Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

titkovamiriam
29. apr 2009

alebo ked davno pradavno v case hlbokej totality povedali ze vlna z cernobylu slovensko minula ☹ ☹ a nic sa nemoze stat

netmona
29. apr 2009

titkovamiriama,,,,tak asi tak dáko,,už je tu všetko zmutovamé,,tak určite to bude len horšie a horšie s chorobami 😒 ,,ale verím že, veda ide tak dopredu že, sa nájde všetko

prasiatko30
29. apr 2009

ono problem v mexiku je to, ze ta zdravotnicka starostlivost urcite nie je taka ako napr v europe - cize nejake zdravotne poistenie a osetrenie viac menej pre vsetkych - tam prosti ti co na to nemaju tak na to nemaju a pridu na osetrenie len ked je uz neskoro, potom dlho im trvalo kym prisli na to ze to nie je obycajne chripka - cize stracali cas, neizolovali prvych nakazenych - ved nakaza tam uz trva peknych par tyzdnov a nejaky alarm sa zodvihol az minuly tyzden vo stvrtok alebo tak a to uz tam mali tolko nakazenych ze zatvorili skoly - vsetky, zrusili koncerty, divadla, zavrete su restauracie - takze tam to uz muselo byt riadne pokrocile a vela nakazenych ked presli k takymto zakazom!!!!

a k tomu ci ist alebo neist - ono asi to nie je najlepsi cas na to aby tam clovek isiel - lebo vsetkymiesta kde by mohla vzniknut nejaka masifikacia tak tie sa snazia zatvorit a potom aj kebyze sa nenakazis priamo tam to lietadlo sa mi zda az prilis nebezpecne - stacilo by len jeden mily kaslajuci a kychajuci spolucestujuci a mas to jasne 😅

prasiatko30
29. apr 2009

hehe - akurat som si uvedomila ze roznasam chripku 😀 😀

mirka414
29. apr 2009

prasitko 30 do karanteny!!!! 😀

prasiatko30
29. apr 2009

asi sa hodim na marodku 😀 😀 pripadne ma rovno odvezu na bitunok 😝

veronika13
29. apr 2009

no aj keby šli, tak tú dovolenku si asi ťažko užijú, tak radšej ju zrušil a naplánovať na neskôr, keď už bude po všetkom

loginka
autor
29. apr 2009

zaujimava vec je, ze vraj napada viac ludi s dobrou imunitou, tak tomu vobec nerozumiem preco, je to nejaka zakeracka

veronika13
29. apr 2009

asi si našla cestičky, ako napadnúť aj takých... 😝

prasiatko30
29. apr 2009

to nie je az taka velka pravda lebo napr prvou obetou v usa je 23 mesacne dieta - ono sice vekovo mlade je ale ze by malo az taku vyvinutu imunitu 😖

womenne
29. apr 2009

zaujimave že uplne prvou nakazenou osobou je maly chlapec,spaval s bratom a rodičmi a im nič nieje dokonca aj on je už zdravy 😕

prasiatko30
29. apr 2009

ono a preco ta prasacia chripka skace vacsinou na mladsie rocniky - ak si vsimnete tak len pripady hlasene mimo mexiko sa zverejnuju aj s vekom - a vacsinou cestuju mladi ludia - ludia s oslabenou imunitou alebo dost stari ludia sa uz na nejaku krkolomnu cestu nedaju - teda vacsinou 😉

womenne
29. apr 2009

som čitala že slovaci sa zasobuju ruškami a liekmi,by ma zaujimalo akymi ked na to ešte emaju ani vakcinu 😕
vy ste si niečo kupovali napr.tie ruška???

paola.o1
29. apr 2009

tak tak halienka. neviem ako vy dievcata ale ja som bola cele detstvo na antibiotikach a mam silne podozrenie ze vacsinou zbytocne! jednoducho zapal hrdla - antibiotika kazda teplota - antibiotika bolest hlavy - antibiotika a preto myslim ze tie nam uz teraz nepomozu. virusy su tak odolne voci nim ze uz lekari pomaly nevedia ake maju davat. nic nezabera. ja osobne sa tej chripky velmi bojim. 😢 a do mexika by som teraz nesla. vlastne asi sa zase vyhnem aj shoping centram a podobne

loginka
autor
29. apr 2009

aspon ze tak, este je ten z Nitry

ikke
29. apr 2009

u nas v spravach hovorili, ze v mexiku zatvaraju restauracie, kina a vsetky miesta hromadneho vyskytu osob. neviem, ci sa to tyka iba niektorych oblasti alebo celeho statu, ale urcite by som do mexika teraz nesla aj kvoli tymto dovodom...

loginka - TA z nitry (nejaka alzbeta) - o nej je ten clanok od zuzu; druhy pripad bol v bratislave, ten sa nepotvrdil
http://primar.sme.sk/c/4821230/prasacia-chripka...

sarianah
29. apr 2009

pridavam sa, tiez ma ta chripka desi..este ked mame teraz maleho drobca.. ☹
..inak nechapem ze nerobia nic s tym ze sa ludia vracaju domov z mexika spet na slovensko, sak to je jasne ze to sem dovlecu..by som poslala cele lietadlo z cestujucimi z mexika spat odkial prislo..

