Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

irriss
18. apr 2012

@petkave 😀 😀 😀

petkave
18. apr 2012

@irriss 😀 Teraz sa dobre smejem. Ja mám suseda, ktorý každú sobotu pootvára okná dokorán a púšťa talianske árie popri upratovaní. Fakt na celú ulicu. A ty si chceš pustiť slovenskú klasiku v Taliansku. Aká paráda 😲

irriss
18. apr 2012

@petkave
Ja si poustim celou sk nostalgii meho mladi a casto tu krici i Michal David a ja se pridam nahlas NON STOP ja chci zit NON STOP a s tim co prijde, mam chut se rvat..to patri sousedovi, ale on tomu nerozumi.. 😀 😀 😀
Jinak nad nama ob patro bydli cernoska, klasicka cernoska, prava, cerna, ..super zenska..a ta zpiva jejich melodie.. pisnicky i ty z kostela..klasicke cernosske..
jsme dvojka 😉

petkave
18. apr 2012

@irriss gospel + David, tak to je teda kombinácia 😀 😲

irriss
18. apr 2012

@petkave 😀 😀 😀 😀 😀
no a ted si predstav nasi spolecnou prochazku:

ona cerna primo z Nigerie takze "nefalsovana" a v kocarku ma temer bileho mulatka, ktery po ni podedil "jen" kudrnate vlasky..
a ja blondyna s tmavou holcickou a dvojcatama, kterym moje kamoska rika "misung" 😲 😲 😲

Koho je jake dite?

Kdyz jsem mela deti male, hlavne nejstarsi dcerku, ta je velmi tmava-sneda...tak si lide mysleli, ze jsem jeji baby-sitter.. ☹

petkave
18. apr 2012

@irriss spravte spoločnú foto s deťmi a hoď to ako kvíz: Uhádni, ktoré dieťa patrí ktorej matke 😀

irriss
18. apr 2012

@petkave 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jo a pak zacnu premyslet, jestli mi je preci jen nekdo v porodnici nevymenil..
Kdyz za mnou prisel manzel do porodnice, byla jsem v pokojiku na Jipce..cili musela nejdriv otevrit sestra..
tentokrat to byla primo pani Primarka, co odvedla meho muze, ktery umi cesky jenom "spi a bud zticha"...do pokoje ke stejne tmave mamince jako on... 😀 😀 😀 😀
Koukali na sebe, nikdo cesky neumel...no skoda, ze jsem u toho nebyla.. 😀 😀 😀

jooooo a malem jsem zapomnela, dokonce si i jeji miminko podrzel, nebranil se..

petkave
18. apr 2012

@irriss spi a buď zticha 😀 😀 😀 To môj muž zase zvykne hovorievať: Ležkaj a čuškaj 😀

irriss
18. apr 2012

@petkave
to mi pripomnelo posly slovnicek...kdyz jsem jezdila jako vedouci do polska s detma..a byl to tabor miseny..cesi, slovaci i polaci..
a pri zavodech bylo slyset "scukaj"scukaj"..koukala jsem jak blazen, pak mi bylo vysvetleno, ze to znmena hledej, hledej..uz jsem se lekla, ze povezu zpet nekoho tehotneho 😎

irriss
18. apr 2012

@petkave
polsky slovnicek - chyba

ach jaj, ty a jazykarka, ted mam vroubek..vynechavani pismenek, to by bylo na psychologa..ze?? ale to je klavesnici..pisu rychle, abych nezapomnela..a vsechno mi klavesnice nebere.. 😎

petkave
18. apr 2012

@irriss ja som to pochopila 😲 prsty sú rýchlejšie ako klávesnica,že?

irriss
18. apr 2012

@petkave
no hlavne i pochody myslenek..bojim se, ze mi vypadne 😒

inkinka
18. apr 2012

No baby a vy ste aj naozaj dnes cez obed varili alebo len tuto virtualne? 😀

@irriss mas pestry zivot, zazitkovo aj farebne 🙂 mna zas ked som bola mala strasilo slovo hřbitov 😉 cintorin mi pride take neutralne, ale pohřbít je hrozne. A zaroven mi napada, ze nase pochovat a vase pochovat su diametralne rozdielne 😕

irriss
18. apr 2012

@inkinka
super zamysleni... 😉

ja mam bohuzel velmi barevny zivot...nastesti v posledni dobe vyhravaji barevne pastelky 😉 diky mym dceram kocickam,.. 🙂

irriss
18. apr 2012

@inkinka
k tomu vareni obeda.. 😔 😔 😔
ja varim teple vecere...kdyz maji deti az do peti.. 😉

