Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

ygreen
30. júl 2009

já myslím, že je to vše přitažené za vlasy

martina46
30. júl 2009

Samozrejme, veď jediná cesta záchrany je dať si pichnúť vakcínu 😝

ygreen
30. júl 2009

martina: jestli to je reakce na mě, tak já si žádnou vakcínu nehodlám nechat píchnout

martina46
30. júl 2009

Ygreen, nie nie! To je na ten článok 😉
Ja tiež nehodlám dať do seba niečo pichnúť.

martina46
30. júl 2009

Normálne rozmýšľam, že založim tému- anketu, kto ochorel / neochorel na chrípku po tom, čo sa dal na ňu očkovať. V mojom okolí je to teda dosť sila. Ja som o tom totižto kedysi uvažovala, ale ten počet známych, čo po vakcine ochoreli, ma natrvalo odradil.

mywiel
30. júl 2009

Ja som sa dala raz preventivne ockovat a chripku som dostala aj tak, vobec mi to nepomohlo a ani som nemala pocit, ze by mala nejaky lahsi priebeh, nikdy viac, radsej si dam preventivne homeopatiu Osccilloccocinum a budem v pohode ako doteraz, to neznamena, ze ked sa nedame zaockovat budeme mat chripku kazdy zimu aspon u mna to tak nie je a toto homeo mi vzdy pomohlo do troch dni. Mama je magistra ta mi vzdy dobre poradi. 😉

radka.m.
30. júl 2009

holky,jenom pro zajímavost,jak tady píšete třeba o vakcíně proti chřipce,které z vás to zajímá,tak na diskuzi odmietnutie očkování jsou dobré a zajímavé odkazy o všech vakcínách,kterými se běžně očkují naše děti,možná ani některé z vás netuší rizika běžného očkování,když čtu diskuzi na kojencích a batolatech,tak se očkuje jako o život,koho by to zajímalo,tak zkuste mrknout,je to na volné diskuzi

petot
30. júl 2009

Amerika, to je dnes policajný štát, a ako čítam, zajtra to už môže byť vojenský štát 🙄 Čo ma desí je, ako rýchlo si EÚ berie z nich príklad, najmä v zlých veciach. A prosím, nenahovárajme si, že EÚ nie je štátny útvar.

j.a.n.u.s.
30. júl 2009

radka diky 😉

Ja taky nemela nejak vyraznou chripajznu...a fakt me nikdy nenapadlo se nechat ockovat a malou taky nee.

petot 😖 mas pravdu...

j.a.n.u.s.
30. júl 2009

Jenom abychom neztratili prehled jak rychle to jede....
Aktualizovano dnes:

Stockholm - The European Center for Disease Prevention and Control (ECDC) reported on Wednesday that 1,529 new A/H1N1 flu cases were reported in European nations within the past 24 hours.

Below is a rundown of the newly reported cases in Europe:

Germany - 1,096 new cases

Norway - 104 new cases

Netherlands - 91 new cases

Sweden - 63 new cases

Ireland - 50 new cases

Austria - 34 new cases

Switzerland - 17 new cases

Luxemburg - 14 new cases

Iceland - 12 new cases

Romania - nine new cases

Denmark, Slovenia and Hungary - seven new cases each

Lithuania - five new cases

Czech Republic, Estonia and Slovakia - three new cases each

Bulgaria and Latvia - two new cases each

Estonia - one new case

According to the ECDC, the total number of confirmed A/H1N1 flu virus in the European Union and European Free Trade Association (EFTA) nations increased to 22,817 with 11,159 cases in Britain, 4,445 in Germany, 1,538 cases in Spain and 628 in France.

petot
30. júl 2009

Takze, podla ECDC, celkovo z krajin s dokopy cca 800 milionmi obyvatelov, je ku 30.7.2009 spolu 24021 potvrdenych pripadov a 38 umrti na laboratornu chripku, za obdobie od zaciatku hysterie (4 mesiace).

