Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

mywiel
30. apr 2009

No ved ludia panikaria aj ked je statny sviatok a potom vikend tak sa boja ze nebudu mat 3 dni co jest, a vsetci nakupuju jedlo ako na tri mesiace... 😠 😀 😕

prasiatko30
30. apr 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko30
30. apr 2009

a to uz existuju aj obchody co su otvorene 24h denne aj na sk 😝

jarka007
30. apr 2009

hmm, my krestansky zalozeny stat, take nieco nepozname (Nemecko), ze 24 hodin 😀 a este otvorene v nedelu 😀 e 😀

prasiatko30
30. apr 2009

kde si jarka?

jarka007
30. apr 2009

Tak si listujem dennu tlac a u nas sa teda panika nesiri, zatial to beru celkom rozumne. Pise sa o atentate na holansku kralovnu, egyptania chcu zabit vsetky prasata a ... nic 😕

jarka007
30. apr 2009

Nemecko, ale pozitivum je, ze musi byt aspon jedna lekaren v meste otvorena 😉 .

prasiatko30
30. apr 2009

ale vsak restauracie to istia a rano nejaka kaviaren a poobede este cukraren - a je to vybavene 😀 a cinania ti donesu jedlo az do domu nie🙂)

vinka
30. apr 2009

No mna teraz napadlo,že čo povedal môj syn.pýtal sa ma,že prečo sa volá prasacia.A ja som nevedela a on aha už viem.Lebo ked si špinavá ako prasa a neumyješ si ruky a ideš jest tak dostaneš chrípku. 😀 😀

jarka007
30. apr 2009

nejaku cinsku prasacinku ? pfuj. my mame zasoby v mraznicke. Hmm, prave rozmyslam, ze musim tej firme zavolat, ved ked vyhlasia pandemiu a nikto nepojde do skoly, skolky, roboty, nakupovat.... co budeme vsetci jest 😀 .
vinka niekde som citala, ze sa to vola prasacia, lebo to napada len prasata, ako napr. nenazranych podnikatelov. Nie je to moj nazor, nekamenovat. ALe aspon som sa trochu na tom zasmiala.

egyptanka
30. apr 2009

vie mi niekto vysvetlit rozumne a edukovane, preco sa jej hovori prasaCia chripka a nie prasaČia chripka?

vroni
30. apr 2009

Lebo je to spisovne (aj ked to znie otrasne). Rovnako ako by to bola kuraCia, macaCia alebo morcaCia chripka....

vinka
30. apr 2009

Ale už sa nevolá prasacia ale nová alebo neznáma včera to bolo v správach. 😉

tenty
30. apr 2009

Pravidlá slovenského pravopisu
3., upravené a doplnené vydanie. Red. M. Považaj. Bratislava: Veda 2000.

prasa ‑aťa mn. ‑ce/‑atá ‑siec/‑siat s.; prasací; prasiatko ‑a ‑tok s.

vroni
30. apr 2009

No, mne sa aj tak najviac paci verzia svinska chripka....

tenty
30. apr 2009

alebo aj bravcova 😀

martina46
30. apr 2009

bravcovu sme s manzelom riesili a dospeli sme k novemu nazvu pre bravcove rezne:
prasacie rezne.

egyptanka
30. apr 2009

diky 🙂

zuzana76
30. apr 2009

aj ja sa bojim a mne ma akurat o tyzden priletiet sestra s muzom a malou neterkou zo Spanielska, idu cez nemecko, co myslite, letiet, ci nie? letenky uz davno maju, malu neterku / 5 mesiacov/ sme este nevideli, sestra tu nebola na SK uz rok, ja sa bojim, ze ochoreju oni aj s malou a ze nainfikuju aj nas

markiza
30. apr 2009

zuzana, kto vie co bude za tyzden 😒

markiza
30. apr 2009

spanielsko ma uz 13 potvrdenych pripadov a 84 podozreni 😠

kiva23
30. apr 2009

Je to všetko haluzne.. mam strach. No a bude este veselsie. Myslim, ze cez vikend alebo po vikende to mame u nas. Maju sa totiz vratit dovolenkujuci slovaci 😲

zuzana76
30. apr 2009

juj baby, nestraste ☹

kiva23
30. apr 2009

Rada by som bola vysmiata vsetkymi znamymi, ze som paranoidna... Boze keby....

mirka414
1. máj 2009

ja sa zrovna staram o jedno dievcatko pochadzjuce z Mexika.nezavidim otcovi toho dievcatka,ze tam ma zvysok rodiny a nevie co je snimy.zrovna mali po 8smich rokoch priletiet jeho rodicia a nevie ci sa to podari.

kotenko
1. máj 2009

nic nove nie je?

lilly
1. máj 2009

no co nepochopim, je ze niekto sa tam teraz odvazi ist na dovolenku.. jedna lekarka z nasho mesta s rodinou tam ide na buduci tyzden.. 🙄 sibnuta.. 😠 snad tu nieco neprivlecu 😔

lilly
1. máj 2009

tam, som myslela do mexika 😖

kiva23
2. máj 2009

Bodaj by. Zacina sa mi novy zivot,plny stastia - narodi sa mi do dvoch tyzdnov dievcatko a ja sa chcem tesit!!!!!