Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

dididi30
26. júl 2009

nie j.a.r ale j.a.n.......pardon 😉

peppa, inak sila s vami 😒 uz sa len dajte skoro do poradku 😉 a malickej nech zmiznu tie fliacky ☹ 🤐
a s tou letenkou mi je to luto 😔

peppapig
26. júl 2009

didi...to je tak, kdyz se na neco clovek hrooozne tesi, nebo aspon ja, vzdy se mi to pokadi 😅 Fleky jeste ma uz i v obliceji, ale uvidim do obeda, pak budu zas obvolavat ty cisla 😒

janus, 27 let zdravy clovek, to je hrozne.

didi...ja myslim, ze to ma NHS hrozne nedopracovane, cely ten plan, priprava vakciny (podotykam uz i ja o ni mam divne myslenky i postoj), ty linky kam mas volat, kdyby jsi mela priznaky jsou pretizene, musi volat milion cislel, nekomu tamiflu vyzvedne NHS osoba, ale na koho se nedostane stejne si to vyzvedne sam, no je to postavene na hlavu. V jednom meste gp's nechteji vypisovat recepty s tamiflu jen tak, ale v druhem meste ti je doslova vnuti (viz moje kamoska, vcera mi volala, ze ma asi prudusky, ale dr ji napsal lek, ale ji rekl, ze ho NEMUSI uzivat, ze podruhe ji ho nenapise-bajecny doktor), tady zas kamaradovi to dr napsat nechtel, ikdyz mel 40 horecku.

Normalne se te zimy 2009 hrozim, co bude a nebude.

dididi30
26. júl 2009

peppa, kasli na to,co malo byt, len nech je malicka v poriadku 😔 nech ste uz z toho von 😉

ano lekarstvo je tu nedotiahnute a pride necakana kriza a koniec 😝 nic ine okrem paracetamolu a penicilinu nepoznaju 😖 ides do lekarni, maju 3 druhy spreju do nosa, doma aj 50 😅 no , to maju za toto,ze vsetko riesia cez telefony a ked zrazu toto, pandemia nemormalna, kazdym soplenim anglicania volaju 😝 ti co su ozaj chori, tak caf a najhlavnejsie je,ze ti tvoj vseobecny lekar, vie len dat cislo a dalej nic 😖 akoze je o o drzku 😝 😠

a co ta tvoja kamoska? aj si nejake lieky nadadila, lebo neberie na tie priedusky nic??
ach jaj, ne to psycho 😖 .....a kamarat, je ok?

peppapig
26. júl 2009

didi, kamoska tamiflu vcera nevzala a sla na nakup, coz je nezoodpovedne. A sousedovi kamaradovi nakonec dali lek, ale musel byt neodbytny a chtel videt jineho dr (toho naseho 😉 ).

martimarti, dobry clanek

dididi30
26. júl 2009

ach jaj,ziadna sranda

no stale som sa nedozvedela, ci sa da prasacia chripka prekonat 😖 no to by som asi moc chcela....

pipa, my ideme za 2 tyzde na slovensko, lietadlom, som aj rozmysla, ze nakonieco to tu nemusime dostat ale doma 🤐 , tiez mam prist svokra(tchine, ci ako sa to pise) na navsetvu za tyzden, je zdrava, dufam,ze sa ne nakazi 🤐

petot
26. júl 2009

Nebral ten zdravy clovek nahodou tamiflu? 😒 Alebo nebol nedavno ockovany proti niecomu? Kazda vakcina sposobuje docasne ochromenie imunity, u niekoho viac, u niekoho menej. Ked je organizmus uplne bezbranny, virus moze preniknut do mozgu a sposobit encefalitidu a smrt zastavou dychania a srdcovej cinnosti. To sa mimochodom stane aj pri totalnom vycerpani vitaminu C, co vsetko spolu uzko suvisi..

petot
26. júl 2009

Tymi navzajom suvisiacimi vecami som myslel ockovanie, infekciu, akutny vyvolany skorbut, encefalitidu, a nahlu smrt. Je mnoho moznych kombinacii pricinno-naslednych vztahov.

caira
26. júl 2009

didi: my letime do CR za 3 tydny a taky se toho letu docela bojim, protoze idioti jako ta kamoska od Vendy si klidne chodi se swine flu mezi lidi a nase deti to pak "odnesou" ja se fakt ani nebojim o sebe nebo manzu jako desne o malou, ted jeste to jde, ale bojim se co to udela v zime a jestli to zmutuje tak se pak muzeme jit klouzat ☹

peppapig
26. júl 2009

Holky moje male detato je jak indian cervena vsude i v obliceji, dr nam rekl, ze mame sirup pouzivat dalsich 24 hodin a pak se uvidi. Uz je i trosku napuchla, ale pry je to ok, jak nebude asi hodim bombu k vedeni NHS 😠 . Navic me asi chyta mocak.

tasnim
26. júl 2009

moj manzel od dnes jazdi na Tamiflu ;(

peppapig
26. júl 2009

tasnim, at se brzy uzdravi!! V jake jste krajine, pokud se muzu zeptat?

tasnim
26. júl 2009

dakujem peppapig... nevyslo to v najlepsi cas kedze kazdu chvilu sa ma narodit nase babo ;( ale clovek si nevyberie.. sme v UK...

caira
26. júl 2009

koukam, ze jsme se tu sesli co?

