Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mexx
2. okt 2010

Dnes sa FB aj ine socialne siete len tak hmyria tym uzasnym pubertackym "pravopisom". Par dni dozadu som objavila u kamarata, co to tiez kritizoval, taky vystizny obrazok. 😅

mexx
2. okt 2010

Je to trochu male, ale snad rozlustite... 😅

erikasadek
2. okt 2010

@mexx a ze nato prisla a fungovalo jej to.. 😀 😀 😀 😀

mexx
2. okt 2010

Len to treba povedat recou jej kmena. 😀

monkula
2. okt 2010

a prečo striedajú tie veľké a malé písmenká? 😕 😕 😕 😕 to ej hrozné..
A potrebujem vyriešiť problém.. píše sa ďaľší, či ďalší? 😕 😕

traktor
2. okt 2010

@monkula ďalší

monkula
2. okt 2010

@traktor Ďakujem... ja som si vždy myslela, že je na l mäkčeň 😅

mexx
2. okt 2010

Monku, co na tom, ze hrozne, ale jake je to cool. 😎 😀 😉 A spravne je ďalší. 🙂

ani_sama_neviem
2. okt 2010

Jeeee mam sice 18 ale pridavam sa k vam 🙂)) Ani ja nemozem vystat tu modu pisat velke a male pismenka striedavo, alebo tie nehorazne schvalne robene gram. chyby, ako napriklad: vydym,xcem,mossem a pod.. Ide ma z toho ... :P

monkula
2. okt 2010

@mexx ja na tom nič cool nevidím.. asi som už stará na takéto cool vecičky... 😀 😝

monkula
2. okt 2010

@ani_sama_neviem áno, áno, tie x namiesto ch.... pozdravujem expertku 😀

mexx
2. okt 2010

No veru, asi sme stare...ale mozno keby mame takych tazkych trinast rokov alebo kolko, tak by sme tak sekali formu aj my. 😅 Aj ked mne to teda strasne kole oci, a ten obsah, to je castokrat uplny des. Tiez mam dost, ked vidim na FB nastenku svojich pubertalnych bratrancov a sesternic. 😝

monkula
2. okt 2010

ja na Fb nechodím.... takže tohto som ušetrená 😀 😀 😀
a že to tí rodičia nekontrolujú... 😕

mexx
2. okt 2010

Tak napriklad moja sesterka aj s bratom sa dokazu strasne zhovadit na FB, vsetky tie kvazy mudre myslienky a napady a zazitky...no proste nieco na ten styl, co tu bolo popisane vyssie... 🙄 Ich mama to nekontroluje, lebo by sama nevedela poriadne ani comp zapnut. 😅 Ale z casu na cas sa popyta mna alebo mojej sestry, co sme sa docitali, nech ma prehlad, ako sa jej deti prejavuju. No a my sme si za bonzactvo nakoniec vysluzili to, ze sesterka nam zablokovala pristup na jej nastenku (hoci sa tvari, ze to nie, ze to sa asi nahodou nejako bloklo), aby sme na nu nemohli donasat. 😅 No co uz, je to ich blbost. Uroven zodpovedajuca vzdelaniu, bohuzial, v ich pripade uplne... 🙄

monkula
2. okt 2010

nechápem, prečo musí každý kráčať v stáde.... Stále sa len niekomu prispôsobujeme, jedna "celevrita" začen nosiť čižmy k rifliam a pol Slovenska začne nosiť to isté.... začnú nosiť šatky, tak každý má okolo krku kus látky a tvári sa, aký je in... 😝

didiana333
2. okt 2010

Názov témy tu na MK 😀 😀 😀
Nastrihovaly vasim detom tiez uzdicku pod jazykom? (Nová)

eaka
3. okt 2010

@mexx Tak to je riadne, na tom obrázku...nerozumela, keď jej to napísal normálne česky... a tak jej to musel povedať v "reči jej kmeňa", ako tu už bolo povedané... No riadne!! 😀

berenika39
3. okt 2010

z jednoho eshopu:
😉 chráňené gumou. 😉
(řeč je o řídítkách kola, aby nedošlo k mýlce🙂)))

berenika39
3. okt 2010

no a ještě odsud z webu:
a jak mýváte školku?
(chtělo se mi napsat, že koštětem s hadrem, ale co, stane se....).

monkula
3. okt 2010

@berenika39 pomoc.. mmch tie zátvorky sú veľmi vtipné 😀 😀

berenika39
3. okt 2010

závorky ze smajlíků???? já totiž někdy neumím tady z těch příspěvků identifikovat, co je chyba, obzvlášť ve slovenštině, tak to luštím a zkoumám....kdybychom daly vždycky ten problémový výraz do závorek ze smajlíků, tak by to bylo lehčí 😀

neumisa
4. okt 2010

toto visí jedné z matek pod fotečkou se dvěma kluky: udělaly jsme první krůčky ... ☹ smutné, chlapci asi budou běhat v sukýnkách ...

monkula
4. okt 2010

@neumisa nechápem 😅

traktor
4. okt 2010

@neumisa ani ja nechapem 😕

mexx
4. okt 2010

Myslim, ze v cestine maju slovesa na konci tvrde "y", ked je to v zenskom rodene... 😅

ellise
4. okt 2010

mex správně, ......muži ( ti muži) běželi,..... ženy ( ty ženy) běžely

summer8
5. okt 2010

No, moja známa nemá problém písať slovesá s ypsilonom na konci v slovenčine😲 Boly sme tam a tam, popoludní sme zaspaly, išly sme....Až som si začala myslieť, že nepozná mäkké i.....pozná, ale vždy sa jej ho podarí dať tam, kam nepatrí 😀

mexx
5. okt 2010

Ja zas prevraciam ocami, ked mi kamoska pise v maile, ako si vezme pól dna dovolenky, alebo dojde za pól hodinu a podobne. 😅

monkula
5. okt 2010

No, ale dnes ráno som videla niečo, čo ma hneď prebralo, Jarkova učiteľka každý deň píše na nástenku čo robili na tej ktorej hodine a čo majú na domácu úlohu.
no dnes ráno som tam našla
3. hodina prírodopis, nebol, bude v útorok 😝 😝 😝

nanulik
5. okt 2010

@summer8 @ellise ja som mala problémy s týmto ked som prišla bývať na Slovensko, ( som rodená češka) ale urobila som si všelijaké pomôcky aby som to písala správne, a nakoniec som písala diktáty lepšie ako slovenské spolužiačky. a velký problém mi robilo písať mäkké i po "r" lebo v češtine je všade len y.