Prechádzame na letný čas. Čo si o tom myslíte?

krasuliak
26. mar 2009

V posledny marcovy vikend nas caka prestavovanie hodiniek. Budeme sice kratsie spat, no budeme mat pocit, ze dni su dlhsie. Cez vikend prejdeme na letny cas. V nedelu 29. marca o 01:00 si rucicky hodiniek posunieme na 02:00.

Zaujimaju ma vase nazory na tuto zmenu casu co si o tom myslite...

Podla mna je zbytocne stale menit cas hore dole mal by sa nehat tento letny.. a vraj niektorym ludom narusa biorytmus a sposobuje problemy . No mne zatial nie ako ste vy na tom ,? 🙂

magimary
26. mar 2009

ja súhalsím s tým, aby sa to stále nemenilo... 😖
a že to ovplyvňuje niektorých ľudí?
najlepším príkladom sú deti a ich spánkové a iné biorytmy.. 🙄

krasuliak
autor
26. mar 2009

ale vies co ? v pondelok pridem do prace o hodku neskor akoze som nevedel 😀 😀 😀 😀

blovitc120
27. mar 2009

Ale normálny čas podľa slnka je ten zimný, nie letný. Pre mňa to dúfam znamená, že naše dieťa bude vstávať o 5, nie o 4 ráno 😝

martina46
27. mar 2009

To sa už hovorí roky, že toto je už posledná zmena času a stále nič :(
No už rozmýšľam, ako mi bude malá večer zaspávať, lebo chodí spať o 7 a takto to bude už o 6 😀

blovitc120
27. mar 2009

Martina, ja ju postupne dávam každý večer spať skôr o 10-15 minút týždeň dopredu, nech si pomaly zvykne. Tak hádam si zvykne. Ale na druhej strane ja mám rada, keď je večer dlho vidno. Keby sa ten čas nemenil, tak by bolo vidno už ráno o 3 a večer tma o pol 9, tak asi kvôli tomu (a o tej 3 ráno by ma švihlo, keby Miška vstala)

titkovamiriam
27. mar 2009

tak mne je to uplne jedno-za dva dni je vsetko v normalnych kolajach,no asi by sa to malo zrusit,lebo uz to nema taky vyznam ako volakedy 😀

mywiel
27. mar 2009

Mne posun casu ani tak nevadi akurat nezabudnut, na mna vplyv skor mesiac vcera som nemohla vobec spat... 😖 Rodila som tiez ked bol spln a nie podla TP, akoby sa v porodnici roztrhlo vrece s mamickami... 😀 😵

titkovamiriam
27. mar 2009

ani ja nemozem spat ked je spln alebo spim velmi zle-michal to ma tiez po mne.

mywiel
27. mar 2009

No vcera bol novy mesiac (cierny) 🙂

mamutka
27. mar 2009

mne to ide na nervy, podla mna je hlupost ten cas prehadzovat, ja som sa rozhodla, ze si hodinky neprestavim, ostanem takto nacasovana a uvidite ze o pol roka to zase prehodia nazad podla mojich hodiniek 😀

mamartinka
27. mar 2009

a prehadzuje sa to zo soboty na nedelu.keby nieco. 😀

miska001
27. mar 2009

už nebude večer skoro tma ☹ 😝 ale nevadi 😀 😀 😀

bejbypd
27. mar 2009

a mne to vobec nevadi mam pocit ze som stale nevyspata odkedy je mala na svete aj ked ona je milacik kludne spi v noci desat hodin bez zobudenia...lenze ona o deviatej zaspi a ja este do jednej kukam telku popriapade si citam ale to je uz moja chyba ta nevyspatost🙂no a cas?aspon nebude tak skoro tma a mozme byt dlhsie vonku🙂ja vidim len pozitiva uvidime ci to na malu nejak bude ucinkovat

3558
27. mar 2009

aj mne je to jedno. 😉

alon111
27. mar 2009

tak ja mam s posunom casu velke problemy.ja dost malo spim aj bez toho aby som musela spat o hodinu menej.minimalne mesiac mi trva kym si moj organizmus zvykne a tie bolesti hlavy ani nespomynam a moje deti su tiez cely mesiac po presune casu velmi mrzuty a navyspate 😒

kacenqa
27. mar 2009

mamutka 😀 😀 😀 😀 len toho polroka budes vsade chodit s hodinovym predstihom, ale ved radsej skor ako neskor, nie? 😉

ja len dufam, ze krpec si to 'nevsimne' a namiesto o siestej vstane pekne o siedmej 😀 teda v nedelu urcite, ale dufam, ze aj v pondelok a utorok a najblizsieho pol roka 😀 😀 lrbo skore vstavanie ma zabija 😠

bejbypd
27. mar 2009

ja nechapem akoze menej?sak spis taky isty pocet hodin len ked sa zobudis tak sa zobudi nie ako bezne o siedmej ale uz bude osem

alon111
27. mar 2009

pretoze ja stavam ked stava aj manzel do roboty a ked sa zmeni cas tak bude stavat nie o pol piatej ako v sobotu ale o pol stvrtej v nedelu .presuva sa cas z jednej na druhu zo soboty na nedelu.tak dufam ze uz rozumies preco budem spat o hodinu menaj 😉

bejbypd
27. mar 2009

😉

gangulienka
27. mar 2009

aj mne vadi ten posun casu ale to si za dva dni zvyknem....a je super ze je dlhsie svetlo v lete...takze ja som vlastne rada ze sa meni cas 😉

hasleerka
27. mar 2009

bejbypd, aj ja to takto beriem, vyspím sa koľko potrebujem a den trvá potom o hodinu menej

emogeon
27. mar 2009

ja sa tesim ako bude dlhsie slniecko,svetlo 😵
a kvoli spaniu sa netrapim , vyspim sa kedze som doma 😉

mami.sk
27. mar 2009

ja s tym nemam nejaky velky problem, len som zvedava ako na zmenu casu bude reagovat dcerka 🙂

ella1
27. mar 2009

mne vadí ráno.teraz je konečne o siedmej už svetlo a teraz zas bude tma.len chvíľu síce, ale ja som zo začiatku mimo.

bianca
28. mar 2009

neznasam posuvanie casu.Neznasam,neznasam,neznasam.Ked som chodila do roboty tak som vstavala rano 4 a pri posune casu o 3.Humus neskutocny.

kotenko
28. mar 2009

Ja sa tesim tomu, ked je vecer dlhsie svetlo.... cervene zore v lete... pripomina mi to krasne detstvo... den je dlhsi, viac toho stihnem (teda aspon si to namyslam 😀)

blesq
28. mar 2009

krasuliak? ty vole 😀

blesq
28. mar 2009

ja som za to aby sa to posunulo, sak teraz stavam o pol siestej ako blb, takto bude uz aspon pol siedmej 😀

krasuliak
autor
28. mar 2009

blesq ty lolo sak budes vstavat skorej 😀 😀 😀

krasuliak
autor
28. mar 2009

inak po posunuti casu a okolo 21 juna budem mat svetlo az do 23:30 😅 😅 sa tazko potom zaspava

a napr v norsku v severnych oblastiach je tma len asi 2 hodky potom uz zase svita 😅