Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

marika80
28. máj 2009

nie

marika80
28. máj 2009

Podla mna keby nejaka pandemia mala byt tak uz by nas to zoslahalo davno.

loginka
autor
28. máj 2009

NIE, len ziadnu paniku

loginka
autor
29. máj 2009

slovensko-ma-druhy-pripad-chripky-nakazene-je-iba-8-5-mesacne-dieta

petot
30. máj 2009

Ak bude poruke dostatok vitamínu C, tak sa chrípky nebojím, ani ľudskej, ani mediálnej.

Väčšie starosti mi robí tá propaganda okolo a tlak na obmedzovanie slobody. Tajtrlíci vo WHO už asi naozaj skáču na pokyn farmaceutických firiem, lebo nikto so zdravým rozumom by nemohol na základe doterajšieho priebehu vyhlásiť ani len stav 3, nieto ešte 5 a vyhrážať sa 6 😠

bluff
30. máj 2009

ja by som bola zvedava, aky stupen vyhlasia v pripade naozajstnej pandemie..

petot
30. máj 2009

Asi budú musieť zaviesť stupne 14 a 15.

janocka77
14. júl 2009

nebojite sa cestovat s babom teraz lietadlom a vobec verejnou dopravou kde je vela ludi? my sme sa vcera vratili z Talinaska a veru nebolo mi vsetko jedno na letisku kde sa na seba tlacilo milion ludi z celeho sveta. Dokonca si jedna kychla bez namahy prilozit si ruku k ustam. Utekala som od nej s malou ako cert od kriza. Naspat som uz kupila masku a nasadilu ju malej. Za 2 tyzdne zase mame cestovat lietadlom...

dididi30
14. júl 2009

janocka, vobec, my cestujeme autobusom casto, kazdy den sme v meste, kde je kopec ludi a v auguste ideme lietadlom 😉
je to chripka ako kazda ina...

k.a.t.k.a.
14. júl 2009

tak tak robia z toho velke halo, dokonca mame za sebou 3dnovy pobyt na infekcnom kvoli prasacej chripke 😀 kedze svokra prisla z USA a ked to na pohotovosti poculi tak sestricka hned okno otvárala 😠

majka0106
14. júl 2009

chripka ako chripka len tato je nova tak to je velke halooo z toho 🙂

marika80
14. júl 2009

Inac myslite si, ze to je umelo vyvolane? Ja som kdesi citala, ze USA vyrobilo vela vakcin a uz maju mat koniec platnosti tak sa toho snazia zbavit. A tu v UK uz chcu zacat ockovat 😠 a nejaka krajina si uz musi poziciavat peniaze na vakciny. Kto vie kde je pravda, sa mi obycajni ludia nedozvieme 😠 . Len vsade strasia ludi, lebo bojazlivy clovek sa lahsie ovlada ☹

marika80
15. júl 2009

tak ockovanie bude najskor az august, lebo ho musia este odskusat. No to bude urcite odskusane poriadne za 2 mesiace 🙄

jarka007
15. júl 2009

marika80, ale nemate to predsa povinne ? 😕 Pokial viem, je UK tiez krajina, kde je ockovanie dobrovolne. Ja sa urcite nedam a deti tiez nie, podla mna je to hlupost.

marika80
15. júl 2009

nie nemyslim si,n ze to bude. A aj tak budu najskor ockovat starych, chorych a asi budu chciet deti. Ale to sa urcite mnohi rodicia ohradia. (hanbim sa ale i/y hadzem uplne na slepo). Ale zas bude ta debata o tom a panika... a zas sa nabalia len vyrobcovia liekov 😠

martina46
15. júl 2009

Ja už mám z vakcíny mierny strach ☹ Ak to bude povinné, tak o ďalšiu starosť viac. A nepríjemnú. Ja tiež v žiadnom pripade netúžim po takejto injekcnej lahôdke 😝

petot
16. júl 2009

Treba brať na zreteľ, že táto vakcína bude ešte experimentálnejšia, než tie ostatné, ktoré teraz tak letia. Žiadne dlhodobé testovanie (na to sme si už zvykli), klinická účinnosť nepreukázaná, pravdepodobne tam bude poriadna dávka ortute a iných "vitamínov" a ktovie, či tam nebude aj niečo "naviac". 🙄

danu
24. júl 2009

peppapig • 1d • Dnes o 11:47
Praseci chripka, jak ji vnimate v CR/SK??

nevesta • 1d, 14tt • Dnes o 11:49
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes o 12:06
pepp....zadala jsi adminy, o presunuti a ony nic, ze? Tak doufejme, ze to tady nezavrou....jinak holky, ta debata se rozjela v tehotenstvi, ale myslim, ze nejen tehule se o tom chteji bavit....

Vendy, ty vis, ze ja to vnimam jako potencionalni nebezpeci nakazeni se od BIO co ma prijet v srpnu.... hodim tady odkazy jak rychle to vsechno postupuje....ono se to totiz neuklidnilo, jen media v CR o tom zmlkla....

http://www.chripka.cz/rozhovory/praseci-chripka...

European Center for Disease Prevention and Control (ECDC) reported on Monday that 874 new Influenza A/H1N1 flu cases were confirmed in European nations within the past 24 hours.

(behem 24 hodin byly nahlaseny pripady praseci chripky v techto statech-24hod!!!)

