Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

mirka414
2. máj 2009

kiva23 trosku dobra sprava.http://tvnoviny.sk/spravy/prasacia-chripka/mexiko-epidemia-prasacej-chripky-sa-mozno-skoncila.html

halienka
2. máj 2009

Martina46, výborný článok 😉

petot
2. máj 2009

http://dolezite.sk/Media_siri_poplasne_zpravy_u...

Zase sa niekto nabali. Ale aj tak to nie je zase az taka zabava, lebo prave kvoli takymto hysteriam sa prijimaju tvrde zakony, obmedzujuce osobnu slobodu. Ludia si zvykaju, ze sa nad nimi plieska bicom.

Vtacia chripka, bu bu bu, a zomrelo 280 ludi za 5 rokov, celosvetovo. Ale hlavne ze sa zlikvidovali cele chovy nic netusiacich sliepok, ktore za nic nemohli a nikoho neohrozovali.

Ak sa velmi bojite, tak si budujte imunitu. Skutocnu imunitu. Doprajte si dostatok spanku, pite aspon 2,5l tekutin denne, snazte sa odburat stres, hybte sa kazdy den na cerstvom vzduchu, na slnku, a dajte si vitamin C kazdy den, najnizsie minimum 500mg, radsej viac. Trva to tyzdne, aj mesiace, ale budete sa menej bat akejkolvek choroby, nielen hysterickej medialnej chripky.

kiva23
2. máj 2009

Tak to s tebou petot uplne suhlasim!!! Pridam len k tym vsetkym veciam este jednu dost dolezitu: otuzovanie. Streidanie studenej a teplej sprchy.. Super vec...

martina46
2. máj 2009

svojho casu som takto otuzovala, ale iba chvilu, takmer som znenavidela sprchovanie brrrrrrr 😝 😀 tak som s tym prestala
som velmi zimomrava 🙂

kiva23
2. máj 2009

no hej, ale stoji za to. Aj pokozku budes mat krajsiu, zdravsiu a nebudes potrebovat tolko kremikov 🙂

denisocka
3. máj 2009

petot,tak tak 😉 😵

markiza
3. máj 2009

http://dolezite.sk/Media_siri_poplasne_zpravy_u... toto povazujete za nejaku doveryhodnu stranku a skvely clanok? pravda to sice byt moze, ale uroven toho clanku je 0 bodov! 😵

petot
3. máj 2009

markiza: Ta stranka je o comkolvek. Neda sa hodnoti jej doveryhodnost ako taka, ide o jednotlive clanky. Tento clanok v podstate len zhrnul to, co vidime okolo seba, zname fakty. Ja ho nepovazujem za o nic lepsi alebo horsi oproti ktoremukolvek clanku v hlavnych mediach.

Mozno si sa z neho nedozvedela nic nove alebo prekvapujuce. Ja tiez nie. Ale jeho upozornenie na zjavnu hysteriu v mediach je, myslim, platne.

erikasadek
3. máj 2009

ahojte tu vcera nastala taka panika ze ludia vykupili supermarkety no hroza przdne ppulty nic take som este nezazila co dokaze ludsky strach

martina46
3. máj 2009

erika, to snad nie 😕

markiza
3. máj 2009

erika, u nas to cez vikend nejako utichlo 😲

sue
3. máj 2009

...neviem či to tu niekde bolo...ale na "klasickú" chrípku ročne umiera 30 000 ľudí na svete... mne táto "prasačo mexická" chrípka pripadá trošku ako dosť dorbý marketingový ťah farmaceutických spoločností 🤐

prasiatko30
4. máj 2009

baby zacala ta najhorsia faza nakazy - clovek nakazil prasata v kanade - koniec sveta 😀 😀 😀 😀 😀

sasiki
4. máj 2009

prasiatko tvoj nick sa hodí k tejto téme 😀

prasiatko30
4. máj 2009

😀 😀 😀 😀

ukana
4. máj 2009

sue, uz sme sa o tom bavili na strane asi 4.....a na "obycajnu chripku" zomiera rocne pol miliona ludi 🙄 🙄 znova vkladam rozhovor s virologom, pre klud na fore 😎
http://www.topky.sk/cl/10/451327/Virolog-je-onl...

