Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bubelko
7. okt 2010

@murinka no parada 😖

sharlotta
7. okt 2010

@murinka takymto veciam ja nikdy nemozem uverit, ze nie su len z recesie...moj mozog jednoducho odmieta uverit, ze takto je niekto naozaj schopny pisat...

nanulik
7. okt 2010

jeden môj známy hovorí "idem veznúť"

briketa
7. okt 2010

@ikke ano to mas pravdu. akurat, ze sa hovori vzdy o americkych bilionaroch 🙂
mna na to upozornil este pred rokmi mazno - on je z UK a byvame v USA.
vyhodou je, ze rozdiely medzi oboma anglictinami uz mam vychytane a nemam problem rozumiet obom stopercentne. niektori americania v pripade nejakeho silnejsieho britskeho prizvuku a duplovane dialektu su uplne hotovi.

murinka
7. okt 2010

@nanulik bolo to dnes medzi fotoblogmi 😀

monkula
7. okt 2010

@nanulik a čo to ako je? To idem veznúť? 😕 😕
to pourou je úžasné slovo.. 😀 a kde nechala D? 😀 😀

monkula
7. okt 2010

teraz som hľadala kontakt na našu obľúbenú pizzeriu a našla som komentáre, niektoré stoja naozaj za všetky peniaze
ing.Sokol

nehnevajte sa na mna ale chodím k vam už dost dlho ale už sa to neda vydržat s tou prevackarkou.je to strašne.čašnici su super iba kuchary by nemuseli byt taký hlučný.

monkula
7. okt 2010

a toto je perla:
25.5.2010 09:34


ta vasa veduca je chodiaci zachod,uz by bolo na case aby ste ju prepustily a daly sancu inym....lebo tak ako ona smrdy tak nesmrdy ani wcko.

Ďalší komentár:

mexx
7. okt 2010

Teraz neviem, ci je horsi ten pravopis alebo ta veduca, ked si ju predstavim... 😅

monkula
7. okt 2010

@mexx ta vedúca ako, naozaj je hrozná, tučná, nie tučná, obézna, vyvalí sa tam pred televízorom, pustí si ho na plné pecky a pozerá, a keDˇsa náááhodou niekto ozve hlasnejšie, tak ccc, cccc no hrôza...
Teraz som tam volala, tak konečne na druhom konci milá čašníčka.. inak sú tam hrozné, takže my si len objednávama domov, lebo naozaj tam majú skvelú pizzu... 😉

ellise
7. okt 2010

@elitera, větší problém je šmytec/smyčec

mexx
7. okt 2010

Boze... 😲 😀 😅 🤐

nanulik
8. okt 2010

@monkula to malo byť niečo ako "pôjdem vziať" lebo tu sa nárečovo nepovie vezmi to alebo zober to ale povie sa "vezni to" 😝

@silvia.t teraz som to pozerala 😲 😲 😲 😝 😝 😝 úžasné texty

elitera
8. okt 2010

@ellise 😲 tohle fakt někdo nerozlišuje??

monkula
8. okt 2010

mme sa včera dosta ldo rúk papier, ktorý vyplňoval vysokoškolák a tam že? zo žltím štítkom 😝
A dnes som dostala mail ohľadne futbalového turnaja:
*PROSIME RODICOV,KTORYCH DETI SA NEZUCASTNIA,ABY TO OZNAMILY VCAS,AK JE TO MOZNE!!!!!!!!!!!*

dusanab
8. okt 2010

v obchode mali napisane co predavaju: "DECKÉ PONOŠKY" doslova (nie u cinana) 😖

kvojtanikova
8. okt 2010

jeej toto je velmi zabavna tema, precitala som si asi 4 strany a som sa riadne nasmiala... pochadzam z PD a zijem v KE takze potvrdzujem vsetky perlicky z oboch oblasti... aj moji rodicia chodia "pri Tesco" a svokra "do doktora"... ked sa mi podari objavit nejaku perlicku isto ju sem napisem🙂

erikasadek
8. okt 2010

ja pridam jedno moja byvala spoluziacka zo strednej skoly na maturitnej praci spravila 16 chyb to sa pamatam do teraz ako slovencinarka skoro ju porazilo povieme si to rovno...
ribicki..... plavali.. 😉

ribicki opakovane napisala 4 krat!!!!!!!!!!!!!!

no 4 roky to bola sprtka poriadna 😉 ... 😀

a etse jedno moj spoluziak zo jzakladnej skoly v case ked sme mali 13 rokov bola polrocna praca kd ebolo napisane, vysvetlite akoby hrach o stenu hadzal...... 🙂

odpoved mojho psoluziaka do teraz sa smejem na tom ...
na stene su zelene bodky.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakoubka
8. okt 2010

Přítel mi říkal ,že když oni psali maturitní práci,tak se jedna spolužačka ptala učitelky,jak se píše velké ypsilon 😅 😀
A učitelka se jí ptá:" na co to potřebuješ? "a ona" chci napsat Y když 😀 😀 ( I když)

ellise
8. okt 2010

moni, co tam bylo špatně? oznámily?

ellise
8. okt 2010

elitera, nerozlišuje ale plete, stejně jako kareláb, a kaleráb

miracko
8. okt 2010

Caute,
nakukla som lebo ma zaujal nadpis
nemam cas vsetko citat ale verim ze by som sa velmi pobavila 😀
Ja mam tiez vystudovanu slovencinu, nikoho nechcem podcenovat, zhadzovat ani urazat ale niekedy musim uznat ze co je moc to je moc
Ale perla aka sa podarila mojmu znamemu do policajnej spravy sa asi nepodarila nikomu " zadržaly sme ych"
toto fakt seriozne napisal s cistým svedomím a vedomím ze je to správne 😀 😀 😀

monkula
8. okt 2010

@ellise áno, oznámily bolo nesprávne, oznámili tam má byť.... 😀

mexx
8. okt 2010

Prave som si pri prezerani bazaru uvedomila, ze nemam rada slovo "blizsky"... 😝

monkula
8. okt 2010

@mexx to je ako blízky 😀 😀 😀
a slovko úžastné? 😀 😀 😝

mexx
8. okt 2010

No...z podobeho sudka proste... 😅

vinifera
8. okt 2010

@miracko práve som skoro spadla zo stoličky - to sa dá??? takto napísať. Hmmmm. Uffff.

dusanab
8. okt 2010

Teraz som si spomenula ako kamaratka pred par rokmi spominala hlod svojho brata, napisal "očy" .
Manzel sa nastastie svojich uzasnych vyrazov ako najpruj, dochtor vzdal lebo som sa mu vyhrazala ze ak tak zacujem hovorit syna nech si ma nezela....ale "pneumatika" stale nevie povedat, vzdy je to pleumatika alebo preumatika. Jeho gramatika sice obcas nic moc ale inac je v pohode, skoncil VS a rozumie tomu co robi.

vinifera
8. okt 2010

@dusanab kole to očyyyyy