Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

veronika81
29. apr 2009

Slovensko má 2 prípady prasacej chrípky!!!

Len som dobre nepostrehla, či už potvrdené alebo len podozrenie 😖

bambusko
29. apr 2009

ak vas zaujima nielen bulvar, ale aj odborny nazor, tu je rozhovor s virologom

http://spravy.pravda.sk/virolog-rusko-ludi-neoc...

bejbypd
29. apr 2009

no podla mojich informacii chripka zabila ludi len v mexiku nikde inde...v inych statoch v ktorych bola zistena je len v lahkej alebo strednej tazkej forme a nevedia lekari preco v mexiku zabijala...a lekarka sa vyjadrovala ze keby je aj u nas pravdepodobne sa prejavi iba v lahkej forme cize podobne ako obycajna chripka...celkom dost ma to vyplasilo v cechach ti dvaja ludia su cisti nemaju to...tak aspon nieco

titkovamiriam
29. apr 2009

nic nove

anndrea
29. apr 2009

Jednoznačne necestovať do Mexika, to je jediny sposob ako zabraniť šireniu nakazy...ja by som na takúto "dovolenku" určite nešla

halienka
29. apr 2009

mňa by teda zaujímalo na čo sa vlastne zomiera pri tejto chrípke, či nejaké zlyhanie orgánov alebo srdca, alebo nejaké komplikácie ako zápal pľúc...
osobne mám skôr pocit, že ide o zbytočnú paniku, ktorú rozdúchavajú médiá 😝 Dúfam, že to nebude nejaké zlé.

titkovamiriam
29. apr 2009
bejbypd
29. apr 2009

diky titkova si ma pekne odpalila pisem co viem... 😉 a osobne si tiez myslim ze opat dalsie velike halo ako pri sialenych kravach bojim sa toho aj ja ale myslim ze dost odbornikov sa vyjadrilo ze ta chripka neprebieha vo forme ako v mexiku a tym padom az taka nebezpecna nie je az na to ze naozaj je nebezpecenstvo vzniku pandemie...

bejbypd
29. apr 2009

a ak to nic nove nemalo byt na mna tak sa ospravedlnujem 😉

pindula
29. apr 2009

halienka...na tazky zapal pluc....

titkovamiriam
29. apr 2009

presne tak,organizmus sa tak oslabi ze dostane zapal pluc na ktory nezaberie ziadny liek ☹ ☹ ,no dufajme ze az tak daleko sa to u nas nedostane ☹

titkovamiriam
29. apr 2009

jasne ze nie na teba obe sme pisali v ten cas,bolo to na ten odborny clanok 😀 😅

titkovamiriam
29. apr 2009

teraz sa clovek bude bat kazdeho kychnutia 😲

bambusko
29. apr 2009

na komplikacie zomieraju ludia aj pri "obycajnej" chripke

http://www.chripka.sk/_ch_zdravotne_socialne.html

bejbypd
29. apr 2009

tak sa naozaj ospravedlnujem 😉 ano kazdemu je jasne aj na obycajnu chripku alebo ako ju nazvat zomrelo uz dost ludi a teraz naozaj len dufat ze u nas sa to az tak neprejavi alebo mozno dufajme vobec 😅

veronika13
29. apr 2009

čo ma najviac desí, že skoro v každom článku píšu, aký ekonomický dopad to bude mať, skoro nikde nehovoria, že koľko ľudí môže zomrieť ☹

bambusko
29. apr 2009

miriam, ale nie pre kazdeho nic nove 😉 ved citas, ze ludia si chystaju ruska 😕

titkovamiriam
29. apr 2009

veronika to sa predsa neda povedat ☹ ci to bude ako ta spanielska alebo to bude lahsi priebeh ☹

bambusko
29. apr 2009

spanielska chripka, kedze bola po vojne /1918-19/ a ludia boli v zlej kondicii, navyse nemali take stravovacie, hygienicke a lekarske vydobytky ako my dnes, tak podla mna preto to mala take rozsiahle nasledky

halienka
29. apr 2009

neviem, ja nejako verím, že tie komplikácie (zápal pľúc) už vieme predsa len lepšie zvládnuť v dnešnej dobe ako pred 50-80 rokmi, keď aj vývoj antibiotík bol ešte v plienkach. Aj keď samozrejme u starších a chronicky chorých ľuďoch ani tá najlepšia liečba nemusí vždy pomôcť, dôkazom čoho teda je, že aj na klasickú chrípku s komplikáciami sa dá umrieť. Babky, musíme veriť, že to dobre dopadne. 😉

titkovamiriam
29. apr 2009

jasne ze verim ze to dobre dopadne,no na druhej strane zasa sme rozmaznany liekami,kopec ludi-mladych ma oslabenu imunitu...

aj ten cierny kasel ci tubera sa vracaju a liecia sa velmi tazko hoci sme vsetci ockovany

halienka
29. apr 2009

to je pravda, celé roky do nás pratali antibiotiká, aj keď nebolo treba 😒

zuzu13
29. apr 2009

tak už aj na Slovensku preveruju 2 prípady...1 v BA a 2 v NR-tam už je aj hospitalizovaný 😒

tamia
29. apr 2009

aké sú príznaky tejto chrípky, nejak som to nikde nemohla nájsť..

tamia
29. apr 2009

zuzu13,
okdial máš takéto info?

zuzu13
29. apr 2009

treba veriť, že to bude všetko OK...a hlavne dodržiavať hygienicke navyky 😉

tamia
29. apr 2009

zuzu, vďaka 😉

olivova
29. apr 2009

mne sa najviac rata, ako ubezpecuju, ze sme na najhorsie pripraveni - ako krajina, a mozme poskytnut pomoc okolitym statom... dufam, ze ako s tym plynom 🙄 .