markiza
4. máj 2009

prasiatko, tu vives en espana, no?

erikasadek
4. máj 2009

ahojte ,markiza no mam pocit ze aj tu ale vies parizania su dost trafeni inak tie prasata uz aj vyzdraveli v kanade

ono cele je tocudne jedna cast ludska prasacia avtacia geneticky manipulovane 😠

janulka7
4. máj 2009

no co k tomu dodat. vraj koniec sveta sa blizi. ved ani nestihne prist , my sa vykynozime aj sami. lebo vzdy sa najde nejaky dement v labaku a slahne nam nejaky virus.

tu je zatial klud ale dnes mi vravela kamoska co robi v nemocnici, ze mali taky ako simulacny plan. lebo vraj v nemocnici nemaju masky. tak ak je to tak v nemocnici co potom ludia na uliciach a doma?

neviem mne to pripada trosku pritiahnute za vlasy. je to vazne? ano to jasne. ale ved kazdy rok umiera vela ludi na chripku, a tato je vraj o nieco agresivnejsia. treba si davat pozor. nevystavovat sa zbytocne riziku. aj ked strach to vie nahnat poriadne a hhlavne ten sposob ako to vedia podat media. kurnik ved nech daju ludom trosku nadeje a nie vsetko len v ciernom vykreslia.
je to len tah aby zase farmatologicke spolocnosti si nabalili vrecka.

bluebell12sr
4. máj 2009

janulka7, sue, absolutne s vami suhlasim. ok, niekde sa vyskytol akysi virus, ale urcite to nie je, ako to media opisuju 'pandemic'. kedze vlastne vo farmacii pracujem, mozem len potvrdit, ze nad panikou akou ludia kupovali lieky, masky, ochranne rukavice, dezinfekcne mydla, spreje a co ja viem co,sa mi podchvilami zastavoval rozum....
na to ze UK je momentalne v hlbokej recesii, minuly tyzden sme mali najlepsi obrat za poslednych 8 mesiacov....a to uz je co povedat.... ludia kupovali masky v balenia po sto a stale sa pytali, ci ich to pred prasacou chripkov ochrani.... a ja som im len uprimne odpovedala, ze nie /dufam, ze ma zajtra neprepustia/ , ak si niekto kychne, tak tym, ze si vy zakryjete usta maskou vas to vobec neochrani, kedze ten 'particle' virusu si moze sadnut na vlas, nos, alebo obocie, a ked si masku date dole, jednoducho sa sklzne dole...
pametate si na SARS? nebola to podobna medialna pohroma ktora mala vziat predpokladane miliony zivotov?...tusim, ze zomrelo niekolko stovak ludi...ako spomenula janulka7, nad chripku zomrie rocne omnoho viac ludi.... a v afrike? v afrike zomiera na nejaku epideniu kazdych 30 sekund dieta...to je epidemia....
petot, toho vitaminu C mozno aj 1000, a k tomu pridat zinok a lyzicku medu /najlepsie manuka honey/ denne....a hned nam bude trosicku lepsie... 😵

sasiki
4. máj 2009

erikadesk v čom sú trafení ?😅 😀 , fakt ma to zaujíma 😀

erikasadek
4. máj 2009

vo vela veciach😀

petot
4. máj 2009

bluebell12sr: Sme rovnaka krvna skupina? 😉

jarka007
7. máj 2009

Takze uz sa vie, kde a kto bude vyrabat vakcinu 😉 . V Cechach, firma Baxter. Ak vam meno nieco hovori, tak je to presne ta firma, ktora distribuovala kontaminovane vakciny chripky s vtacim virusom. 12 milionov vakcin ? To maju Cesi tolko obyvatelov ? A budu sa ockovat vsetci 😲 ?
Juuj ale som rada, ze tam nebyvam.

petot
7. máj 2009

jarka007: Ja by som sa predcasne netesil. Nasi uradnici nie su o nic menej hyperaktvivni, aspon pokial ide o nove vakciny.

ivako
28. máj 2009

na Slovensku prvy potvrdeny pripad prasacej chripky,co vy na to?nemate strach? 😒

titkovamiriam
28. máj 2009

NIE

martina46
28. máj 2009

ani ja nie 😎