Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
14. okt 2010

@dusanab obsah, musíš hledat obsah, ne formu 😀 😀 . i když...někdy ani to nenajdeš🙂

dusanab
14. okt 2010

keď obsah sa občas ťažšie chápe pri tom "slovenčinovi" čo sa tu niekde používa 😉 to už radšej nemecky alebo anglicky 😉 to si aspoň sama zle preložím 😀

neumisa
15. okt 2010

tak tohle je taky "perla": Horší se my zdá když tam nechají mimiska samotné to mě rvalo srdíčko jak tam plakali a sestřičky nestíhali no děs . to se my zdá hrozné nechat tam malinké dítko samotné a naštěvovat ho jen 1 hod denně když je možnost tam bít celý den.

chudinky miminka, celé dny je v nemocnici tlučou ... 😖

jijitka
15. okt 2010

@neumisa - tak to už je na mamince, jestli ho tam nechá být 🙂 nebo bít ☹

dusanab
15. okt 2010

Dievčatá z Čiech, keď je napísané: Učili jste nás, mi se nedali! je to zle? ja by som povedala že áno 😉 to dali taký nápis na tortu 😉

berenika39
15. okt 2010

no jistě, osobní zájmeno my....možná to měla ale být ironická poznámka, vtípek pro češtináře....od studentů

zuzana76
15. okt 2010

inzeraty - vetrouka - zeby nauka o vetroch? 😀 teraz ktovie akych 😀

dusanab
15. okt 2010

@berenika39 vidíš to je možné....aj keď z celkového vzhľadu torty by som to netvrdila, vyzeralo to byť pre žiakov ZŠ, ale možné je samozrejme všetko 😉
@zuzana76 veď je jeseň, vetry sa dajú očakávať, či už také alebo také 😀 😀

dusanab
15. okt 2010

internetový obchod ponúka okrem iného: Kvítnuce čaj, Najlacnějšie na Slovensku!, Nie sme plátci DPH, ....kde ste až doteraz musela považovať kabelku na zem, Čas letu je závislá, ....a to podobu 10 až 20 minút (ako vyzerá 10 minút, prosííííím 😀 😀 ) určite si od nich veľa vecí kúpim 😖 prečo si nenájdu niekoho kto im skontroluje či píšu po slovensky????

zuzana76
15. okt 2010

dalsia inzercia

Predam dansky kabat cierno bieli - kabat nie je z Danska, to ma byt damsky 🙂

blovitc120
15. okt 2010

bola som na nakupoch z kamoskov 😉

tatiana1985
16. okt 2010

baby, citam to tu pravidelne 😀 tak dufam ze sa tu nenajdem o par hodin--napisala som do jednej temy :vytipujem si obet... vytipovat je s makkym ze? 😀 😀

eaka
16. okt 2010

súhlasím...a do akej témy si to písala??? mamičky vrahyne?

ikke
16. okt 2010

@tatiana1985
tip, tipovat (zapamatas si podla TIPOS-u) - odhad, odhadovat, ale aj dobrá rada (tipujem vysledok)
typ, typovat alebo castejsie vytypovat, typicky - charakteristicky, nieco s rovnakymi znakmi, vyber, vybrany a podobne (je to typicky chlap 😀)

takze ak si obet vyberas a nie hadas, kto bude obetou, tak tam ma byt tvrde Y
😉 😀

tatiana1985
16. okt 2010

@eaka 😀 😀 ahaa..jeeejda, isto som to napisala ako do Palby 😀 😀

@ikke bolo to v zmysle ako sa pustit s cudzou osobou do reci... napisala som: Vytipujem si obet (mamicku) 😀 , najdem spolocny znak o com by sa dalo kecat, kociar, dieta, rovnaka kabela a pustim sa s nou do debaty 😀 😀
...tvrde Y? ooou... oou..tak by som sa tu nasla asi 🙂)))

ellise
16. okt 2010

tatiana máš to dobře, protože typ je myšleno jako druh, např, typ stroje,

eaka
16. okt 2010

tiež som ostala po odpovedi @ikke zaskočená... môže uprednosťňovať ako obeť určitý typ človeka...ale obeť si vytipuješ, nie vytypuješ... nie? veď to sa ned ani prečítať! 😉

eaka
16. okt 2010

v tej najťahšej chvíly. ja si zatial ako tak rozumiem zo svokrov

dusanab
16. okt 2010

@eaka 🙄 bez urážky to je maďarka?kam tí ľudia na to chodia.... 😖

dusanab
16. okt 2010

velmy pekne, pridi - z albumu

pikusa
16. okt 2010

Dnes jsem našla název tématu....
Jakou vybrat magnetickou tabuly ? 😕 😕 😕

berenika39
16. okt 2010

na fb měl nějakou propagační akci Hornbach - prý:
sdílejte s přátely a řekněte svým známím...... 😝
(na jejich omluvu musím říct, že po mé ironické poznámce na jejich zeď to bylo opravené do patnácti minut a autor mi napsal, že psal narychlo a děkuje🙂)))))

ellise
17. okt 2010

náš mladej dnes ráno napsal: "kapitánckej pasek" když nu Marťa řekla, že tám má být čárka, tak to opravil na "pasék"

ikke
17. okt 2010

@eaka
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=vytipova&s=subs...
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=vytypo&s=substr...

by som povedala, ze vytypovat, pokial hladas vhodny typ osoby, ktora by stala o rozhovor s tebou
vytipovat vtedy, ak si tipujes, ci sa s tebou dotycny//a bude bavit alebo nie 😀 ale vytipovat sa skor asi pouzije, ak si v sportke vytipujes, teda tipovanim vyhras, nejaky obnos penazi 😕

berenika39
17. okt 2010

aktuální téma, hubnout taky potřebuju, ale s tímhle ne:
Poradime a pomouze,jak zdrave zhubnout

dusanab
17. okt 2010

názov témy: Ste spokojny s touto vládou? 🙄
@berenika39 tiež mám občas pocit že čítam nepodarené slovensko-české preklady

bubelko
17. okt 2010

vecer jej spravym
polovycu
po tyzny
vypitovat

toto mi udrelo do oci pri citani prispevku v jednej teme. baby ja ked to citam, tak ma dviha zo stolicky a to s tym nazvom temy - takmer v polovici prispevkov citam v plurale "y" 🙄

neumisa
17. okt 2010

@bubelko ty máš něco proti tvrdému? 😀 😀 😀 😀

eaka
18. okt 2010

ja som ties v tychto veciach laik; som s toho madar; s malym dietatom to neide; aby bolo urocenie vyzsie;

eaka
18. okt 2010

na psychijatrii (smutný článok, ale toto som ešte nikde nevidela... 😉