Vendy co ten mocak, nemuze to byt jako vedlejsak od tamiflu?

A co Mius ta vyrazka? uz to ma lepsi? to je prave ono, ze ta reakce na tamiflu je svinska, proste je to asi dost agresivni...Hele Vendy porad, bracha ma s rodinou a malym Matyskem ( v te dobe mu bude pul roku) dorazit za nama do UK 11.9 a ja si ted rikam, jestli jim spis nerict at ty letenky zrusi ☹ bojim se, aby tu Matysek tu svinskou nechytl, bracha se zenou by se s tim nejak poprali, ale on je malusky a jeste alergik...tak nevim nevim...co myslis?

kiva23
26. júl 2009

Ahojte
caira, ja by som na ich mieste nikde nesla. Viem je to tazke ked rodinka chce byt spolu, ale niekedy to treba radsej vydrzat. Aj tak neviem, ci sa da nejak tomu sireniu zabranit. Jedine co nechapem je, preco ludia aj napriek tomu co tu prepuklo, neustale cestuju a cestuju... Ludstvo si asi naozaj nieco pyta. nezastavime sa pred nicim.. A protim su tie nase chcenia absolutne nepodstatne..

krasuliak
26. júl 2009

kiva a co ked ti ludia musia ?? ist niekam letiet cestovat? 😉

dididi30
26. júl 2009

peppi, toto nieje normalne....nezodpovedne 😠uz ma seru ti lekari 😒

tasmin, skore uzdravenie, nech sa babo narodi az po muzovom vyzdraveni 😉

kiva, to je biznis, zdravie nieje dolezite, stat sa potrebuje nabalit 😒a ludia si to stale neuvedomu, ale zas sme pred pol rokom nemohli vediet,ze sa to bude tak rychlo sirit...kedze letenky sme zajednali davnejsie.... 😒

caira
26. júl 2009

kiva: my kdyz nebudeme cestovat tak prijdeme o praci a kdo nas pak bude zivit???? 😉

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

Ja taky resim ten dojezd v srpnu BIO otce od El, ktery zije v Manchesteru....on rika, ze "jeho okoli" je v poradku....ale za par dnu byt nemusi....v CR zrusili kontroly na Sw.Fl. , jak bylo psano v tom odkazu...je mi lito, ze opet neuvidi El(nevidel ji uz rok)....ale, nejde tu jen o nas v destinaci, nedovedu si predstavit tu masu lidi, co by mohl nakazit pri ceste sem(vlak Praha-Ostrava)...a proto to odsunem na neurcito.

petot, ten zdravy 27lety jedinec byl prave ZDRAVY...nebral zadne leky predtim-proste se nakazil(nebyl ani v rizikove skupine, zadne astma, problemy s dychanim, ci jine) a v dusledku nemoci zemrel.

pepp...myslim na vas...

zacina to prituhovat, co? jsem zvedava, jestli se tu objevi nejaci skeptici jako v uvodu...a co teprve na podzim.

kiva23
26. júl 2009

No jo. ja viem. len niekedy si clovek musi vybrat. aj ked ta volba nie vzdy je lahka. Potom s tym vedomim, ze riskujes. ako miliony inych ludi. a stym ze ludia musia cestovat sa "tam hore" vopred ratalo. takze im to vychadza

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

kiva...trefne receno"tam nahore"

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9287 a je to tady, zacina se to hybat!!!!

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

KOmu se to nechce cist cele, je tu ochutnavka:

Burgermeisterová tiež vo svojich obžalobách tvrdí, že dotyční menovaní od roku 2008 zaviedli v USA nové zákony a nariadenia (a/alebo urýchlili ich realizáciu), ktoré zbavujú občanov USA ich zákonných ústavných práv odmietnuť injekciu. Títo ľudia vytvorili alebo umožnili, aby nariadenia, na základe ktorých bude odmietnutie injekcie proti pandemickému vírusu považované za kriminálny čin, zostali v platnosti. Títo ľudia rovnako uvalili ďalšie neprimerané a kruté tresty ako uväznenie a/alebo umiestnenie v karanténnych kempoch, zatiaľ čo občanom budú odopreté práva požadovať náhradu za ujmu alebo smrť spôsobenú nútenými injekciami. Toto je porušenie zákonov o federálnej korupcii a zneužívanie úradu ako aj Ústavy a Listiny základných ľudských práv. Pomocou týchto činov, uvedení obžalovaní položili základy masovej genocídy.

