Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

teodorka
5. nov 2009

8) Čo robiť, keď ochoriete?
Ak máte aj iné zdravotné problémy alebo ste tehotná a prejavia sa u vás príznaky chrípky, okamžite zavolajte svojmu lekárovi. Je možné, že vám predpíše lieky ako Tamiflu alebo Relenza. Ak sa tieto lieky začnú užívať ihneď po prepuknutí príznakov, môžu zmierniť priebeh prasacej chrípky.

teodorka
5. nov 2009

tak najskor tamiflu je velmi nebezpecny a potom ak som tehotna mam si ho hned nasadit 😕

roasha
5. nov 2009

biznis je biznis 😉 😀
a hlavne veeeela vit C,aj to je biznis 😉 😀

blovitc120
5. nov 2009

Roasha, zaujímalo by ma, kde v médiách si počula o vitamíne C, hoď sem link. Lebo ja počúvam len o očkovaní a Tamiflu, rada by som si prečítala/vypočula aj o tom C, nech viem pohľad zo strany médií.

miluska.h
5. nov 2009

ahojte, ja si tiez myslim, ze netreba robit paniku, ale trapi ma, co by sa stalo, keby ochorelo babatko... 😲 my dospeli mozeme brat lieky... citala som, ze tamiflu sa moze podavat starsim ako 1 rok... ako sa teda liecia babatka?

petot
5. nov 2009

Bukovský má určite dobrý prehľad v liečivých rastlinách, napríklad baza ktorú odporúča je super, a všeobecne o výžive. 🙂
Ale čo sa týka vakcín, tam s ním nemôžem súhlasiť. "Absolútne bezpečné"? To je vylúčená vec, stačí sa pozrieť na zloženie (thimerosal, squalén, polysorbát 80 atď).

petot
5. nov 2009

roasha, vitamín C, 100g za 1,85€ to je fakt biznis... 😅 A tá drzosť, vyliečiť sa za deň-dva... A možno bude treba až 2 balenia, to je 3,70€! A ak sa nájde lacnejšia firma, kúpim od nej, a zarobia ešte menej.

Zato tie antivirotiká za 20€ a viac, ktoré v najlepšom prípade skrátia ochorenie o 1 deň, to je niečo celkom iné 😉 Tam ide zisk správnym smerom, sú patentované a nemôže ich len tak hocikto vyrábať a predávať.

radka.m.
5. nov 2009

panika,panika a zase jenom panika,tak tady v čechách to dneska média ještě více rozšířila-ve zprávách ukazovali,jak lidi v lékárnách skupují roušky,to bude ještě asi pěkný mazec,ach jo 😠 😠 😠

ikke
5. nov 2009

vsetko je biznis.
za tragediu ale povazujem, ze clovek na slovensku si aj tak nemoze vybrat - vakciny nie su este ani objednane
takze v konecnom dosledku ak to chytite, mozte to bud "vylezat" a dufat, ze to vas organizmus zvladne, alebo do seba tlacit Tamiflu... 😒

sue
5. nov 2009

...ja si myslím, že celá prasacia chrípka je len obrovský biznis a spôsob ako odpútať pozornosť od iných vecí a problémov...

V tak obrovskej a ľudnatej krajine ako je Ukrajina je počet mŕtvych aký udávajú teraz na začiatku jesene úplne normálny... je to kruté ale je to tak... Dnes bola ako reakcia na hysterický článok o množstve mŕtvych na ukrajine uverejnený na aktualne.sk uverejnená správa od pracovníka hygienickej stanice či ako sa to volá - na Ukrajine ani nevedia koľko presne z tých mŕtvych zomrelo na bežnú chrípku a koľko na inú... tam o žiadnej panike nevedia a ľudia čo si kupujú rúšky si ich kupujú lebo to vidia z médií...

leniciatko
5. nov 2009

to je katastrofa,z čoho všetkého sa dá urobiť biznis !!!!!!!! u všetkých čo umrú(chudáci),hned majú vyšetrené,že mali prasaciu,alebo ukrainskú alebo neviem akú chrípku..... 😉

dzio2
6. nov 2009

baby ja som pocula ze to je vsetko len o peniazoch ze vraj je to biologicka zbran ktora bola vypustena koli biznisu baby ake su priznaky ?Take iste ako u beznej ch?

