Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

leniciatko
6. nov 2009

nadhera, nikto ťa nemôže donútiť,aby si sa dala očkovať proti tvojej vôli. minulý rok,ked sa dávalo očkovať proti normálnej chrípke,muselo to byť najviac do konca okt. a musela si bzť úplne zdravá,inak by si 3 týž. mala príznaky chrípky. A teraz, húfne sa dáme všetci očkovať, všetky chrípky v plnom prúde,kašleme,alebo prinajmenšom máme len maličký soplík..... tak o čom to je? len aby sa niekto na tomto pekne nabalil......toť môj názor....

teodorka
6. nov 2009

leni ...mozno cas prinesie dobu ked sa budeme musiet povinne ockovat a to bude ina tragedia 😒

leniciatko
6. nov 2009

teodorka,nech mi všetci vylezú na hrb,odsťahujem sa do hôr a nejaké chrípky mi budú ukradnuté... 🙄

teodorka
6. nov 2009

leni budem Tvoja suseda 😀 😀

leniciatko
6. nov 2009

jasné,prídi, budeme si variť hriatô,jesť cibulový chleba, cesnakovú polievku, ani chlapi nás nebudú otravovať.... a raz za čas zlezeme do dediny na drby 😀

teodorka
6. nov 2009

leni do ktorej dediny? 😀 😀 😀 vsak zaaadnaaaa nebude len my 😀 😀 😀

leniciatko
6. nov 2009

no to ma tiež napadlo,až ked som potvrdila.... snád zostanú nejakí ludkovia,čo pili slivovicu,jedli cibuľu a cesnak. 😨

teodorka
6. nov 2009

tak potom aj moj brat ten ozran 😀 😀

nadhera
7. nov 2009

a ze vraj alkohol metla ludstva 😀
leniciatko, jasne,ze teraz nam nezavoljau a pridte sa cela rodina ockovat....ale ked dorazi vakcina na slovensko /nastastie nebude pre vsetkych / ,tak najprv sa pojdu zaockovat rizikovi obcania. cize menovali zdravotakov,policajtov,tehotne zeny... dalej som uz velmi nepocuvala,lebo mi hned napadol prispevok z tejto temy, aka je vakcina nebezpecna. 😠

leniciatko
7. nov 2009

kto chce očkovať,nech sa dá,ja mu tú svoju mile rada pustím. 😉

sue
7. nov 2009

Helenka,pozeralasi vyjadrenie hovorkyne nemocnice? Tá žena nezomrela na prasaciu chrípku,len mala jej vírus v tele 🙄 zomrela na iné ochorenia 🙄

musko
7. nov 2009

To je fakt sila - tehotné očkovať!
Úplne súhlasím s petot
A chcem vidieť, koľko zdravotníkov sa tým dá zaočkovať - u nás na odd - nikto :o)

smaily
7. nov 2009

u nas je vakcini az az, nezijeme na slovensku, kazdy utorok a stvrtok u mojho praktickeho lekara je mozne sa zaockovat.....ale urcite si nedame taky humus pichnut, aby sme dostali autoimunitu alebo este horsie veci? ja mam imunodeficit a nenecham si do seba pichat nebezpecnu latku ktora je vo vakcine.......a urcite by ziaden dobry imunolog tu vakcinu nikomu nepichol... u nas je uz vela pripadov ktori dostali prasaciu chripku a je velka pravdepodobnost,ze ju i my dostaneme, ale nemam taky strach pred prasacou chripkou ako pred vakcinou....clovek si musi teraz len posilnovat imunitu....a otuzovat sa.....odstavovat si ovocie a zeleninu ....atd.....
a presne kolko zdravotnikov sa da zaockovat, nas lekar pochybujem ze by sa on dal zaockovat....... 😉

