Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

petot
9. aug 2009

A ktomu je ešte pravdepodobné, skoro isté, že použijú ako adjuvant squalén, ktorý spôsobuje vážne autoimunitné reumatické a neurologické problémy.

marya
9. aug 2009

Naco sa ockovat proti niecomu, co je este miernejsie ako obycajna chripka...?

lindulak
23. sep 2009

Marya, naozaj je miernejsia? Mas nejaky zdroj kde sa o tom pise? Citam prave tuto diskusie, kedze sa o 2 tyzdne stahujeme do UK a trosku sa bojim onej chripky, ked jej je tam ovela viac ako u nas v SR. Teda bojim sa o dcerku, kedze deti vsetko lahsie chytia...

martina46
23. sep 2009

O tom, že je miernejšia, sa hovorilo a písalo hodne v médiách 😉

blovitc120
23. sep 2009

Lindulak, hovorili o tom vo všetkých médiách, aj hlavný hygienik SR a podobní ľudia

mywiel
23. sep 2009

Nová vakcína bude obsahovať tieto nebezpecné a toxické latky!
😠 ☹ hydroxid hlinitý, Thimerosal (ortuť, soľ toxický pre nervovy systém), skvalén, stopy antibiotík.

mywiel
23. sep 2009

Niecim predsa tu chripku znicit musia tak si mozete vybrat...podla mna dat sa ockovat preventivne je mat este vyssiu sancu tu chripku naozaj dostat... 😔

lindulak
23. sep 2009

Diky baby za info. To bude asi tym, ze nemame telku 🙂 Na nete som to zatial necitala. Ale hned som pokojnejsia 😉

jarka007
12. okt 2009

V Nemecku sa podla prieskumov chce dat ockovat len 13 % ludi. Je to naozaj strasne malo a tak sa budu pravdepodobne snazit vzbudit pocit ohrozenia a trosku zvelicovat. V TV uz zacali, davali nedavno nejaky katastroficky film o nebezpecnom viruse 🙂 .
Podla vyhlasenia jednej znamej lekarky sa v nemocnici, kde pracuje neda ockovat ani jeden lekar, ktoreho pozna. Ale podla nariadenia ten, kto sa neda ockovat musi nosit plastikovy "Mundschutz".
Kamoska mala 40 horucky, skriabanie v hrdle a ked prisla k lekarovi, odviedli ju do osobitnej miestnosti, prisiel lekar s takou maskou, cely zahaleny v bielom (hovorila, ze z neho nic okrem oci nevidela), ziadne podavanie ruk a takto ju vysetroval. Citila sa ako v nejakom katastrofickom filme. Ale ocenovala to, ze tie opatrenia su trosku smiesne, ale zatial ucinne. Aa nakoniec nemala ziadnu chripku, manzel si zo sluzobky doniesol nejaky zakerny virus, ktory ju skosil na tyzden.
Mywiel ten skvalen je latka, ktora sa vyraba z pecene zralokov a je to v podstate akasi novinka v ockovacich latkach. V USA ho napr. v ockovacej latke vobec nemaju. Je len v europskej vakcine.

mywiel
12. okt 2009

Ta vakcina proti chripke bola tak rychlo vyrobena ze zatial ju nemaju odskusanu, nemaju dost velky odstup povedat aky bude mat dopad, cize sme tak trochu ako pokusné kraliky... 🙄 Je to horor, tu niektori gyndosi radia tehotnym dat si to pichnut preventivne, je to non sens. 😠

jarka007
12. okt 2009

Ako u Vas vo Svajci ? U nas spisali lekari nejky protestny list, ze ide o nevyskusanu vakcinu a aby STIKO prehodnotilo svoj postoj k tomuto ockovaniu.

mywiel
12. okt 2009

Tu tiez strasia v tv, ale vacsina doktorov to tu neodporuca, skor odporucaju prevenciu ak treba masky, umyvat pravidelne ruky, nepoznam doktora co by si to dal tu pichnut a par ich poznam. 😉 Tu to povinné zrajme nebude...

