Praktické rady pre domácnosť

ankan
15. feb 2009

Poradí niekto ako odstániť pero z koženky alebo knižky na kúpanie? Môj poklad sa dostal na chvíľu k peru a stihla si to označiť 🙂 😀 😀

lynks
17. mar 2012

@zuzik1983 ja som to prevčerom vyčistila týmto :
http://www.damira.cz/kovove/dratenka-plocha-vic...
mriežku, i smaltový vnutajšok. Išlo to rychle a nič sa nepoškriabalo.

koniarova
17. mar 2012

@lynks Nám to po nasťahovaní tiež tak smrdelo. Domútila som manžela, celý záchod odmontovať. Chudák 😀 😀 😀 . Ale našiel príčinu. Pod záchodom bolo také tesnenie a to bolo skrútené a zychytával sa tam ten humus. Keď to odmontoval, všetko sa to vyvalilo von. No hrúza 😝 😝 😝 . Ale vyrovnal tesnenie a zmizlo to.Len manžel ťa s takýmto nápadom na vyplnenie voľného času asi niekam pošle. 😉 😉

zuzik1983
17. mar 2012

@lynksdakujem, no ja som skor myslela nieco s minimalnym drhnutim, skor nejaky prostriedok alebo babsky recept osvedceny 😉

lynks
17. mar 2012

@koniarova 😀 no to teda, žeby to bolo ono? v najhoršom to odmontujem ja 🙂 aj tak tu robím vašinu udržbarských prác 🙂 díky

koniarova
17. mar 2012

@lynks Ja už som nevedela nájsť inú príčinu, keď vonku bolo všetko stále vydrhnuté. Držím palce. 😉 😉 😉

frick
18. mar 2012

@zuzik1983 http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1227 ešte som neskúšala ale mám ho doma a moja mama je spokojná. dosť to chvália ak sa ti to bude pozdávať daj vedieť

zuzik1983
18. mar 2012

@frick dakujem pekne, vyskusam a uvidim 😉

power700
30. mar 2012

Ahojky, holky, prosím vás, není tu někde rada, jak vyčistit žehlící plochu (na žehličce) ? Je to takový tmavý flek a mám s teflonovou vrstvou -zn.tefal. Díky.

zabka88
30. mar 2012

@power700 uff teflon sice nemam ale mne pomaha na žehličku naniesť zubnu pastu a vyčistiť handričkou..

lucy1311
8. apr 2012

caute baby ... ja som si farbila rifle s ciernou farbou a tu som najprv rozpustila v hrnci - nerezovom. No a ostali mi v tych ryhach cierne skvrny, tak sa bojim teraz ten hrniec aj pouzivat ... viete poradit, ako to odstranit?

zuzik1983
14. apr 2012

baby som sa chcela spytat, ci nemate nejaky trik na starsie, cca 25rocne zatuchnute skrine.ako odsranit tu zatuchlinu aby mi nesmrdelo pradlo? da sa to vobec este? dakujem za radu, ak niekto vie

janababiarova
13. máj 2012

Ahojte, neviete mi poradiť, čo s bielymi škvrnami na drevených olejovaných parketách? /pred týždňom položenými/ Manžel natieral krb na bielo a na parketách zostali biele fľaky /doslova kolesá/ Prosím poraďte, som z toho zúfalá. Ďakujem.

ined77
12. jún 2012

ahojky 🙂 ,
mám prosbu, nevíte některá jak vydrhnu propisku z linolea??...malá v nestřeženém okamžiku vytvořila veledílo a nechce to ničím pustit 😝 .
zkoušela jsem citrón, cif, clin, alpu, jar, lak na vlasy...a nic ☹

svetielkoand
12. jún 2012

tekutym cifom (tym vo svetlozelenom obale) urcite zide, len to treba po troske drhnut hubkou na riad - tou drsnou stranou, mam to vyskusane 😉

misulka_x
12. júl 2012

Ahojte, neviete mi niekto poradit? Mam doma pre malu vselijake topanocky a tenisky bielej farby, kozene. Ale casom sa osuchali, cim sa to da zatriet? Niekde som pocula o bielej fixke na tenisky ale to zase nemozem nikde zohnat. Ak by ste niekto vedeli budem velmi rada...

ined77
12. júl 2012

@misulka_x ...to jsi mi připomněla reklamu na cif....ale jestli to vážně funguje, to netuším.každopádně za zkoušku nic nedáš 😉
o bílé fixe netuším.

alexandra33
30. júl 2012

@misulka_x
ja take topanky opravujem s biely lakom na nechty, alebo bielitkom, a celkom to zakryje ryhy, ale nesmu to byt prilis velke ryhy odrete 🙂

misulka_x
31. júl 2012

dakujem za radu, vyskusam to s bielitkom. Ozaj a ked je nahodou vlhko alebo prsi, tak to nestecie?

slavka828
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adela2611
13. okt 2012

baby poradte malý stupil vonku do žuvačky a nechce mi to isť dolu ,je niečo špeci čím to ide ☹ dakujem 🙂

ined77
14. okt 2012

@adela2611 ...na žvýkačku led...ztuhne a jde dobře dolů 😉

nikushkaa
5. nov 2012

Chcela by som sa spytat ? mám pofarbenu sportovu bielu bundu od kozi ???ako nato ????

drobcek123
10. nov 2012

Ahojte koceny.Potrebovala by som poradit ako odstranit vinne musky z bytu.Mam ich v kuchyni a v kupelni,a je ich stale viac a viac ☹

berenika39
10. nov 2012

@drobcek123 já jsem úplně náhodou zjistila, že se slétáváaly v noci na zbytek červeného vína do skleničky, tak jsem jim nalila na misku trochu a pak to zaklopila vylila, ale jestli je takhle vyhubíš, to neívm, každopádně jich ubyde. nemáš někde omylem ukryté 😉 😉 😉 nějaké zbylé jabklko nebo tak?

drobcek123
10. nov 2012

Dakujem za radu,vyskusam to.No ja mam doma poriadok a tiez som si zo zaciatku myslela,ze to bude z nejakeho zvysku jedla,no nic som nenasla.Aj moja susedka sa stazovala na tieto vinne musky... 🙂

petka154
28. nov 2012

Caute dievcata! ja potrebujem poradit... s cim by som odstranila carbanice od modreho pera na svetlohnedych drevenych stolickach? je na to nejaky osvedceny sposob? dakujeeem!!!! 🙂

frick
5. dec 2012

@petka154 Ahoj. No neviem či ti pomôžem ale ja som skúšala dať dole pero z gauča s lekárskym liehom tým na pupček. A celkom to zišlo. Aj z ručičiek keď sa malý dočmáral my to nešlo s mydlom tak som to potrela tým liehom a krásne to šlo. 🙂

petka154
5. dec 2012

@frick dakujem, odskusam! 🙂

vlnka81
4. feb 2013

ahojte zenicky, vcera som nam skoro podpalila byt, uplne som zabudla ze zohrievam veceru, este ze meme poziarny alarm. cely barak bol hore len moj maly sladko spinkal 😀
moj problem - strasne smrdi byt za dymom, celu noc sa vetraloa stae je este chodba a kuchyna na tom tak ze ma az stipu oci ked tam vojdem. prave som dala do misky ocot a skusam to takto. nema niekto lepsiu radu?
velka vdaka