Praktické rady pre domácnosť

ankan
15. feb 2009

Poradí niekto ako odstániť pero z koženky alebo knižky na kúpanie? Môj poklad sa dostal na chvíľu k peru a stihla si to označiť 🙂 😀 😀

mamabiba
30. júl 2011

@majka231k tak na toto si myslím, pomôže už iba brúsny papier a následne nový lak 😒 ...tak ako sme to kedysi robievali na školských laviciach, alebo to zakryť peknou podložkou. Teda ak som správne pochopila, že sa jedná o detský písací stôl... Atrament by sa ešte teoreticky dal pracne vygumovať, poprípade to vyskúšať s prípravkami na silné znečistenie povrchov, ale pokiaľ si to ja viem dobre predstaviť, že to spravili deti, tak oni sú také dokonalé v robení škvŕn a podobných vecí, že väčšinou buď treba kúpiť novú vec, alebo ak je to dačo drahšie...nejako inteligentne to zamaskovať 🙂 🙂

mamabiba
30. júl 2011

Baby viete mi poradiť, čo so zanesenou záchodovou misou pod vodou? Neviem to z ničím vyčistiť, skúšala som aj ten ospevovaný a neskutočne drahý bref tornádo. Kúpili sme dom a rekonštrukciu kúpeľní budeme robiť až v nedohľadne, tak by som to aspoň chcela mať čisté ☹

klementina
30. júl 2011

@mamabiba domestos, ten vycisti perfektne vsetko.

mamabiba
31. júl 2011

@klementina a vyčistí mi to aj pod vodou v tom kolene? Lebo z nadvodnej časti som už dala všetky nánosy preč...aj pomocou domestosu (výrobcovia takýchto prostriedkov museli mať zo mňa radosť 😀 ), ale pod tou vodnou hladinou v kolene mám stále čiernotu a tej sa neviem zbaviť ☹

svetielkoand
31. júl 2011

@mamabiba tak si tu vodu vyzberaj spongiou do stareho kybla, nalej nejaky prostriedok (mne sa napr. osvedcil WC cilit - je nojlacnejsi z tychto lepsich prostriedkov a pritom gelovy, takze nestecie hned na jedno miesto) nechaj posobit aspon hodinu a urcite to zide 😉

mamabiba
31. júl 2011

@svetielkoand Ďakujem, vyskúšam

strana
31. júl 2011

@mamabiba my sme mali tiez po prestahovani WC v hroznom stave, skus, vysat vodu a dat zovriet aspon 2 litre octu, vyliat tam a nechat posobit, u nas pomohlo

mamabiba
31. júl 2011

@strana Dakujem, nad tým som už tiež rozmýšľala, ale mám strach že zas nevyvetrám ten zápach. Ako sa to podarilo Vám?

strana
31. júl 2011

Zápach sa vyvetral v pohode , a to som nerobila len 1x , ale opakovane 😀

aarny83
20. sep 2011

Ahojte..mám problém...zašpinila se mi bíla koženková kabelka od igelitky..jak to ostraním???? jsem nešťastná☹((( MOOOOC DĚKUJI

lin123
15. okt 2011

ahojte. Viete mi prosim poradit ako zbavim kozenu kabelu zápachu. Dostala som ju z dovolenky a kupili ju priamo vyrobni kož. vyrobkov a mne stale smrdi,mam ju na balkone uz 2 tyzdne, ale nepomohlo to.

lin123
16. okt 2011

ahojte pouzila som vcera tento trik
Fľaše zhnednuté od čaju
vyčistíme tak, že do nich dáme prášok do pečiva, trochu vody a dve lyžice surovej ryže. Zmes necháme chvíľu pôsobiť. Potom fľašou dôkladne pretrepeme a nakoniec ich vymyjeme horúcou vodou
a som nadsena ako to pomohlo. Bola som nestastna z poharu, ktory som nevedela naspodku vymyt z tmavych skvrn a vdaka tomuto napadu ho mame ako novy. 🙂

carculka
16. okt 2011

nevite co na fleky od jablka?dekuju

plechana21
28. dec 2011

ahojte šikulky, prosim Vás poradte mi, ako mám odstranit skvrnu z ciernej farby na vlasy na obývacej sedacky ked je z plysoveho mterialu, co pomoze vanish alebo niaky iný pripravok?
prosim poradte Dakujem ☹

svetkafar
13. jan 2012

Ahojte, prosim o radu, posielala som veci z Anglicka domov, chlapci prisli na SK az po tyzdni, mama mi povedala ze veco dost smrdia ale nechapala som preco a od coho, mozno v aute este nieco viezli neviem, ale bola tam aj kozenka a dost zapacha aj ked ju mama vesiala na balkon nevyvetrala, co ma spravit ☹ dakujem

ootaznik
17. jan 2012

maminy, neviete poradit? dcera vcera uradovala a popisala perom relaxacne kreslo aj podnozku k nemu - je to z takej brusenej svetelej kozenky, alebo take nieco. skusala som CIF ale vobec to neslo ☹

ankan
autor
17. jan 2012

@carculka asi je už neskoro ale vyskúšaj kyselinu citrónovú. Tá pomáha na ovocné škvrny