dididi30
7. nov 2009

petot, ked o tom pisu,ze je to taky sajrajt , to ockovanie, ja nechapem preco to furt propaguju 😠 boze sorrac, ale ti ludia su ale spr..ti 🙄 .....
lekarovi je do toho prd, hlavne ze ma love, joj ta hnusna korupcia, ani obycajne slepe crevo nedaju do poriadku bez uplatku., za obycajny porod, si musis zaplatit lekara, no kde to speje...proste si vsimli,ze ludia pre zdravie vsetko 😝 hlavne do vrecka, to sme ich my naucili a tak mame toto vsetko za to 😔

v anglicku prasacie chripky naokolo a zivot ide dalej....luda na to...no som zvedava co zas vymyslia, ake choroby nabuduce 😖 .....

alen78
7. nov 2009

co si myslíte o té nové protichřipkové masce?

http://www.samoleceni.cz/protivirova-dychaci-ma...

cena je dost hrozná, jedna maska na jeden den....

musko
7. nov 2009

no to nebudem ani komentovať 😝

sasiki
7. nov 2009

cena je fakt úžasná 🙄 som rada, že sa nám všetci snažia pomôcť v ťažkých chvíľach 🙄 😀

dididi30
7. nov 2009

biznis 😝 😠 😝 😝

peppapig
7. nov 2009

dididi30...souhlasim, tady v UK je 'praseci chripka' okolo a zivot jde dal. Navic media strasila, ze na podzim vypukne epidemie, ale nejak jsem to nezaregistrovala 😅 . Taky jsme si swine flu prosli a predstavte si, prezili jsme cela rodina 😀 Ockovani vynechavam

petot
7. nov 2009

dididi30: Pozri na rizikaockovania.sk - už od septembra sú tam správy o tom, ako v jednotlivých krajinách Európy túto vakcínu odmietali najprv lekári, a teraz už aj väčšina obyvateľstva.

V Čechách predseda lekárskej komory verejne vyhlásil, že on si nedá vakcínu, ktorej výrobca sa už vopred zbavuje zodpovednosti za následky. A mám taký pocit, že to bol exminister zdravotníctva, čo na otázku, či sa dá zaočkovať, povedal, že ďakujem pekne, ja chcem zomrieť prirodzenou smrťou.. 😕

sasulec
7. nov 2009

a co ak ockovanie proti podotykam sezonnej chripke odporuca kardiolog dietatu,ktore ma srdcove problemi???
zatial sa tomu vyhybame,lebo som s malou na materskej,ale ked pojde do skolky,iste sa tomu nevyhne..
chcela by som pocut vas nazor na toto...diky 😔

musko
7. nov 2009

sas, ide o to, aké problémy so srdiečkom to sú. ono ide o to, že nektoré chrípkové vírusy by mohli mať zlý vplyv na srdcovú bunku a tým na srdce ako celok, takže v prípade, že to doporučuje kardiolog, by to bolo asi vhodné, takisto diabetici.....

sasulec
7. nov 2009

ano mala by to mat aj preplatene alebo ciastocne,na to ma upozornili uz 2 z troch kardio,ku ktorym chodime 😕
a poznam baby s detickami kardio pacientami a tiez su ockovane,su starsie a skolopovinne,takze asi si tiez pockame a dame sa zaockovat 😕

spevacka
7. nov 2009

sasulec, moj syn má tiež kardio problémik-zúženú aortu, ale nikto pri nástupe do MŠ neriešil jeho očkovanie, ibanaša dr.nám to ponúkla ako možnosť, že to má zadarmo, ale som odmietla a odvtedy nič. Ale ono to záleží asi aj od závažnosti ochorenia, my to máme v pohode zatiaľ nás len sledujú v kardio ambulancii raz za rok.

