Prechod z rodičovskej na materskú. Čo musím vybaviť?

gabulkac
26. apr 2018

Dobry den, vedel by mi niekto poradit co vsetko treba vybavit pri prechode z rodicovskej dovolenky na matersku? Myslim kam vsade treba ist socialka, urad prace atd. a ci mi vobec vznika narok na materske, pred 1.materskou som bola na PN, po MD prechod na RD, mala bude mat koncom jula 2 roky a termin 2.porodu mam koncom juna, som stale zamestnana. A este som pocula o nejakom prispevku pokial prve dieta nema 3 roky. Poradte

tribi
26. apr 2018

Ked si zamestnana narok na matersku mas,zamestnavatel nahlasuje do soc.poistovne predpokladany prijem aky by si mala v mesiaci (keby si hypoteticky pracovala) v ktorom nastupujes na matersku.a z tohto prijmu,ktory nahlasi sa pocita materske (prijem : 30 .0,75=vyska materskej na den).ty kedze si zamest.nenahlasujes nic na zdr.ani socialke,robi to zamestnavatel.ty musis odovzdat zamestnavatel ovi ziadost o materske co ti da gynekolog.

tribi
26. apr 2018

Ty musis akurat,ked budes na materskej ist na upsvar odhlasit rodicak a mozes si vybavit prispevok na prve dieta.dostava sa najdlhsie do 6 tyzdnov po narodení 2dietata(resp ak bude mat skor 3 roky prve tak do 3 rokov,)vyska zavisi od toho ci dieta navstevuje skolku,jasle(dokladujes vydavky,do 280€)ak je doma nic nedokladijes a prispevok je cca41€

evittam
26. apr 2018

A je tu o tom diskusii viac než dost. Inak suhlasim s
@tribi

gabulkac
autor
26. apr 2018

dakujem velmi pekne za odpoved 🙂