Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

kiva23
29. apr 2009

Bodaj by to bola pravda jarka007... Bodaj by.

titkovamiriam
30. apr 2009

http://www.topky.sk/cl/11/451793/Hrozi-pandemia...

a mozme len dufat ze vsetko je len plany poplach

momka
30. apr 2009
jasumat
30. apr 2009

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/prasacia-...

Včera mi manžel spomínal, že čítal, že tento vírus bol umelo vytvorený- inak by boli choré hlavne prasatá- a tie ako počúvame choré vo veľkom množstve nie sú.
KľĹudne by som verila, že to je pravda.

iinuska
30. apr 2009

jasumat, vraj s prasatami to nema nic spolocne, preto ju chcu aj premenovat.

ivako
30. apr 2009

ako vidim ziadne dobre spravy ☹

bezaz
30. apr 2009

ahojte, neviem, ci sem niekto daval link, ale tieto infosky by mali byt smerodajne.. 😉 http://www.uvzsr.sk/index.html
a tiez mam z toho zmiesane pocity, hlavne sa treba vyhybat davom, umyvat si ruky a posilnovat imunitu.. prenasa sa kvapockovo

halienka
30. apr 2009

Babky nebojte sa, tiež si myslím, že je to skôr zbytočný rozruch a médiá to zbytočne nafukujú. keby sa tak ponáhľali s výrobou účinných liekov na rakovinu ako sa vždy ponáhľajú s výrobou novej vakcíny. To zas len bude pre nich bohovský biznis, treba len vystrašiť ľudí čo najviac a oni nám potom budú za vakcíny (ktoré mimochodom ani nemôžu byť dostatočne overené za 6 mesiacov) sypať dobrovoľne prašulky. 😝 😀 Lebo každoročné jesenné strašenie ľudí, že sa blíži epidémia aby sa chodili očkovať, už nezaberá, tak treba postrašiť pandémiou a novým vírusom.
Inak už som čítala tiež rôzne teórie ako píše Jasumat, že to bolo umelo vytvorené, alebo že je to jedno z možných riešení krízy, veď farmaceutický biznis je jeden s najmocnejších, veď už teraz vidíme čo sa deje, ľudia húfne nakupujú lieky proti chrípke, rúšky... 😝 ktovie ako to všetko je a obyčajný smrteľník sa to asi nikdy ani nedozvie.
Bezaz, tak podľa toho linku je celosvetovo potvrdených úmrtí len 8, čo je teda sakra iné číslo ako podávajú médiá. Aspoň je pekne vidieť ako sa dá všetko zmanipulovať. 😖

vroni
30. apr 2009

Ta pluska je dobry zvast, v Mexiku je 7 umrti a nie 159 ako trepu, 159 nie je ani potvrdenych ochoreni, taketo mudrosti mi vie aj susedovie pes z kavovej usadeniny vycitat (spolahlivost bude asi rovnaka).... Hovorim o tej statistike na zaver, ten clanok je odpisany z inych (viacerych) zdrojov
Mne sa zda podstatne pravdepodobnejsie toto: http://www.osel.cz/index.php?clanek=4368

prasiatko30
30. apr 2009

jarka007 - no ono je to tak ze to mexiko sa dozvedelo ze ma problem s prasacou chripkou ked im brnkli z kanady ze tam maju jedneho chlapika choreho na ten virus aby si davali bacha - inaksie tam maju tu chripku uz asi od zaciatku marca a nemali o tom ani tusenia mysleli si ze to bola normalna chripka 😉

prasiatko30
30. apr 2009

no ono halo ako halo ale WHO zdvihla stupen ohrozenia na 5 😖 😒

vroni
30. apr 2009

Prasiatko, zdvihla, lebo Mexiko a USA su susediace krajiny a tym je splnena podmienka "noveho virusu" a "aspon 2 krajin v regione" V kazdom pripade je pocet 8 umrti celkovo statisticky smiesny pocet (na "beznu" chripku zomiera rocne radovo viac ludi) a cela medialna hysteria okolo je umelo nafuknuta bublina.

diddi
30. apr 2009

o 10.30 ide na TA3 tlacovka s ministrom zdravotnictva

mirka414
30. apr 2009

http://www.topky.sk/cl/11/451889/Ku-krajinam-s-...
toto sa mi uz nepaci,do mesta Badenu chodim skoro stale nakupovat 😖 vayne to yacina byt asi vazne...