Cize priemerna chorobnost, etrapolovana na obdobie celeho roka, je 9 chorych na 100000 obyvatelov. Pripadova umrtnost 1,5% z ohlasenych pripadov, cize pravdepodobne v skutocnosti nizsia, lebo normalni zdravi ludia nebezia pri kazdom zakaslani za lekarom robit testy na krochkanie 😉 Predpokladam, ze k lekarovi idu najma ludia s vyraznejsim priebehom ochorenia a su testovani, co automaticky znamena vyberovu predpojatost - vypadavaju najmiernejsie pripady a pozornost budia len stredne az tazsie.

V kazdom pripade, extrapolovana na cely rok, celkova umrtnost je 1,5 cloveka z miliona. V tomto bode treba povedat, ze chripkova vakcina sposobuje Guillain-Barre syndrom, co je postupne ochrnutie. Podla oficialnych statistik z frasky prasacej pandemie v USA z roku 1976, tento syndrom postihol asi 10 ockovanych ludi z miliona. Treba podotknut, ze oficialne je ohlasenych len priblizne 1-10% nasledkov ockovania, takze skutocny podiel paralyz je zrejme vyssi.

Mne z toho vychadza, ze chripka je relativne nezavazne ochorenie, ktoreho riziko je mensie ako ze vas zrazi auto na ceste do prace. Vakcina je velmi zly napad v kazdom pripade.

bambusko
30. júl 2009

petot, pekne si to zhrnul a prepocital 😉

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

petot---bravoooooooooooo 🙂
Moc hezky napsany....vakciny zabijeji vetsi mnozstvi lidi a jestli nekteri z nas neotevrou oci, a nechaji se ockovat.... 🙄 hmmmmmmm

Me treba prudi, ze napisou UZ je nakazeno (v CR) treba 74lidi....ale uz nenapisou, ze uz se jich z toho 40 uzdravilo....mno jo no-media! A my jim to zerem a furt jsme hladovi... 😖

halienka
31. júl 2009

Ahojte, tak mňa včera šoklo čo dali v správach na markíze, že prasačia chrípka je vysoko riziková pre tehotné, pretože každá tehotná ktorá doteraz na ňu ochorela, tak umrela! No sú oni normálny takto strašiť tehotné? A teraz čo tým chcú dosiahnuť, aby sa dávali očkovať aj tehotné? Veď to je tuším ešte rizikovejšie ako keď sa očkuje netehotný zdravý človek, aj to už považujem za dosť veľké riziko a malú ochranu 😒 a nie to ešte u tehotných 😖 čo myslíte?

petot
31. júl 2009

Drvivá väčšina vakcín je kontraindikovaná v tehotenstve, alebo obsahujú upozornenie, že "bezpečnosť nebola preukázaná". Ak odhliadneme od toho, že dlhodobá bezpečnosť sa v skutočnosti u vakcín vôbec dostatočne nepreukazuje (klinické skúšky trvajú niekoľko dní, max.týždňov, a zameriavajú sa len na priamo pozorované účinky), tak vakcína
1, zvyčajne obsahuje toxické chemikálie schopné poškodiť plod (hliník, formaldehyd, ortuť, fenoxyetanol,..)
2, imunomodulačné chemikálie schopné vyvolať krajnú odozvu imunitného systému
3, narušuje imunitu čím vystavuje matku a plod zvýšenému riziku akejkoľvek vírusovej infekcie, napríklad aj reaktivácii latentných infekcií, napr. herpesvírusmi, čo môže spôsobiť ťažké poškodenie plodu
4, niektoré vakcíny priamo obsahujú živé vírusy, či už zámerne, alebo ako vedľajší produkt výroby.

Tehotnej žene absolútne neodporúčam akékoľvek očkovanie. Odporúčam prirodzené posilňovanie imunity.

bambusko
31. júl 2009

halienka a to si nepocula dnesne ranne spravy? vakcina na sk bude "len" pre 1/5 ludi, tazke budu prednostne ockovat zdravotnikov, hasicov... tehotne zeny... 😕 😖 🤐 som rada,ze nepatrim do prednostnej skupiny 😖

petot
31. júl 2009

K prirodzenej podpore imunity, všeobecné (no veľmi účinné) odporúčania sú:
-Vyradiť zo stravovania cukor
-Dostatok kvalitného spánku
-Odstrániť stres
-Častá hygiena celého tela
-Časté umývanie rúk (obyčajným mydlom, nie antibakteriálnym)
-Dostatok tekutín
-Myslieť "zdravo", a nie v strachu z chorôb

