Praskanie v kĺboch (prsty, kolená, bedrá, chrbtica...)

shaarka
15. feb 2009

ahojte baby,
ktora ma tento problem? Mne strasne silno a vela (takmer pri kazdom pohybe) praskaju kolena, palec na pravej nohe a obcas aj bedrove klby (alebo tam niekde). Je to normalne? Asi nie. CO sa tyka kolien, niekedy skratka potrebujem ten spravny "prask", aby som sa citila dobre, aby som mala pocit, ze sa mi dobre stoji a vsetko v nohe je tak, ako ma byt. Na vysetreni som nebola, ale nikde som sa nedocitala, ze by to mala byt nejaka vazna choroba. Nejak som si na to zvykla, len vylakane pohlady ludi okolo mna mi naznacuju, ze by som s tym asi nieco mala urobit...
Ake mate skusenosti? Co na to ortopedovia?

gucz
15. feb 2009

mojej segre tak praskalo v ramene keď zatočila rukou. Bola na ortopédii a má zničený kĺb, teda chrupavku, a povedali jej, že keď bude mať nad 40 tak s tým budú problémy, že ju to bude bolieť. Ale zasa na druhej strane MM a jeho mame (svokre) tiež praskajú kĺby, hlavne kolená a nič im nieje. Skús sa na to spýtať obvoďáka

ella1
15. feb 2009

to mám aj ja, ale len na lavej nohe na palci....tak isto ako ty shaarka potrebujem si to puknuť, inak mám divný pocit, že niečo nie je ako má byť.... 😀
ked som bola malá tak mi pukali všetky prsty pri chodzi..teraz už len ten jeden, ale statočne....hlavne večer v posteli..cez deň ani nie...zaujímavé... 😅

shaarka
autor
15. feb 2009

🙂 tak napriklad kolena... ked si nohu vystriem, musim puknut. niekedy viac, niekedy menej. ale skratka kym nepuknem, tak sa mi zda, ze koleno ni je na spravnom mieste. je to asi len pocit, pretoze ma nic neboli. ale puknut musim, lebo inak by som sa zblaznila 😀
a co ovbodak? posle ma na ortopediu? obe kolena som mala vyvrtnute, ale nemyslim si, ze je to tym... obvodak povie, ze mam zlu zivotospravu, alebo ze by som mala schudnut a sportovat a ze si mam kupit nejake vyzivove doplnky 😀 😀 😀

alon111
15. feb 2009

mne tiez praskaju vsetky kosti ,aspon viem ze zijem 🙂

slunicko552
15. feb 2009

Tak mi taky praská.A já si musím takhle ulevovat zápěstí a krční páteř 😅 Ale jenom někdy.Jo a když vstávám z postele vždycky mi rupne pravé rameno 😕 😀

alon111
15. feb 2009

moj manzel aspon vie ze som pri nom ked sa obraciam tak to pocuje aj sused na trojke 🙂

slunicko552
15. feb 2009

alon 😀

shaarka
autor
15. feb 2009

😀 takze to nijako neriesite?

vachovka
15. feb 2009

Aj ja to mam na oboch prstoch na nohach.Manzel uz na mna krici lebo furt to robim vecer ked lezime.A vela krat za sebou proste musim to urobit.Ale nijak to neriesim.

alon111
15. feb 2009

ja som bola s tym na ortopedii a pozerali na mna ako na debila.ja to neriesim a viac tam s tym ani nepojdem

mimikyky
15. feb 2009

vachovka, tak u nás je to presne rovnaké 😀

nobody
15. feb 2009

mně praská kotník..ale jenom pravý ..a na pravý noze..
člověk se bojí chodit, aby nebudil lidi
ani netušíte, jak to jde slyšet v poledne, když houkají sanitky

😉

jabber
15. feb 2009

nobody - taky mi praská v kotníku 😀 a v noci, když je hrobový ticho, je to slyšet fest 😝 😀

janulle22
15. feb 2009

me lupe v zadech kdyz cvicim... lezim na zadech a zvedam obe nohy natazeny a vzdcky tam dvakrat preupne pri kazdym zvedbuti...

nevim esi je to dobre... 😅

nobody
15. feb 2009

taky do něj mlátíš kladívkem?
já mám poškubaný ramenní sval...no blízko pletence, latisky to nevím ... a docela to občas zabolí..třeba když ze sebe trhám oblečení ... ale netuším, co jsem dělal

já nesnáším, když někdo lupe s prstama schválně... fuj 😀

jabber
15. feb 2009

nobody - nemlátím 😀 se mlátí kladívkem do kolene, ne? 😝

nobody
15. feb 2009

Jani, já když trénuju ... (zas teda po měsíci a s poškubaným ramenem 😀), tak nikde nelupe.
ale je to divný, když ti lupe v zádech, když ležíš .... 😀

jabber ... ono se to tooo .... čéškový reflex myslíš??? 😀

jabber
15. feb 2009

nobody - tak tak, kladivem do kolene, to je žůžo 😀

shaarka
autor
15. feb 2009

mozme si zalozit praskajucu kapelu - kazdy v nejakom tone, bolo by to celkom zabavne, nie? 😀

nobody
15. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀

jabber
15. feb 2009

shaarka - myslíš, že bychom byli něco jako STOMP? 😀

shaarka
autor
15. feb 2009

bozeeeeeeeeee
teraz som si vygooglila 🙂 su super!

ale neviem - neviem, ako by sme odisli z podia po jednej praskajucej skladbe... asi len na nosidlach 😀 😀 😝

jabber
15. feb 2009

no jo, to je dokonalý 😀

obávám se, že na ně nemáme...asi bysme ani tu jednu skladbu neodpráskali 😝 😀 spíš by pak diváci odpráskli nás 😀

janulle22
15. feb 2009

nobody ale ja u teho lezeni zvedam nohy obe zaraz... 😀 😀 a strasne se prohybam... 😅

shaarka
autor
15. feb 2009

myslite, ze to moze byt aj dedicne? mojej mame praskaju kolena podobne ako mne (ten zvuk), len menej 😅

slunicko552
15. feb 2009

Tak mamce taky praskají kolena,už od dětství 😕 a nikdo s tím nic nedělal.Jestli je to dědičné to nevím.Mi taky praskají,ale ne tak moc.
jabber-třeba by chtěli přídavek 😀

aponchie
15. feb 2009

sluni Karlos to dela schvalne a porad a dokonce i prstama na noze to je desne 😝 😀

slunicko552
15. feb 2009

Jé tak to taky nemusím 😠 Kdysi jsem chodila s klukem a on pořád praskal s prstama na rukách.Vždycky je prohnul a pak ještě propraskal každý článek prstu 😠 To bylo hrozné 😝

shaarka
autor
15. feb 2009

sluni, no ano, ale on si ich praskal tak, ze si pomahal aj druhou rukou, ze?
ja som mala na mysli take praskanie, co proste vznikne, ked sa pohnes - kolenom, prstom... nie ked si niekto chyti hlavu a otoci si ju, alebo ked si pravou rukou ponatahuje prsty a vypraska si ich

😀 😀 😀 je to des 😀

slunicko552
15. feb 2009

shaarka já vím.odpovídala jsem apo 😉 Takové praskání,když to je samo mi neva,ale když to člověk dělá schálně tak to je děs 😠 🙄