Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

aponchie
27. aug 2008

elitera ano vim na ellu sem odpovedela..tebe neznam 🙂 btw co s tim udelame?spraskame aponchie dutkou? 😀

lukin
27. aug 2008

elitera: Ano, přesně tak 😀 Všímám si, že tady na koníkovi skoro žádná neumí napsat slovo tchyně správně 😀

sisstin
27. aug 2008

já taky ne..takže druhá věc, co už vim 😎

aponchie
27. aug 2008

ja ja ja ja to umim tchyne 😀

elitera
27. aug 2008

apo, já nemohla prudit, bo jsem byla na cestě z práce 😀 a mě už znáš, jsem se ti představila 😉 😀 Nicméně jestli máš nějaký tajný tužby s těma důtkama, tak bych možná i někoho sehnala 😀

lukin
27. aug 2008

Nebo ne klistír, klistýr, klystír a tak, ale správně je klystýr 🙂 To jen to, co mě tady na koníkovi taky zaujalo 🙂

aponchie
27. aug 2008

a sakra dutky 😀 ja mam manzela na tajne tuzby nastesti 😀 😀 hehe ja taky pisu slovo:bo,nekdy cyp a tak 😀 a pockej az tady bude nency to si zgustnete 😀

aponchie
27. aug 2008

no moment ja dokonce nekde cetla,ze Krystyr! 😀

lukin
27. aug 2008

Taky občas napíšu "bo" místo slova protože. Zkrátka je to kratší 🙂

aponchie
27. aug 2008

presne tak,clovek si zkracuje co muze..treba cesty,prsty cokoliv 😀

emjee
27. aug 2008

a po slovensky klystír 😉

expertka8
27. aug 2008

Desať najťažších jazykov na tejto planéte:
10. nemčina
09. francúzština
08. čínština
07. japončina
06. jazyk oboch Kórei je rovnaký, takže kórejština
05. perzština
04. arabčina
03. fínština
02. maďarčina
01. najťažším jazykom akým sa hovorí na tejto planéte je Slovenčina. 😝 😝 😝

lukin
27. aug 2008

emjee: 😉

Dávejte další příklady toho, co vidíte napsané s hrubkami 🙂

sisstin
27. aug 2008

emjee: když už jsi tady..tak bys mohla opravit Těhulky a rebelky S pardubického kraje 😔 😅

emjee
27. aug 2008

momentalne som na mksk nie mkcz a nechce sa mi prepinat, sorry 😀 a gramatiku opravujem malokedy, len ked mi vyslovene bije do oci v nazve temy alebo ked som poziadana, takze zajtra to opravim, ok? keby som zabudla (vies tehudemencia), tak mi daj echo do ip

sisstin
27. aug 2008

emjee: jéééé..ty jsi těhu...gratulace 😀

lukin
27. aug 2008

sisstin: Ano, ano 🙂

S kým, čím.
Z koho, čeho.

Jej, to je moje hobby 😀

sisstin
27. aug 2008

lukin: kdo s koho..že 😅 😅 😅

nobody
27. aug 2008

niečo pod zub

a něco na na zub

no to je hrozný..horší jak stěhování národů

emjee
27. aug 2008

exp to je blbost, to je z toho podareneho mailu co koloval webom 😀 by som povedala, ze cestina ma este viac finticiek a vynimiek ako slovencina a urcite su aj tazsie jazyky

simply.vero
27. aug 2008

anebo "to téma" (cz) a "tá téma" (sk), občas se to tu trošku mixuje 🙂

ba80
27. aug 2008

....ja len k tym ucitelkam... bratrancovi vysvetlovala ucitelka na ZS, ze rizoto sa pise s tvrdym Y, pretoze je z ryze... 😅

simply.vero
27. aug 2008

emjee, no to byl jasný hoax, k dohledání na www.hoax.cz

sisstin
27. aug 2008

jo..maďarština..tu nepobírám 😝 jediný slovo, který umim je Uj 😅

elitera
27. aug 2008

např. finština má tuším 12 pádů - kam se naše čestinka hrabe 🙂

Taky mě baví, jak si některé tady přidělávají práci s psaním řadových číslovek: 18tý, 3tí... by mě taky čerst vzal. Přitom stačí ta tečka. Nebo taky 18.tý - fakt nesmysl.

emjee
27. aug 2008

mna vytaca manzel ked sa v pripade, ze nepocuje opyta namiesto "co?" "koho?" bych vrazdila 😅

sisstin
27. aug 2008

emjee: lepší než "Jako"? 😖

aponchie
27. aug 2008

skoda,ze nemuzu psat dansky na tehle klavesnici 😀 to uz by neprecetl nikdo

lukin
27. aug 2008

Můj manžel je na pravopis trochu "blbý" 😅 😀 , tak mi dá skoro vždy překontrolovat mail či smsku 😀 Pak mu opravím zhruba pět hrubek a pak to odesílá 🙂 😀

lefika
27. aug 2008

emjee, moj svokor sa pyta "cehooo?" dobre, ze som to uz 2 roky nepocula, islo ma z toho vystriet 😠