inkinka
18. apr 2012

@irriss malujete? Krasne hobby 🙂

ale pisat vies farbisto aj bez pasteliek, dobre sa to cita 😉

irriss
18. apr 2012

@inkinka
tema pastelkama barevnyma byla myslena dobra nalada a zadne "bolesti" (diky hokam, co mi delaji jen radost), snad to nezakriknu 😉

neslo o malovani obrazku, ale duse 😉 🙂

didiana333
18. apr 2012

názov témy zase.....Bezproblémové kojenie,eksistuje aj také??...... 😀

bodka70
19. apr 2012

uff zase "nie jaká" budúca učiteľka, čo má pravopis na úrovni 2.ročník ZŠ maximálne 🙄 🙄 🙄

syslica
19. apr 2012

Bodka myslela túto dievčinku: "....ale chcela by som sa vás spýtať či nepoznáte nie jakú rozprávku o psíčkovi a mačičke emoticon..Chcem byť učiteľka ako študujem to a potrebujem to emoticon " No, bože uchovaj, ak by takéto indivíduá mali v budúcnosti učiť naše deti 😠 . Vedomosťami o detskej literatúre zjavne neovplýva, zato plytvá smajlíkmi...

inkinka
19. apr 2012

Nápis v nemocnici: Pacienti na vyšetrenie prsníkov ultrazvukom zaregistrujte sa na recepciii.

Je to podobný nezmysel ako gynekologickí pacienti

syslica
19. apr 2012

@inkinka Nie celkom: gynekologickí pacienti je nezmysel.. asi taký, ako andrologické pacientky 😅 . Ale aj chlapa môže doktor poslať na vyšetrenie prsníkov, dokonca aj rakovina prsníkov u mužov existuje, hoci sa o nej toľko nehovorí...

bodka70
19. apr 2012

@syslica , práve som to chcela napísať, predbehla si ma, aj muži majú prsia, niektorí dokonca väčšie ako podaktoré ženy 😀.
skôr by som sa čudovala pacientkám, čo idú na vyšetrenie prostaty 😝 😀 😀 😀

inkinka
19. apr 2012

@syslica
@bodka70
čakala som presne túto reakciu, ale vzhľadom na to, že toto vyšetrenie podstupujú v drvivej väčšine ženy , pacientky ( to promile mužských pacientov je zanedbateľné) je logickejšie použiť slovo pacientky. Riadime sa majoritou, nie okrajovými javmi 😉

syslica
19. apr 2012

@bodka70 Ja by som sa zas asi najviac čudovala doktorovi, ktorý by tú prostatu v ženskom tele hľadal... asi tak isto ako budúcej učiteľke, ktorá hľadá na mamičkovskom fóre "nie jakú" rozprávku o psíčkovi a mačičke. 😀 (pokus o návrat k téme).

bodka70
19. apr 2012

@inkinka , už nás dobre poznáš, čo? 😉 😀 😀 😀

ale zase na druhej strane, ak napríklad oslovuješ publikum a je tam 1000 žien a len 2-3 muži, tak aj tak nepovieš len diváčky či poslucháčky, ale buď povieš len diváci ako všeobecné pomenovanie bez vzťahu k pohlaviu, alebo povieš diváčky a diváci, hm....

inkinka
19. apr 2012

@bodka70 😉

vážené dámy a páni 😉 pretože ani milé dámy a vážení páni by sa nemalo, ty ako odborník na gender veci iste súhlasíš 😉
@syslica nooo a vieš že by ju tam našiel? Podľa FICAT je od roku 2002 už aj female prostate

syslica
19. apr 2012

@bodka70 Si ma tentokrát zas predbehla ty 😀 😀 . V podstate máš pravdu s tou logickosťou, @inkinka, ale rodovo nešpecifická formulácia je vhodnejšia, zahŕňa aj to promile mužských pacientov (predstav si, že by nejaký z nich žaloval nemocnicu pre diskrimináciu! nereálny scenár, našťastie nie sme v Amerike 😝 ).

syslica
19. apr 2012

@inkinka Fakt? Tuším si zas musím niečo doštudovať 😀 😀 😀 . Jeden by neveril, čo všetko sa na tomto Koníku dozvieme. 😉

bodka70
19. apr 2012

@inkinka
@syslica , tak to už tu nikto nič negarantuje? 😝 😕 😀 😀 😀

Človek žije v predstave, že ženy majú vagínu a maternicu a vaječníky a muži penis, semenníky a prostatu. No a bác, nie je to tak úplne pravda, všelijaké bizardnosti sa stávajú na tomto svete a to nehovorím o percente tých preoperovaných 😵. Takto som si teda rodovú rovnosť nepredstavovala 🤐 😀 😀 😀.