ikke
2. nov 2009

miriam17 • 1d • Dnes o 17:47
ahojte zienky...neivem ci je tato tema uz ale predsa....co si o nej myslite?mate strach?
ja pravdu povediac mam a dooost velky preto sa idme radsej dat zajtrra zaockovat proti chripke....istota nadovsetko

babula90 • 2d • Dnes o 17:48
nemám strach, už som bola priamo v epicentre v Anglicku v lete, nechcem myslieť na niečo "dopredu", potom si to privolám.

miriam17
2. nov 2009

prosim vas neviet ekolko stoji taka vakcina proti beznej chripke?....dakujem

petot
2. nov 2009

miriam17: Podla kanadskej studie, ockovanie sezonnou chripkovou vakcinou zdvojnasobuje pravdepodobnost ochorenia na prasaciu chripku.

Ja by som tomu veril. Mne chripkova vakcina naposledy riadne podkopala imunitu. Nielenze som musel 3 dni lezat s horuckami, ale pol roka som kazdy mesiac bol PN s nejakymi streptokokmi.

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

A proc se chcete nechat naockovat? Myslite, ze vas to ochrani? Copak nevite co se deje ve svete? Lide na vakciny umiraji.... 🙄

ikke
2. nov 2009

ludia umieraju aj bez vakciny...

bejbypd
2. nov 2009

tak je to celkom aj jedno ci s vakcinou aleb bez ,nie.?..mne vakcina nikdy nepomohla uz treti rok nie som ockovana a odvtedy nebyvam chora 😉 a janus ma pravdu ludia umieraju po vakcinach alebo teda aj po vakcinach...

frisbee
2. nov 2009

no ja mám dilemu,ženy,v decembri letím do Londýna na pár dní,a som z toho trochu nervózna..očkovať sa nenechám,ale ako sa má človek chrániť,keď idem medzi hromadu ľudí na promóciu? 😕

radka.m.
2. nov 2009

já si myslím,že není na místě zbytečná panika,pokud nemutuje,tak je to pořád skoro stejné,jako obyčejná chřipka,je léčitelná a počty úmrtí hovoří za vše,procento pořád není zdaleka tak vysoké,jako u normální chřipky,je to prostě jenom více zmedializované 😉

miriam17
2. nov 2009

baby ale ja som myslela ockovanie ptori normlqanej seoznej chripke.....preventivne....

macka01
2. nov 2009

na "obyčajnu"chrípu zomrie ročne pravidelne tisíce ľudí,nikto o tom nehovorí,ked je niečo nové treba to nafuknuť čo najviac,nech sú ľudia zmagorený.Ja by som sa nedala očkovať proti žiadnej,nedá sa presne povedať ktorý typ príde.A teda nemá chybu,že SR poslala na Ukrajinu 200 tisíc rúšok ako humanit.pomoc,ale pre svojích nema 😝 Slováč,pomáhaj si ako vieš 😠

petot
2. nov 2009

miriam17: Hlavne si to dobre zváž. Zriedkavo, ale predsa tá vakcína dokáže veľmi ublížiť, omnoho viac, než chrípka. http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/video-z-...

nadhera
2. nov 2009

udrzujme paniku 😠 farmaceuticke spolocnosti potrebuju peniaze na koncorocne odmeny 😠

nadhera
2. nov 2009

trpnem pri kazdom "povinnom" ockovani u deticiek. naviac ani vpich. 😠

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

presne!

ve stare cine dostavali lekari zaplaceno za to, ze nemeli pacienty!

u nas je to naopak...proc asi...ani ne tak doktori, jako farmaceuticke firmy si "museji" ty pacienty udrzet....

...proc myslite, ze veda odmita alternativni medicinu-protoze vi, ze pomaha! Ztratili by lidi(penize)....

Nejde tu o chripku lidi! Ale o ockovani! Umely humbuk a nase konzumni spolecnost zbasti to co mu naservirujou media! 🙄 🙄 🙄

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

miriam...neockovat ani kvuli sezonni chripce!

teodorka
2. nov 2009

trochu mimo a trochu aj k teme ...trochu dlhsie ale zaujimave
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/2243/

j.a.n.u.s.
2. nov 2009

teo...mame stejnopodobne zdroje.