martimarti
6. nov 2009

Dzio, také jsem to zaslechla 😀 to je klasická konspirační teorie, jaké se objevují vždy, když se něco děje 😉 😝

sasiki
6. nov 2009

a videli ste včera správy na markíze??? 🙄 🙄 🙄

dzio2
6. nov 2009

baby ale ja mam normalne strach 😀

martimarti
6. nov 2009

Dzio, strach je normální lidská emoce 😉 , není divu, že máme obavy, když se o tom pořád píše a hodně a bude se to stupňovat, jak bude nemoc postupovat a více lidí bude nemocných 😒

dzio2
6. nov 2009

marti no to ti poviem hlavne ked vravia o umrti tolkych ludi ☹ hrozne sa bojim o deti ale to urcite kazda mamina

sasiki
6. nov 2009

dzio aj ja mám strach o deti, bojím sa každej choroby, ale nebudem zakladať naše žitie-bytie na neustálom strachu či už z choroby, zo zrazenia autom - mimochodom, také očkovanie ešte nevynašli 😉 😕

martimarti
6. nov 2009

Dzio, já se také bojím, o sebe /abych se někde nenakazila/ a hlavně pak o dceru. Ale mám pocit, že to novináři fakt přehánějí, píší jen negativní informace. Zatím je dobrý, že je virus stejný, prý se nemění, kdyby začal mutovat do nějaké agresivnější formy, tak to bychom byli fakt v průseru. Ale také se může stat a stává se to normálně, že virus jak se bude šířit, tak začne ztrácet na síle. No uvidíme 😒

suziad
6. nov 2009

dost zaujimavy clanok

http://prop.sk/ma_prasaciu.html

dzio2
6. nov 2009

no jasne, a mame to tu, biznis je biznis a ostatny nech pokapu joj aka som nazlostena

babulka
6. nov 2009

Ano, je to hnusny, skaredy biznis a cely svet chce vyhubit cely svet!!! Prasacia chripka vobec, ale vobec neexistuje, a ak by predsa len existovala, tak to sa spojili farmaceuticke firmy s Usamom bin Ladinom, votrelcami, Willom Smithom a hnusobami jednymi americkymi imperialistickymi, aby nam otravili vodu, vzduch, podu a este aj tu susedku z tretieho poschodia, co sa tak na mna potutelne uz druhy den pozera. Ludia, bratia, blizni moji, nejedzte, nepite, nedychajte, neockujte, nezdravte susedov, lebo vsetko su to len zaskodnicke svine!!!
😵 😵 😵

Ale tu je o tom krasny komentar
http://komentare.sme.sk/c/5097007/ked-rozum-spi...
A hlavne tato veta nema chybu "Argumenty varujúce pred očkovaním šíriace sa internetom by však často mali vzbudiť najmä záujem psychiatrov."

miskachrumka
6. nov 2009

ahojte super tema už teraz mam ze tej chripky panicky strach ☹
neveim si predstavit zivot s ruskom na ustach 24 hod/denne!
boze verim ze sa to knam nedostane preboha aj ked som pocula ze to tu ma vypuknut na prelome januara a februara ☹
ze by koniec sveta? 😕 😔

dzio2
6. nov 2009

babulka to co si napisala myslis vazne alebo ironicky? 🙂

suziad
6. nov 2009

mozno, tak je to pisane, je posledny cas 😔

leniciatko
6. nov 2009

každý má právo sa rozhodnúť,či sa dá očkovať,alebo nie, ... nechcelo sa mi čítať vyššie uvedený celý článok.

nadhera
6. nov 2009

samozrejme, som za, len nech to nie je povinne, co sa zial stava.

petot
6. nov 2009

babulka: Ja skôr vidím na odborné vyšetrenie, keď sa tehotným ženám odporúča vakcína s tak slabým bezpečnostným záznamom, a navyše s obsahom látky, ktorá poškodzuje plod, môže spôsobiť duševné, motorické a iné vývojové vady, mutácie, rakovinu a dokonca spontánny potrat http://www.nomercury.org/science/documents/MSDS...

a ďalšej látky, ktorá sa pri experimentoch na zvieratách používa na vyvolanie autoimúnnej artritídy. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC185...