Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

odrik
21. nov 2012

..........Čo keby sa všetci tý inteligentný ( Lekári, sestri, učitelia) sa spojili (lebo majú čím vydierať vládu ) a štrajkovali za to aby si poslanci znížili platy na polovicu vtedy by som im držala palce ale to že sú nenažratý ma rozčuluje. Pretože od nového roku bude problém privirobiť si na dohodu a ináč lebo predasa je potrebné uplatkárom dvíhať plat. A teraz ma ukameňujte.

Ja by som ju ukameňovala, nie za názor, ale za pravopis. V takomto krátkom príspevku toľko chýb. Smutné 😖 !

janie80
21. nov 2012

😅 😅 😅 😅 😅 ahoj aj mi sme sa dnes boli očkovat a malynky je tiež v pohode 😅 😅 😅 😀 😀

iviatko
21. nov 2012

Laurinka, co by si chcela, bratceka alebo sestricku?

iviatko
21. nov 2012

@odrik ty sa prosim liec, nieze si poskodis nieco smiecho-placom :D

odrik
21. nov 2012

@iviatko
Ďakujem 🙂! Liečim 🙂! Veru si musím dávať pozor 🙂, ale čítať Vás neprestanem ani za svet. Výborne sa bavím, ani tabletky tak nezaberajú 🙂!!!

iviatko
21. nov 2012

V škôlke pri jedení ovocia a zeleniny sa užňčiteľka píta škôlkárov: Deti, povedzte čo sa dá zjesť okrem ovocia a zeleniny. Jožko sa prihlási, a hovorí: Aj svetlo sa dá zjesť. A učiteľka sa píta: Ako to myslíš Jožko že sa svetlo dá zjesť? A Jožko povie: Včera večer som počul mamičku ako hovorí: Zhasni svetlo a daj mi ho do úst. xD

iviatko
21. nov 2012

Ahojte maminky ja by som sa vam kcela prihovorit kto by mohol Renatke financne pomoct budeme mu velmy vdacny us asi viete cim si prechadza a je to financne dost taske my zijeme len z materskej a pridavok a samy to nezvladame dakujem

iviatko
21. nov 2012

ale chudato je to no...

blovitc120
22. nov 2012

Toto som dnes videla: 4-rec, asi štvorec to mal byť 😲 ?

jaja01k
22. nov 2012

"to my připomíná jednu firmu"

ined77
22. nov 2012

prosím o překlad...ahojte cicusky 😕 😀 ...

iviatko
22. nov 2012

Dakujem pani ktora nam darovala vecicky pre moju cerku ktora sa velmi tesila ket to rozbalovala a ja som pritom plakala esteras dakujeme za krasny balicek.anna

iviatko
22. nov 2012

@ined77 akoze macicky 🙂

odrik
22. nov 2012

........mam doma 2dievcata a pri nych mi bolo uplne inac ako teraz a aj pomali ku 100kg..........

ined77
22. nov 2012

@iviatko ...aha 🙂 , moc děkuji! 🙂

jaja01k
23. nov 2012

"Nedoporučíte my prosím nějaký program"

pajenka
23. nov 2012

@jaja01k "kde se dá pohrát s fotkamy"

jaja01k
23. nov 2012

@pajenka Aha, mě tak zaujal ten začátek, že jsem to ani nedočetla 😀

romcovaklarka
23. nov 2012

@pajenka @jaja01k "nebo takovou tu jakoby ze třicátích let . "

Ano, tahle slečna je asi fakt studnice perel 😀

bodka13
23. nov 2012

"podražky boli ščuchane na pätach až do dier" 😕 ...pochopila som, až keď som uvidela fotky 😉

berenika39
23. nov 2012

já nevím, to se prostě nedá ani přečíst 😉 😉 😉

Byla vydět jen dutinka. Tak uvydíme příští pátek,

iviatko
23. nov 2012

Pre krásny spánok Vášho dieťatka ponúkame kvalitné bavlnené pyžamka prevažne kolekcia Dysney. s Nech sa v nich vyspinkajú doružova
Nekup to od pro! Nova znacka.

ikke
23. nov 2012

maturita z logiky (alebo matematiky?):

otazka: Môže ísť 2 mesačné dieťa na vychádzku, keď je sychravo?
odpoved 1: Určite áno. Jedine že vonku viac ako mínus 6, v tom prípade nie.
odpoved 2: na vychadzku s dietatkom sa moze chodit vzdy pokial teplota vzduchu nie je vyssia ako minus 5stupnov,
odpoved 3: kym vonku nie je viac nez -10 tak v pohode za kazdeho pocasia by malo byt vonku....

kitinka76
23. nov 2012

@ikke odpoved 4: ne, protože se mamince v takovém počasí nechce jít ven 😅

ikke
23. nov 2012

@kitinka76 ma citujes? ved dieta moze ist von ale bezo mna 😅

llluckaaa
23. nov 2012

@ikke A kde to bylo napsané? Doufám, že ne u té maturity 😅

ikke
23. nov 2012

@llluckaaa tu, na slovenskom MK 😉

odrik
23. nov 2012

@ikke
Ander, a dze je logika 🙂??? Tatoooo, preradzili ma do osobitnej školy. Leeen študuj synu, keď na to máš!!! 🙂

syslica
23. nov 2012

@odrik 😀 😀 Pripomenula si mi jeden reálny rozhovor babky z malej dedinky na strednom Slovensku so študujúcim vnúčikom:
"Milanko, a prečo si ten dekanský nechávaš až na koniec?! Prečo ho neurobíš ako prvý, keď je taký ťažký???"

odrik
23. nov 2012

@syslica
To je krásne, babuľka zlatá, išla na to tiež logicky 🙂.