nadhera
7. nov 2009

aj nas prezident sa odmietol dat ockovat 😉
v cechach sa uz davno /pisala som o tom/ lekari odmietaju dat zaockovat.
dokonca mam tak suprovu detsku,ze ked sa pytala na zaockovanie proti pneumokokom - viem,ze o dtemy,ale nie celkom - som sa jej opytala /jasne,ze som toho dost precitala/ ci by ona svoje deti dala zaockovat. Ze nie. tak ani ja nie. a ziadne presvedcovania,lebo vedela,ze maminy,ktore pridu a chcu dieta zaockovat , nie je problem a nas sa len spytala. bavime sa o pneumokokoch. co sa tyka chripky , taktiez ziadne ockovania. ci prasacia,ci ina, nie!

sasulec
7. nov 2009

no mala ma zvacsenu pravu komoru,koli defektu na srdiecku ktory ma tym padom ma viac vyplnene plucka a je nachylna na infekty...takto mi to vysvetlil doktor naposledy..dost ma to zlozilo,pretoze teraz by som mala 100% dbat aby sa nedostavala do kontaktu s infekcnym prostredim...
lenze ako? to aby sme von nechodili,nehodil nikto k nam..a to nejde..
nehovoriac o tom co je teraz v ovzdusi,lenze vysvetlite to 17mesacnemu dietatu,ze nemozme ist von 😒
samo,ze chodime von,pretoze nadmerne hickanie dietata je tiez nezdrave 😒

anndrea
7. nov 2009

Viete čo by ma najviac zaujímalo? že ako sa vlastne diagnostikuje tá prasacia chrípka...práve sme sa vrátili z pohotovosti, malá (3roky) má horúčku 38,5, je unavená, bolí ju hrdielko, hlavička...doktorka nám povedala že to je chrípka-vírus a že jej mám dávať antipytetiká a zvýšiť vitamín C a nejaké homeopatiká, čo som si všetko samozrejme kúpila v lekárni a ešte som za jej pohotovostnú službu aj zaplatila...pýtam sa teda ako by zistila keby mala malá nedajbože prasaciu chrípku?????????

ivanka821
7. nov 2009

Sorry trochu dlhe ale snad uzitocne,....

15 júna 2009 média priniesli správy u úmrtí pacienta v Škótsku. Pacient podľa niektorých správ, podľahol prasačej chrípke. Avšak, tie isté média zlyhali v pravdivom informovaní o tom, že nemocnica, v ktorej sa pacient liečil, sa vyjadrila, že “nie je isté, či pacient zomrel priamo na následky chrípky, keďže trpel ďalšími vážnymi komplikáciami”. Vedci v Škótsku sa zároveň vyjadrili, že vírus u pacienta nebol nijako rozdielny v sile, v porovnaní s inými vyskytnutými prípadmi.

Je preto smutné, že mnohé média zneužívajú tento prípad na naháňanie strachu v spoločnosti, zámerom čoho je v konečnom dôsledku zámienka na zakúpenie s chrípkou spojených liekov a v blízkej budúcnosti aj nedostatočne testovaných a potenciálne nebezpečných vakcín. Slovensko tiež nemeškalo uistiť verejnosť, že v tejto súvislosti koná a jedná s farmaceutickými spoločnosťami.

Skutočnými obeťami propagandy prasačej chrípky budú pacienti, ktorí môžu vážne doplatiť na vedľajšie účinky neoverených liekov a taktiež my všetci – daňoví poplatníci, ktorí zaplatíme za zakúpenie liekov a vakcín v hodnote niekoľko miliónov Euro.

Vírus prasačej chrípky je SLABÝ
Je dôležité zdôrazniť, že takmer všetky nové prípady boli zaznamenané ako mierne. Predbežné vedecké skúmania taktiež uznali, že vírus nie je taký potentný, ako sa očakávalo.