Podstatne sa to dá vylepšiť výživovými doplnkami:
-Vitamín C vo vysokých dávkach (aspoň 2-3000mg denne), dlhodobo, v aspoň 3 rozdelených dávkach počas dňa, s jedlom. V tehotenstve a záťažovom období aj viac. Môže byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnom deficite G6PD. Vyhnúť sa prípravkom s umelými sladidlami, farbivami a príchuťami.
-Zinok
-Selén
-VItamín D, najlepšie pomocou pobytu na slnku, ale problém je, že krémy s faktorom 8 a viac prakticky bránia tvorbe vitamínu D, a bez krému treba byť veľmi opatrný, lebo spálenie je škodlivé. Spálenie je menej pravdepodobné pri užívaní 500-1000mg vitamínu C každú hodinu až dve pred a počas slnenia.
-B-komplex

halienka
31. júl 2009

No ja sa teda nedám očkovať ani za nič, sa mi nechce veriť, že by to bolo až tak zlé, doteraz som chrípky prešla vždy s miernym priebehom. Sama mám autoimunitné ochorenie a ešte si švihnem niečo čo mi tú imunitu môže narušiť ešte viac? A nebodaj aj nejak ublížiť môjmu očakávanému dieťatku? No to isto nie 😖 Veru Petot, máš pravdu, radšej prirodzeným spôsobom posilním imunitu a budem sa snažiť vyhýbať masám ako si do seba nechať pichnúť zas niečo, čo teda hlboko pochybujem že bolo vôbec testované dlhodobejšie na zdravých a nie to ešte na tehotných, keďže vakcínu vyvinuli len pred pár mesiacmi, takže zas idú pichať hlava nehlava bez akýchkoľvek testovaní. 😖

mywiel
31. júl 2009

Petot super prispevky, ze podporujes zdravy rozum a nepodliehas strachu a panike. Dakujem a plne suhlasim. Vzdy sa stane to coho sa najviac obavame ak sa bojime a stale sa strasieme, ci tu chripku nedostaneme oslabujeme svoju pozitivne myslenie a tu chripku naozaj dostaneme, lebo si to sami naprogramujeme a tym oslabime imunitu, takze hlavu hore, nic nie je take hrozne ako to ukazuju v telke, zivot sa o vas postara, len mu verte a verte aj svojmu telu, je rozumnejsie ako my sami niekedy. 😉

mywiel
31. júl 2009

pisem ak Talian, ale nevadi, urcite ste pochopili... 😀

titkovamiriam
31. júl 2009

petot,mywiel - super 😀 😀 😀 malo by sem na forum chodit viac ludi,mnohy nemaju moznost sa dozvietet ako to vsetko je a uveri len tomu co mu ponukaju 😉

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

tit, myw, petot---krasa.

Ptejte se lidi kolem sebe jaky maji na ty vakcinace nazor....jen tak muzeme lidem otevrit oci-svym vlastnim prikladem....nenechat se ockovat, ale co kdyz prijde do CR/SR POVINNOST se nechat ockovat? Co udelate?

Ja budu "rebel" obcan a nenecham 😉

bambusko
31. júl 2009

janus, nepride 😉 ja rozposielam petov prispevok vsetkym ludom, na ktorych mi zalezi

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

bambusko, budeme verit 😉

petot
31. júl 2009

Jaaj, skoro som zabudol. K podpore imunity vyzivou, samozrejme sa odporuca:
-Zvysena konzumacia cerstveho ovocia a zeleniny
-Probioticke kyslomliecne vyrobky, napr. jogurty so zivou kulturou, bryndza apod. (nemusia to byt nutne drahe vyrobky z reklamy, skor sa prikladanam k osvedcenym domacim znackam)
(samozrejme, nekonzumujeme to vsetko naraz 😉

bambusko
31. júl 2009

mne sa celkom pozdava toto, aj ked bukovskeho inak beriem s rezervou

http://www.kruhzivota.sk/?page=navody&node=84&

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

bambusko, diky...je to zajimave! 😉

j.a.n.u.s.
31. júl 2009
j.a.n.u.s.
31. júl 2009

pridejte se na facebook...je tam toho hafo...kluby proti ockovani.