Používajúc "prasačiu chrípku" ako zámienku, obžalovaní pomocou nútenej vakcíny vopred naplánovali masovú vraždu obyvateľstva USA. Zaviedli rozsiahlu sieť koncentračných táborov a našli miesta pre masové hroby, a rovnako tak boli zapojení do návrhu a uskutočňovania plánu odovzdať moc nad USA do rúk medzinárodnému kriminálnemu syndikátu, ktorý používa OSN a WHO ako krycie organizácie na vykonávanie ilegálnych vydieračských a manipulačných organizovaných kriminálnych činov, porušujúc tak zákony, čo sa spája s vlastizradou.

Ďalej vo svojej obžalobe hovorí, že farmaceutické firmy Baxter, Novartis a Sanofi Aventis sú súčasťou zahraničného dvojúčelového medzinárodného kriminálneho syndikátu a ktorých zámerom je uskutočniť masovú vraždu, aby v nasledujúcich desiatich rokoch zredukovali svetovú populáciu o viac ako 5 miliárd ľudí. Plánujú šíriť teror, aby ospravedlnili prinútenie ľudí zrieknuť sa svojich práv a vnútili masovú karanténu v kempoch. Domy, podniky, farmy a pozemky mŕtvych budú zhabané syndikátom.

Tým, že zlikviduje obyvateľstvo Severnej Ameriky, bude mať táto medzinárodná elita prístup k prírodným zdrojom tejto oblasti, ako je napríklad voda a územia, na ktorých sa nachádza ropa. Zlikvidovaním Spojených štátov a ich demokratickej konštitúcie tým, že USA bude začlenené do Severoamerickej únie, prevezme táto medzinárodná kriminálna skupina úplnú kontrolu nad Severnou Amerikou.

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

hm, uz mi BIO psal, ze je nekdo od nej v praci"ill"...Manchester-pracuje jako kuchar v Pizza Express...

j.a.n.u.s.
26. júl 2009

Taky docela dulezite vedet....

Dôkazy o tom, že vražednú Španielsku chrípku v roku 1918 spôsobili vakcíny vrátane presvedčenia Dr. Jerryho Tennanta o tom, že rozšírené užívanie aspirínu počas zimy, ktorá nasledovala hneď po skončení Prvej svetovej vojny, mohlo byť kľúčovým faktorom, ktorý prispel k predošlej pandémii, a to práve tým, že aspirín oslabil imunitný systém a znížil telesnú teplotu, čo umožnilo chrípkovému vírusu množiť sa. Tamiflu a Relenza rovnako znižujú telesnú teplotu, a preto sa môže rovnako očakávať, že prispejú k šíreniu pandémie.

Takze brat, ci nebrat?

j.a.n.u.s.
26. júl 2009
tasnim
26. júl 2009

dakujem diddi

peppapig
26. júl 2009

tasnim, opatruj se i detatko v brisku 🙂 (taky jsem v UK, proto jsem se drze ptala 😉 )

caira, ja netusim, ale asi byt brachou pockam co a jak, ono to za mesic muze vypadat i v CR uplne jinak
☹ mamka by take priletela pak v zari, ale radeji nic neplanovat a nekupovat dopredu, jinak skonci jako ja.

kiva, s tim cestovanim to trosku chapu, ale spi ze statu do statu, ja myslim, ze prave pro ten naval turismu in and out je UK temer nejzavirovanejsi. Letiste s malyma detma je podle me velikansky risk. ja vlastne ani nevim, zda mam jeste uvazovat nad prazdninama v CR ted do zari. Nevim.

didi, to vis, ze i na celosvetove chripce se mnoha lidem kapsy nabali 😠

jani, taky uz jsem cetla, ze v CR cekaji narust nakazenych, hlavne je ted sezona a ne mnoho lidi to odrazuje a zda se mi, ze stale az moc lidi to nebere vazne. Popravde receno, desim se podzimu a o te vakcine mam vazne pochyby.

Mocak boli, M je vyrazkova a opuchnuta, uvidim do rana a pokud se nezlepsi budu se dozadovat navstevy u dr, pokud mi neudela appointment normalne tam zajdu (podle vcerejsiho rozhovoru s dr, nejsem nakazliva ani ja ani M, ale porad nad tim premyslim).

Jdu precist ty odkazy od janky

frisbee
26. júl 2009

ahoj,peppabig,naše mladá žije v Londýně,teďka v pátek přiletěla domů a za týden v neděli odlétá...kdyby něco,jak poznáme příznaky? ☹ ☹ ☹

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

frisbee...nejsem pepp, ale snad to nevadi 😉

Příznaky prasečí chřipky
horečka, zimnice, únava, nechutenství, kašel, rýma, škrábání v krku, nevolnost, zvracení, průjem, komplikací je těžký zápal plic a selhání dýchání

Varovné příznaky u dítěte, kdy je nutno ihned vyhledat lékaře
zrychlené či obtížné dýchání

namodralá barva kůže

nedostatečný příjem tekutin

při horečce se objeví na kůži flíčky

Varovné příznaky u dospělého
zrychlené či obtížné dýchání, bolest či tlak v oblasti hrudníku a břicha, náhlé závratě, zmatení, vážné či vytrvalé zvracení.

Ale v realu to mozna muze byt i jinak...nevim. Je to pouze zkopceno...