Váš strach urobí niekoľkých ľudí v dnešnej stagnujúcej ekonomike veľmi bohatými. Tamiflu (oseltamivir phosphate) je antivirózny liek povolený na liečenie nekomplikovanej chrípky typu A a B u ľudí od 1 roku života. Je taktiež povolený ako prevencia u pacientov starších ako 13 rokov. Patrí do skupiny protichrípkových liečív, nazývaných inhibítory neuraminidázy (neuraminidase inhibitors), alebo blokátorov neuraminidázy, virálneho enzýmu, ktorý umožňuje vírusu chrípky napadnúť bunky dýchacej sústavy.

Podľa Associated Press finanční analytici odhadujú v blízkej budúcnosti zisk z predaja Tamiflu v hodnote okolo 388 miliónov amerických dolárov– a to aj mimo pandémie. Mnohé farmaceutické firmy, ako napríklad Gilead Sciences Inc., Roche, GlaxoSmithKline, sa tešia rýchle rastúcim akciám po každom zvýšení stupňa pandémického ohrozenia a majú ešte väčšiu vidinu zisku, dúfajúc, že vyhlásená pandémia potrvá čo najdlhšie.

Prasačia chrípka je veľmi pohodlnou cestou pre vlády na to, ako sa zbaviť miliónov Tamiflu v cene niekoľkých miliárd dolárov. Tie boli zakúpené na boj proti vtáčej chrípke. Americká vláda napríklad zakúpila 20 miliónov dávok v cene 2 miliárd dolárov a v októbri 2005 britská vláda zakúpila 14,6 miliónov dávok. Roche, výrobca Tamiflu, potvrdil, že spotrebná doba týchto antivirotík je 3 roky.

Akonáhle medicínske ustanovizne v spolupráci s ministerstvami obrany vyhlásili stav ohrozenia, 25 percent (cca 12 miliónov dávok) Tamiflu a Relenza (podobný liek) bolo uvoľnených zo štátnych skladov. Buďte si ale vedomí, že okrem toho, vyhlásený stav ohrozenia znamená aj to, že do istej miery môžu byť používané aj neoverené a nepovolené testy a liečivá. Väčšina vlád západných krajín je natoľko skorumpovaná farmaceutickými korporáciami, že sa neštítia použiť ani takéto mengeleovské praktiky. Čo vy na to? Dokážete sa ubrániť? Dokážete ubrániť svoje deti?

Tamiflu je plná vedľajších účinkov, vrátanie rizika úmrtia
Uvedomte si prosím, že Tamiflu NIE JE BEZPEČNÝM LIEKOM. Má vážne nebezpečné vedľajšie účinky, vrátane kŕčov, delíria a delúzií a je zaznamenaných najmenej 14 úmrtí detí a tínedžerov z následkov neuropsychiatrických komplikácií a infekcií mozgu. Japonsko zakázalo Tamiflu v roku 2007.

Pravda o Tamiflu vyšla čiastočne najavo, keď v roku 2007 FDA konečne začala vyšetrovať viac ako 1800 oznámení o vedľajších účinkoch, ktoré neboli predtým výrobcom deklarované. V súčasnosti sú deklarované okrem iného aj tieto vedľajšie účinky:
-nevoľnosť
-zvracanie
-hnačky
-bolesti hlavy
-ospalosť/slabosť
-únava
-kašeľ

Vládne súvislosti
Tamiflu je propagovaný ako najlepšia možnosť ako sa chrániť pred prasačou chrípkou. Otázne je, prečo sa rovnako nepropaguje veľmi podobný a lacnejší liek pod menom Relenza. Ktože je tým samozvaným farmakológom, ktorý stojí v pozadí Tamiflu? Je očividné, že hlavným propagátorom strachu z vírusu ako aj usilovným propagátorom samotného Tamiflu je bývalý minister US obrany a jeden z hlavných tvorcov vojny v Iraku, Donald Rumsfeld, ktorý bol pred príchodom do Bushovej administratívy predsedom správnej rady farmaceutickej firmy Gilead Science, ktorý Tamiflu vyrába a vlastní licenčné práva. “Treba poznamenať, že Gilead Science je židovská spoločnosť. Jej meno v hebrejčine znamená “sväté miesto” a všetci jej akcionári sú Sionistami”, píše TV stanica memritv.org. Tá ďalej dodáva, že “USA spolu s niekoľkými spojencami sú arzenálom vírusov”.