prasiatko30
29. apr 2009

byt slovenskym turistom ktory sa vracia nic netusiaci domov by ta to riadne potesilo ze ta vykazu z vlastnej krajiny a poslu niekam kde ani nevies kam mas ist - mile 😀 - nestacila by ti karantena pre tych co pridu z vysoko rizikovej zony takych 15 dni by sa mali odchytit a ak neprejavia priznaky tak mars domov 😉 - tak to dokonca robili uz aj v benatkach pocas cierneho moru v stredoveku 😝

loginka
autor
29. apr 2009

Most of Mexico’s dead were young, healthy adults, and none were over 60 or under 3 years old, the World Health Organization said. That alarms health officials because seasonal flus cause most of their deaths among infants and bedridden elderly people, but pandemic flus — like the 1918 Spanish flu, and the 1957 and 1968 pandemics — often strike young, healthy people the hardest.

tu je o tom, ze zabija hlavne mladych ludi

ivako
29. apr 2009

ale pri virusoch ani antibiotika nezaberaju,tie sa davaju az pri sekundarnej infekcii
a ty ludia,co sa zasobuju liekmi,tak to bude asi ten TAMIFLU,to je antivirotikum,ale ten vraj len zmiernuje priznaky,ale nelieci
ja mam tiez strach z tej chripky,najlepsie by bolo,keby zrusili vsetky lety a kazdy by bolm pekne vo svojej krajine 😝 ale to je nerealne

prasiatko30
29. apr 2009

loginka - diki uz som to nasla aj ja 😉

briketa
29. apr 2009

To male dieta co umrelo v Texase USA, je z Mexika...

paola.o1
29. apr 2009

mne to pripada ze niekto tieto choroby cyklicky vypusta do obehu, aby sa trochu preriedila populacia.... je nas na tej zemi dost no. taketo teorie boli inak aj pri HIV viruse 🙄

zabka78
29. apr 2009

pozrela som si prave spravy a vraveli tam o tom dietati z USA. neviete kolko malo rokov? uz sa toho zacinam obavat. nechapem preco jednuducho neuzavru mexicke hranice, ked je to v zaciatkoch?

zuzu13
29. apr 2009

baby....nesmiete podliehat panike....treba sa len trosku viac starat o to kam, s kym idete....netreba prehanat navstevu hromad. podujati....a inak...hygiena na prvom mieste...nie na 1OO ale na 5OO%....je to tu blizko...ale treba verit, ze to dopadne dobre... 😉
keby aj uzavreli hranice s mexikom....nic sa nezmeni....bude sa to sirit...
paola...mas pravdu...je nieco medzi zemou a nebom...a asi to tak ma byt...aj ked pre nas takymto drastickym sposobom...ako si povedala - preriedenie...

😉

briketa
29. apr 2009

to mexicke dieta co umrelo v texase malo 23 mesiacov.
dievcata, nie vsetky priebehy prasacej chripky su smrtelne! velakrat prebieha ako normalna chripka.
zabka, uzavriet hranice nejakej krajiny nie je len take sutomba rozhodnutie ;)
navyse v usa bolo vcera 20 pripadov, co je na 304 milionov obyvatelov percento, ktore urcite neobstoji ako dovod na uzavretie hranice s mexikom 😅

bejbypd
29. apr 2009

baby je to smutne tazke ale dnes som sa rozpravala s jednou zdravotnou sestrou mojej svagrinky maminou a jednym doktorom oni to uz samozrejme konzultovali no myslim ze ich nazor mna osobne dost prekvapil,povedali ze je to len zbytocne halo...no neviem ci zbytocne bo zomrelo uz dost ludi ale takisto su nazoru ze,to uz tu bolo ci uz pri sialenych kravach ked nikto nejedol hovadzinu a podobne...no uvidime treba dufat...

jarka007
29. apr 2009

Prave som si pozerala spravy a musela som sa smiat a krutit hlavou 😲 . Kedze Mexiko nedisponuje s laboratoriami, ktore by boli schopne zistit, ci ide naozaj o prasaciu chripku, museli vzorky posielat do Kanady. Teraz im prisli vysledky, ktore hovoria: pripadov je 49 a umrti 7. Obcania vinia vladu za sirenie paniky a zavadzanie od hospopdarskych problemov krajiny. Ukazovali toho maleho chlapca, ktory bol akoze "povodcom" a chalanicko tam behal ako srna. Vraj mu nic nie je a zvladol to bez medikamentov.

kiva23
29. apr 2009

Ahojte! Som tu nová a chcem vás týmto všetkých pozdraviť. 🙂
Je mi strašne ľúto, že toto víroidné ochorenie tu na našej zemičke prepuklo a že sa takto rýchlo a neodvratne šíri... V dnešnej modernej dobe, keď už nie je vzdialenosť a cestovanie žiadny problém to môže mať naozaj pandemické následky... žiaľ vyrobenie vakcíny trvá tak 4 - 6 mesiacov!! Takže zostáva dúfať, že vyhlásený 4 stupeň organizáciou WHO, zostane tam kde je a nebude sa stupňovať. 15. mája mám termín pôrodu a na miminko sa veľmi tešíme 😀 , nič si neprajem viac ako to, aby sa to zastavilo. Túžim si v novinách prečítať titulok: "Strach z pandémie bol zbytočný a smiešny." A potom si opäť budem s láskou pestovať na záhradke kvetinky a budem opäť viesť ten krásny "bezproblémový" život. Lebo pokiaľ nás nezasiahne niečo vážne, neuvedomujeme si ako nám je vlastne krásne..