@ootaznik asi to bude smiešne, ale kvapol mi v kuchyni na bledú koženkovú stoličku vaječný bielok a "vyžralo" mi to bodky. Neutrela som to hneď, ale až keď som dopiekla medovníky a neišlo to dole žiadnym práškom. Tak som sa "naštvala" a natrela celú koženkovú časť bielkom a nechala usšnúť. Asi po hodine som to umyla čistou vodou a stolička bola ako nová. A teraz mám "očistené" všetky... 😀 😀 😀. Tak vyskúšaj, nič tým nepokazíš. Len škoda, že som na to neprišla, keď si dcérka "pomýlila" stoličku s papierom na písanie, no časom sa to zodralo aj samé...

ankan
autor
17. jan 2012

@mamabiba ja používam kyselinu citrónovú. Nasypem do misy celý sáčik, ale ten väčší z Lidla, alebo Kauflandu prípadne polovičku kelímka Citrodeka. Robím to vždy, keď zbadám nános. Skúšala som už aj kefu na fľaše, ale nepomáhalo nič až toto. Bez smradu a námahy je to čisté. Používam ju aj na sprchu, keď sa na hlavici spraví povlak z vodného kameňa....

frick
14. mar 2012

@ankan ahoj chcem sa spýtať na tú kyselinu do wc. ja ňou vyváram kanvicu a práčku to mi poradil opravár práčky 1x za 3 mesiace na 90stupňov pustiť na prázdno je to zázrak .ako to robíš? Odčerpáš vodu a len nasypeš a necháš pôsobiť alebo zaleješ vriacou vodou?

ankan
autor
14. mar 2012

NApíšem Ti presný postup ako som to robila(na radu opravára pračiek): Nasypem kyselinu namiesto prášku na pranie a pustím na program s vyváraním - 90°C -95°C podľa typu pračky. Väčšinou majú pračky len jeden tento program, kde sa dá vyvárať. Nedávam žiadne prádlo!!! Treba len odsledovať kedy vypustí vodu a budeš nemilo prekvapená čo z nej pôjde!!! Prvý krát som ešte bubon umyla teplou vodou do ktorej som dala ocot 1l na 10L vody. (Teraz už to nemusím robiť, lebo dám kyselku hneď ako vidím trochu viac nánosu. )Najskôr som ten bubon umývala s handrou z ktorej mi tá voda doslova tiekla a potom som zvyšok naliala do pračky a umyla aj z vnútra. Potom som pustila program na vypúšťanie vody a vyčistila sitko, hoci tam nič okrem zostatkovej vody nebolo. (Vždy zostane trocha vody v pračke a preto je ju treba občas "vyčistiť" ) Tie reklamné triky s kamerou u Pračiek, keď používaš Calgon a podobné žrúty kameňa(podľa mňa aj podľa toho opravára peňazí) sú samozrejme výmysel. Očividne je jasné, že to nieje filmovanie u žiadnej pračky, ale počítačová práca!!! Niektorý dávajú do pračky aj ocot a vyvárajú, ale môj typ pračky mi ho hneď vypustil... Šťastie, že som pri pračke chvíľu zostala, lebo to nikdy nerobím... Vyskúšaj a uvidíš ten rozdiel 🙂 .

frick
14. mar 2012

@ankan to s tou práčkou robím aj ja je to jediná dobrá vec na práčku.Dokonca viem že Calgon testovali a vraj nemá nič spoločné s odstraňovaním vodného kameňa.myslela som do wécka či to zalievaš horúcou vodou 🙂

ankan
autor
14. mar 2012

Nie ani vo WC to nezalievam. Snažím sa z kefou "vytlačiť" z WC čo najviac vody a nasypem trochu kyseliny citrónovej. Ak máš tvrdú vodu a zostáva ti vodný kameň aj v mieste splachovania, tak to posyp aj tam, Stačí nechať pôsobiť / čas musíš odhadnúť podľa znečistenia (ja zatiaľ umyjem kúpeľnu)/ 🙂 a potom umyť už len kefou na WC.

frick
15. mar 2012

@ankan dík tak vyskúšam ja používam zelený domestos kameňožrút je super ale v tom kolene mi to nevyčistí.

ankan
autor
15. mar 2012

No veď to je ten "kameň úrazu", že kefa na WC sa všade nedostane, ja som si schválne kúpila aj kefu na umývanie fliaš s predĺženou rúčkou a tiež to moc nepomohlo...

frick
15. mar 2012

@ankan takže vyskúšané a zmizol kameň aj v kolene super.A bez drhnutia a námahy teším sa 😵 😵 dík za radu je to taký malý zázrak v domácnosti 😀

ankan
autor
15. mar 2012

Nieje začo, len odovzdávam rady čo som dostala ja.

lynks
17. mar 2012

Zdravím všetky šikulky! Neviete poradiť, čo na WC , ktoré furt zapácha? Neviem odkial sa to linie, ako taký močový smrad, i keď celý záchod i pod rímsou vyumývam, stále je to cítiť.

koniarova
17. mar 2012

@lynks Netečie niečo zo spodu na podlahu?

zuzik1983
17. mar 2012

ahojte, nechce sa mi to tu citat od zaciatku, ci uz sa nahodou o tom nepisalo, ale ako by som co najlahsie vycistila sporak, teda vlastne skor ruru vo vnutri? dakujem

lynks
17. mar 2012

@koniarova nie, lebo ked sa nakloním nad misu tak to je cítit odtial, záchod máme nový 3 roky, tak neviem, iba čo sa hnevám na muža a jeho hygienu 🙂