Kde sa vzal mysteriózny nový vírus živočíšnej-ľudskej chrípky?
Popri mnohých strach propagujúcich cielených článkoch sa z času na čas objavia (a je ich stále viac) aj novinári, ktorí si pýtajú odpovede na otázky skutočného pôvodu vírusu. A pýtajú sa právom.

Mohol zmiešaný živočíšno-ľudský mutant vzniknúť len tak, sám od seba, prirodzeným spôsobom? Ak nie, kto ho vyrobil a ako unikol?

Pred niekoľkými týždňami sme čítali o tom, ako americká farmaceutická spoločnosť Baxter bola vyšetrovaná kvôli distribúcii smrteľného vírusu vtáčej chrípky 18 krajinám v balíku sezónnej chrípkovej vacíny. Niektorí českí reportéri skúmali odôvodnenú možnosť vedomej snahy rozpútať pandémiu, keďže takýto vážny “omyl” bol veľmi nepravdepodobný z dôvodu prísnych bezpečnostných opatrení, ktoré laboratória v Baxteri pri manipulácii s podobnými vírusmi používajú.

Vírus vtáčej chrípky H5N1 je veľmi ťažko šíriteľný vzduchom. Avšak, ak sa skombinuje s vírusom sezónnej chrípky, ktorý je vzduchom šírený veľmi ľahko, stáva sa z neho vysokopotentná, vzduchom šírená, smrtiaca biologická zbraň. Ak by sa táto závažná chyba neobjavila včas a vakcína by sa dostala verejnosti, následky by boli nepredstaviteľné.
Mixovanie vírusov má svoje pomenovanie. Nazýva "reasortment" a je to jeden z dvoch spôsobov, akým sú vírusy v laboratóriách vyrábané. Niektorí vedci tvrdia, že najposlednejší vírus, ktorý v roku 1977 spôsobil Ruskú chrípku, bol vyvinutý v laboratóriu, z ktorého unikol.

Ako sa chrániť proti akejkoľvek chrípke?
Žijem mimo Slovenska už viac ako 10 rokov. Pokiaľ som doma trpel silnými nádchami a chrípkou takmer každý rok, po zavedení istých zmien v mojej životospráve sa môžem pochváliť, že nielenže si v posledných 8 rokoch chrípku nepamätám, ale úspešne sa vyhýbam akýmkoľvek zápalom dýchacích ciest. A samozrejme, úspešne sa vyhýbam aj liekom a vakcínam. Aj keď tento článok nepojednáva o prevencii, uvediem zopár overených rád, ktoré sú v metabolickej medicíne známe a majú zabezpečiť, aby imunitný systém fungoval v optimálnom režime a chránil aj pred získanými infekciami.

Zabezpečte si dostatok vitamínu D. Je to jedna z hlavných stratégii na ochranu voči vírusom a jeho nedostatok sa najviac spája s výskytom sezónnych chrípok. Odporúča sa 50000 jednotiek denne aspoň počas 3 dní.
Minimálne 3000 mg vitamínu C denne v dávke rozloženej na celý deň
Vyhýbajte sa cukrom. Cukor je imunodepresant. Rovnako aj biela múka, industriálne spracované jedlá a nápoje a nadmiera živočíšnych bielkovín a hlavne červeného mäsa.
Zabezpečte si dostatok oddychu a spánku.
Naučte sa zvládať stres.
Dostatočne sa hýbte .
Jedzte dostatok rýb alebo rybacie oleje. Omega-3 a Omega-6
Umývajte si často ruky.
Jedzte cesnak.
Vyhýbajte sa nemocniciam, poliklinikám a vakcínam