Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

tara2
29. apr 2009

loginka - aj mne to trha usi 😀 a daj si pozor, nie ze to sem dotiahnes 😉

loginka
autor
29. apr 2009

no to by som nerada 😝

prasiatko30
29. apr 2009

no nic nakup si rusky a snaz sa nekaslat a nekychat lebo ta hned zavru do karanteny 😉 a budes mat prijemny zazitok v kubanskej nemocnici 🙂

prijemnu cestu

levik82
29. apr 2009

nasi maju v piatok letiet do mexika na dovolenku. letisko maju v cancune, teda nie v mexiko city. co vy na to? ist? neist? letia cez mad.cestovku, zatial let a dovolenku nezrusili...

monika131
29. apr 2009

Levik82: Pokiaľ im cestovka nezrušila let a ani dovolenku, tak by to v tej oblasti kam idú rodičia malo byť v poriadku. Ale ja by som sa asi dosť bála 😖

halienka
29. apr 2009

babky a vám sa zdá že ten výraz "prasacia" je správny? Mne to furt akosi nereže, nemalo by to byť "prasačia"? 😀 Veď aj mor bol prasačí a nie prasací 😝 To ako len tak pomimo ma napadlo 😀 Všetkým, čo idú tým smerom držím palce aby sa tomu vyhli 😉

lienocka235
29. apr 2009

levik82 overte si na ministerstve zahranicnych veci a najlepsie aj na poistovni kde si uzatvoria cestovne poistenie ci im uhradia liecebne naklady akt am pocestuju a nahodou by ochoreli.. a potrebovali tam pomoc lekara..

Pokiaľ by klient musel vyhľadať pomoc lekára v zahraničí, vzťahovalo by sa na neho poistenie liečebných nákladov za predpokladu, že by sa nepohyboval v oblastiach, ktoré napríklad práve pre výskyt prasacej chrípky miestne úrady uzatvoria alebo v miestach, do ktorých neodporúča cestovať v súvislosti s výskytom tejto choroby ministerstvo zahraničných vecí.

levik82
29. apr 2009

lienocka, dakujem za tip 😉
mamka je lekarka, kadejake lieky (antivirotika) uz maju nakupene. pre istotu...

prasiatko30
29. apr 2009

ja viem ze tu v spanielsku odporucaju necestovat pokial to nie je naozaj nutne - a dokonca odporucaju aj zrusit dovolenky s tym ze sa odvolavaju na - fuerza mayor - vyssiu moc - kedy by im mali vratit vsetky peniaze bez ziadneho poplatku.

martao
29. apr 2009

No my máme doma zatial len rúška.
Ale nejako sa to k nám blíži.

renka9
29. apr 2009

ani mne nereze prasacia 😝 , radsej prasačia 😝 , alebo radsej nijaku chripku nechceme 😠

loginka
autor
29. apr 2009

presne tak 🙂

veronika13
29. apr 2009

myslíte, že sa to môže chytiť len v Mexiku?

veronika13
29. apr 2009

levik, určite by som tu dovolenku zrušila, načo riskovať?

nastasia
29. apr 2009

ja by som urcite nesla, ale ja mam fobiu z exotickych dovoleniek, lebo na jednej ked sme boli, tak si odtial moj brat priniesol nejaky exoticky typ salmonely. no a nasi lekari si stym vobec nevedeli rady, prehadzovali si ho z oddelenia na oddelenie. dokonca povedali rodicom, ze ma leukemiu 😲 no nakoniec nejakym zazrakom zistili co mu je. takze odvtedy mam respekt pred exotickymi krajinami a ked este k tomu dovolenka tam predstavuje take riziko nesla by som ani za milion. aj vcera som pocula v spravach, ze neodporucaju cestovat do mexika. to je jedno v ktorej oblasti to je, siri sa velmi rychlo, ved je tam uz vyse 100 mrtvych a podozrivi stale pribudaju a siri sa aj z cloveka na cloveka! podla mna je nezodpovedne tam ist
a antivirotika priznaky len zmiernuju, ale chripku nevyliecia

paola.o1
29. apr 2009

no my sme v rakusku a rano muzik pocul v radiu ze uz aj tu je jeden nakazeny. ze iba v mexiku prestupoval na letisku do ineho lietadla, vobec tam nebol ani na dovolenke, takze vo velkom nakupujem vitamin c. ked je to v rakusku, slovensko je co by kamenom dohodil 🙂 a siri sa to ako normalna chripka, takze predtym neutecieme. neviete niekto nejake vitaminy na posilnenie imunity a tak aj pre uplne male deticky?

titkovamiriam
29. apr 2009

paola pri pandemii je asi zbytocne hocico.imunita je urcite dolezita no len tak ju po jednom dvoch tyzdnoch nezvysis.
antivirotika to bude len zasa biznys pre lekarne,lebo ak ta chripka pride a bude tak agresivna ako je v mexiku tak neviem-bude zalezat od organizmu ☹

ivako
29. apr 2009

ja by som tiez neriskovala cestu do mexika a dost ma ta sprava o chripky vystrasila,dufam,ze z toho nevznikne pandemia 😒

titkovamiriam
29. apr 2009

myslim si ze je jedno kto kde bude-ludia cestuju hore dole.z mexika migruju ludia kade tade,no urcite by som teraz nesla.

veronika81
29. apr 2009

baby, včera som počula (asi v telke), že je zaujímavé, ale táto prasacia (tiež mi to nereže! 😝 ) chrípka napáda hlavne mladých a zdravých ľudí so silnou imunitou 😒
Ono je to vraj nejaký zmutovaný vírus prasačej, vtáčej a ľudskej chrípky, čo môže byť pekne nepríjemné. Pevne verím, že k pandémií nedôjde..

veronika81
29. apr 2009

a ešte som zabudla..tiež by som do Mexika nešla, aj keby to bola neviem ako drahá dovolenka. Neriskovala by som za žiadne peniaze

akejka
29. apr 2009

hlavný epidemiológ ešte v zime spomínal v nejakej relácii, že všetky takéto vírusy sa k nám privezú lietadlom. Inak by sa vôbec do našej krajiny nedostali...Stačí, že 1 človek v lietadle má nejaký vírus, cez klímu počas cesty nakazí x ostatných cestujúcich 😠

titkovamiriam
29. apr 2009

tak sa siri kazdy virus ☹ 1 nakazi 10 a ti znova10 a za chvilu je chorych miliarda ☹

akejka
29. apr 2009

podľa mňa by mala byť teraz na všetkých letoch povinná výbava - ochranné rúška.

titkovamiriam
29. apr 2009

nepotesim ta ani ta moc nepomoze ☹

martina46
29. apr 2009

no neviem, aby to vsetko nebolo zas prehnane...... 🤐 🤐 🤐