Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

lukin
23. okt 2008

babalala: Moc děkuju, musím si to zapamatovat 🙂

zdina
23. okt 2008

lukin ono je to skoro u kazdeho trosku jinak. Ale v podstate pravidlo se klidne nabifluji a odrikaji ti vymenovana slova, ale jakmile to slovo maji napsat, tak to proste "nesepne" a y nenapisi. Take hodne casto zamenuji podobna pismenka

nika70
23. okt 2008

Já si pamatuju, že paní učitelka češtiny nám na mě a mně říkala pomůcku:
2. a 4. pád - dvě písmenka - mě
3. a 6. pád - tři písmenka - mně
😉

babalala
23. okt 2008

nika - to je ještě lepší! 🙂

emjee
24. okt 2008

ked sme pri tych osmickach - ako ich pisete vy? zacinate sko S alebo ako otaznik? ja ako otaznik

mumumu
24. okt 2008

Jako S🙂

roasha
24. okt 2008

ha ha...ja zase pisem velke tlacene B tak,ze urobim ciarku zhora nadol,a dolne brusko,horne brusko vsetko jednym tahom. 😀

natalien
24. okt 2008

Jééé, já stejně jako Roasha 😀 😀

roasha
24. okt 2008

tak sme dve...zatial! 😀
tiez sa na teba tak cudne pozru,...."to co bolo?" 😀

monkula
24. okt 2008

Ja ako otáznik... 😀

mumumu
24. okt 2008

Roasha, Natalien, já to dělám taky tak. Ale jen, když už se rozepíšu.

jabber
24. okt 2008

Já jako S, ale začínám už od prostředka, kde se to kříží 😀 Hlavně zjišťuju, že psacím už skoro neumím psát - všude jen samý klávesy 😀 katastrofa

nobody
24. okt 2008

jako vykřičníkový otazník

tictac
24. okt 2008

me -mne...nas ucili pravidlo, ze kdyz se da nahradit te, tak se pise me, kdyz tobe, tak mne 🙂 teda doufam, ze o tomhle byla rec, nejak jsem to neprocitala, kdyz tak me ignorujte 😀

nobody
24. okt 2008

když náhodou člověk netuší, tak stačí mňe 😀 😀 😀

nobody
24. okt 2008

a jak píšete houslový klíč? 😀

tictac
24. okt 2008

😀 😀 stejne jako ty, s y po v 😀

nobody
24. okt 2008

tictac ..sakra 😀 😀 😀 😀 😀

simply.vero
24. okt 2008

sakryš, teď jste mě tak zmátli, že jsem si skoro musela jít vzít tužku a napsat osmičku, abych věděla, jak ji vlastně dělám 🙂 začínám osmičku jako S a houslový klíč píšu přesně naopak než jak prý se má, tj. začínám od toho šneka uprostřed (od té kličky na G)

jabber
24. okt 2008

simply - taky ho píšu od šneka 😉 😀
a jak že ho píšeš ty, nobody? 🙂

nobody
24. okt 2008

já od šneka, jak jinak 😀

simply.vero
24. okt 2008

jabber, a taky se tě pořád snažili jako dítě přeučovat, abys ho psala odspodu? mně to děsně nešlo. teď už to sice umím obojím způsobem, ale stejně vždycky píšu od šneka (když už ho teda píšu - zas tak často to teda není 😀)

jabber
24. okt 2008

nobody - správně 😀
simply - ani si to nevybavuju, jestli chtěli ať ho píšu odspodu....to víš, já ho zas tak moc nepoužívám, skládám málokdy 😝 😀 😀 😀

jabber
24. okt 2008

ale basovej - ten jsem nikdy neměla ráda 😀 , je takovej nudnej 😀

nobody
24. okt 2008

a dvojku píšete jako dvojku ? 😀
anebo jako labuť? 😀

(už blbnu)

jabber
24. okt 2008

jako labuť s plochýma zádama 😀 ba ne, já jí píšu s kličkou pod krkem 🙂

nobody
24. okt 2008

labuť s plochýma zádama a s oprátkou pod krkem ... co na to říct? 😀 😀 😀 😀 😀

jabber
24. okt 2008

no ona to nemá současně, buď má plochý záda anebo oprátku 😀.......ale většinou má oprátku teda, no, chudák ☹ 😀

nobody
24. okt 2008

chuděrka malá ... bez oprátky ! 😀

jabber
24. okt 2008

hm, zamyslím se nad tím 😀 😝 a jak to máš s labutí ty? 😝