prasiatko30
30. apr 2009

vroni - dufajme ze je to len nafuknute - i ked napr ked sa to prirovnava s halo okolo slepacej chripky tak to vypada ovela vacsie - teda rozsah nakazy - i ked ja tu rada sirim paniku ale este som si nahubok nekupila takze ja to zatial beriem s velkym kludom 😀

prasiatko30
30. apr 2009

ale napr mapa nakazy nahana strach - aj ked suhlasim s tebou ze aj obycajna chripka si vyziada svoje obete http://www.elmundo.es/elmundo/2009/graficos/abr...

prasiatko30
30. apr 2009

pisem po castiach - tiez je pravda ze v mexiku je omnoho viacej obeti kadejakych zlocineckych band - tie sa pocitaju na 1000ky ☹

vroni
30. apr 2009

Ale no, stale objavuju nove pripady rozlezene po svete a ti nemozni ludia sa im z toho liecia..... Ts,ts,ts, to je nejaka spravna (buduca) pandemia?! Aj tie "nove" pripady nakazenia su zvacsa alebo v karantene alebo v stadiu vysetrovania, cize este nepotvrdene....

vroni
30. apr 2009

Prasiatko, aj na "obycajnu" chripku umiera na americkom kontinente cca 3000 ludi rocne..... Tak nejako este stale nemam strach....

sarianah
30. apr 2009

..neviem ci to je len nafuknute ked WHO vyhlasil 5 rizikovy stupen z celkovych 6...a prognozy odbornikov su ze na tu chripku zomrie 5 milionov ludi..vyzera to dost zle.. 😖

roasha
30. apr 2009

tiez ma "netrha"chripka ako taka,ved uz tu bolo velke bububu okolo vtacej,teraz prasacej,o rok dva uz zasa bude nejaka ina... 🤐 🙂

jarka007
30. apr 2009

sarinah prognozy odbornikov 😕 ? Ved tie tzv. prognozy pocuvame kazdy rok. Pandemia, miliony mrtvych bla bla bla... Aj z toho Mexiika nakoniec vyslo 7 mrtvych. OK, asi su aj obete, ale az take zavazne to asi nebude, aj napriek bububu WHO. A odbornikmi by som prave tychto ludi nenazvala. Ani tu v Nemecku si nikto taketo nieco nedovoli tvrdit. Sirenie paniky nehrozi, aj ked maju tusim 2 ludia, ktori prisli z Mexika potvdenu prasacu chripku. Inak ten nazov je dost zavadzajuci, kedze sa to prenasa z ludi.
Neviem, ci to islo aj na SR, ale tu davali v spravach, kto na tej chripke zarobil. Tak teda akcie leteckych spolocnosti isli logicky dole, ale cie akcie isli hore ? No tipnime si, ....... ano, Glaxo a Roche, a to o 7.6 percenta. 😝

ukana
30. apr 2009

jarka suhlas 🙂 nepanikarte, aj na "obycajnu" chripku zomieraju rocne tisicky ludi 😒 a o tom nikto nepise ...... 🙄 farmaceuti sa zasa nabalia 😠 😠 😠 😠

kotenko
30. apr 2009

No, neviem, ci mam dostacujuce informacie, ale pokial viem, tak KAZDY clovek moze zomriet na akukolvek chripku. Staci, ked niekomu vystupi vysoka teplota a uz sa oslabuje srdce a je to tu.... smrt.. Tak neviem, preco sa okolo toho robi velke halo, ved umrelo zatial "iba" 7 mrtvych a nie 7 milionov mrtvych... Chranit sa pred nou mame klasicky ako na chripku - vitamic C, a E a myslim, ze teraz sa to bude dat kazdemu, kedze mame jar a ovocie a zelenina je na dosah ruky (zahrady?)... Hygienu treba dodrziavat stale, nie je pocas a v obdobi chripok. Ked bude umierat polovica Mexika (alebo ineho statu), tak potom je dovod na paniku.
Ja som uz ale pocula "teoriu", ze to mozu byt aj biologicke zbrane... Amerika vladne svetom, tomu nepochybujem... 😔 a skor verim tomuto, ako prasacej chripke...

vroni
30. apr 2009

Ukana, to je rozumny link.....

jarka007
30. apr 2009

vroni rozumny virolog 😉

titkovamiriam
30. apr 2009

akurat som sem chcela dat ten link dost rozumny clanok