Here is a rundown of the newly confirmed cases:

Germany - 635 new cases

France - 114 new cases

Sweden - 48 new cases

Finland - 22 new cases

Portugal - 15 new cases

Norway and Malta - 14 new cases each

Czech Republic - four new cases

Austria, Hungary and Iceland - two new cases each,

Slovenia, Romania, Poland and Latvia - one new case each

Ted uz jsou ty cisla o mnoho vyssi....

Myslim, ze by lidi (ti v domaci izolaci) meli opravdu zustat doma...jinak jsme fakt namydleni 😖
Ale ukazte mi kolik lidi z deseti bude dodrzovat toto "pravidlo"!

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:09
obycajna chripka zabija kazdorocne mnohonasobne viac ludi ako tato,takze sa jej nebojim ani vtacej ani inej

blovitc120 • 1d • Dnes o 12:13
taktak, ako hovori titkovamiriam. toto je kauza aby sa nabalili farmoši...

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:19
😎 😀 😎

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes o 12:22
to je pravda blovitc,Baxter je to o cem to vsechno je!
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9262

Ale nic to nemeni na faktu, ze je to kapku jine nez normalni chripka...nehlede na to, ze je to umele vyrobeny vir v laboratorich...
U normalni chripky je inkubacni doba 1-3dny, u praseci az 7dni(proto se to siri tak rychle)...a ohrozeny jsou predevsim deti a stari lide(to jsou rizikove skupiny)....jde tu o vic, nez jen o tu nemoc samotnou....jde tu hlavne o nasledne budouci ockovani-v tom bych videla ten problem...

zuzu13 • 2d • Dnes o 12:23
no ale aj tak je to hrozne... 😝

lendych • Dnes o 12:44
š nas čeka v srpnu cesta do německa s dvouletym prckem a ted nevim zda se nebyt chripky a radsi jen nekde po čr

blovitc120 • 1d • Dnes o 12:48
Podľa mňa chrípku má človek väčšiu šancu chytiť v nákupnom centre, autobuse, vlaku, na kúpalisku a tak ako sa báť niekam ísť.

dididi30 • 2d • Dnes o 12:53
ta tema uz tu je nie?

my ideme z anglicka na slovensko autom, tiez sa obavam, ale zas kazdy den sme v meste(byvame skoro v centre) chodime na ihriska a tak....tiez sa to lapit hoci kde 😖 no ale nebudem malovat certa na stanu 😉
inak my sme uz par dni soplavi, boli sme vybaveni cez telefon,ze pokial nemame teplotu nad 38, tak je to ok 😖 to je anglicke zdravotnicstvo 🙄 ale zas si nestazujem az tak 😉

dididi30 • 2d • Dnes o 12:54
nejdeme autom ale lietadlom, naspat ideme autom 😉

radka.m.
24. júl 2009

holky,alespon ty,kteří bydlíte v čr,já si myslím,že děláte z komára velblouda,je to chřipka,jako každá jiná,jak už tady někdo psal,zbytečná panika,mám doma onkologické dítě a pokud by tady bylo takové riziko,tak věřte,že onkologické děti jsou očkovány jako první,takže klídek

leniciatko
24. júl 2009

ja tiež si myslím,že prehnaná panika,aby bolo o čom písať...

petot
24. júl 2009

Toto sú údaje pre EÚ. Doposiaľ 35 mŕtvych, čiže 10 mŕtvych za mesiac na koľko? 450 miliónov obyvateľov? To už letecké nešťastia majú na svedomí viac.

http://www.ecdc.europa.eu/en/Health_topics/nove...

lendy1
24. júl 2009
j.a.n.u.s.
24. júl 2009

lendy....souhlasim.

dididi30
24. júl 2009

lendy, aj my sme v anglicku, uz mame povinne ockovanie proti chripke 😒 , aspon nieco...

jarka007
24. júl 2009

dididi30 Akoze povinne ? Ved v Anglicku vseobecne nie je ockovanie povinne 😕 ? Preco by malo byt prave toto ?

radka.m.
24. júl 2009

taky bych se divila,že v anglii zavedli povinné očkování na prasečí chřipku,když ani to základní očkování není povinné,no a jestli má rodič možnost si vybrat očkovat na prasečí chřipku,pak to je normální,to je možnost očkovat i na normální a vlastně na všechno se dá očkovat

petot
24. júl 2009

Mne to ako prehnaná panika rozhodne príde. 🙄

Podľa oficiálnej štatistiky ECDPC je v celej Európe za posledné 4 mesiace dokopy 20000 POTVRDENÝCH prípadov. Údaj je z dnešného dňa a za poslednách 24h nemajú z UK ani jeden potvrdený prípad. Takže ťažko sa mohlo za posledný týždeň objaviť 100000 prípadov.

Niekto tu jednoducho nehovorí pravdu (tým neobviňujem tu prítomných).

titkovamiriam
24. júl 2009

mam troch kamosov co uz niekolko rokov su v uk a tam sa tejto chripky vobec neboja.maju strach skor s tubery co im tam mozu doniest niektory nasi spoluobcania a syfilisu.

peppapig
24. júl 2009

Caute maminky, tak uz jsme treti den zavrene doma na izolacce, z nudy uz jsem udelala jarni tedy letni uklid, zitra se asi vrhnu na okna haha 😀 . Priznaky uz nam po trech dnech uzivani leku tamiflu skoro zmizely, mala ma uz jen kasel. Takze chci jen rict, ze neni treba se strachovat, ze by se na praseci chripku umiralo, ale je dobre cist seriozni noviny a trosku se zajimat a samozrejme nic neprehanet!! Zdravemu jedince se tento druh chripky opravdu projevi jako bezna chripka. Drzte se a opatrujte 🙂