Právnička. Nájde sa tu nejaká?

mirka777
13. feb 2009

Chcem poprosiť, ak je tu nejaká právnička, ktorá by mi rada pomohla pár informáciami cez IP ohľadom komplikovaného rozvodu, bola by som veľmi vďačná: chcem len základné informácie. Ďakujem.

alexandra
13. feb 2009

mirka, na zakladne informacie nepotrebujes pravnika, staci osoba, ktora tym presla 🙂

mirka777
autor
14. feb 2009

áno🙂 aj za také rady by som bola vďačná

alexandra
15. feb 2009

mirka tak mi napis do IP 😉

marfusaklimca
25. mar 2009

Ozve sa nejaká skúsená právnička, resp. osôbka ktorá robí na prokuratúre, sudkyňa????

anesim
6. apr 2009

Možno sa medzi Vami nájde nejaká právnička, ktorá by mi vedela poradiť. Ide o moju tetu, stará sa sama o dcéru (12 r.), ale malá je po rozumovej stránke na tom trochu horšie, nemôže ju nechať samu doma ani 5 minút, aby náhodou niečo nevyviedla, takže ju musí voziť ráno do školy (špeciálnej ) a okolo tretej ísť pre ňu. Takže pracuje len na skrátený úväzok, a ide o to že ich idú prepúšťať k 1.5, nie všetkých zamestnancov, ale 40. A chcem sa spýtať, či ju môže zamestnávateľ prepustiť alebo či nemá zo zákona nejakú ochranu, že ako samoživiteľku, ktorá sa stará o postihnuté dieťa ju nemôžu prepustiť. Aj keď od ex dostáva celkom pekné výživné ( cca 230€ ), ale z toho sa vyžiť nedá a zo sociálky podľa nej nedostane nič, lebo nepracuje tri roky v kuse. ☹

gapa
6. apr 2009

anesim,
nehovorím, že mám ZP celkom prelúskaný, no podla mna bohužial môže dostať výpoved. ☹

Ak by išlo o rušenie prevádzky, tak výpoved môže dostať každý.
Ak by išlo o výpoved z nadbytočnosti, tak tú nemôžu dostať osoby, ktoré sú osamelé a starajú sa o dieťa mladšie ako tri roky (vid Zákonník práce § 64 ods.1 písm.c)

No ako osoba, ktorá sa osobne stará o blížku osobu, ktorá jeo osobou s ťažkým zdrav.jpostihnutím nemôže dostať len okamžité ukončenie prac.pomeru podla § 68 ZP (napr. z dôvodu závažného porušenia prac.disciplíny), ale to predpokladám jej ani nehrozí.

anesim
6. apr 2009

gapa, ďakujem . Ona si to aj myslela,že ju môžu prepustiť, ale dúfala, že sa to nemôže, lebo pri malej si normálnu prácu alebo na smeny ani hľadať nemôže

inffinity
8. apr 2009

Ahojky, chtěla bych se na něco zeptat.. žiju v bytě od přítele a mám nárok na příspěvek na bydlení..jen jsem si o něj zatím nepožádala, protože nemáme s přítelem uzavřenou podnájemní (nebo nevím jakou) smlouvu..Chtěla jsem se vás zeptat jestli by mi některá uměla poradit, přítel je voják a nemůže mít druhý příjem,jak by to tedy bylo s daněmi, kdyby jsme ve smlouvě uvedli třeba jen symbolicky 1sk(nebo euro..prostě nějakou mini částku)..Bylo by to nějak zjistitelné že by pak z toho musel platit daň a nebo to bude jen pro potřeby úřadu práce co se týče těchto mých dávek..Nechci mu s tím dělat nějaké problémy takže jsem raději příspěvek zatím oželela.. Bydlíme v SR, jen jsem češka,ale s tím problém není 😉 děkuji za odpověď případně radu..

dupinka
8. apr 2009

inffinity: mas IP 🙂

anesim
24. máj 2009

Chcela by som sa spýtať, ak sa tu nájde nejaká právnička. Byt je písaný na mňa, ale môj otec tu má trvalý pobyt, aj keď tu nebýva,býva u priateľky,A ak by otcovi hrozila exekúcia, má exekútor právo zobrať veci z tohto môjho bytu, aj keď tu otec nič nemá, len ten trvalý pobyt? 😒

nelinka
24. máj 2009

pokial je to vsetko v tvojoom vlastnictve a mozes to preukazat tak sa na teba exekucia nevztahuje.....

zexekuovat mozu iba to co on ma v osobnom vlastnictve

anesim
25. máj 2009

Nelinka ďakujem.