Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Preco je tolko problemov s otehotnenim?

Neplodnosť
mareka49
31. okt 2019

Ahojte, je tych problemov s otehotnenim viac, alebo sa len o nich viac vie a viac rozprava?
Cim to je?
Zivotne prostredie, hormony, antibiotika a ine skodliviny v strave, vode, vzduchu?
Uponahlana doba? Vek zien?
"Nekvalitne spermie"?
Citali ste niekde nieco vedeckejsie?
Aky je vas nazor?
Mam 30 a ked si tak vsimam okolo seba _ je takychto problemov ozaj dost.
Ta zienka, problem vobec pocat, ta potrat v skorom stadiu, jeden druhy,..ta problem vobec donosit.
My sme mali stastie a jedno dietatko mame.
Vzdy ked ma hneva, pomyslim si ako je vlastne super, ze ho mame a ze v dnesnej dobe to uz nie je az taka samozrejmost.
Vela vas caka a dufam docka sa..
Blizi sa rok 19, tak ak nie este v tomto, tak urcite v buducom roku PRAJEM cakatelkam splnenie tuzby💕

natalia_r
31. okt 2019

Strasne si zlata dakujeme..my sa snazime 1,5 roka o babo

zdenusa4
31. okt 2019

@mareka49 no máš pravdu, je toho viac a viac, už to nieje také ako kedysi porodiť 10 detí počas 10 rokov :/

xili99
31. okt 2019

je to ťažko, ale máš pravdu, že je toho kvantum. Lenže netreba sa opúšťať a strácať nádej, treba proste veriť! 🙂

ejanjelik
31. okt 2019

Ja si muslim, ze vela zohrava vek zeny. Zena ma uz v maminom brusku urceny pocet vajicok na cely zivot, neobnovuju sa ako muzom spernie. Vekom sa ich pocet znizuje a upada aj ich kvalita- vzhladom na zivotby styl, prostredie, zivoto spravu. Kedysi som tu citala, ze ako je mozne, ze romske zeny maju kopec deti. Ony zacinaju rodit povacsine velmi skoro a teda asi este nemaju vajicka tak znehodnotene. Ro je ale len moj usudok. Urcite je aj vela muzov, ktori maju problem, tam si myslim, ze je to zivotnym stylom, prostredim pripadne chorobou.

natassha1
31. okt 2019

asi tak jedno s druhym. isto sa o tom aj viac rozprava, uz to nie je taka vec, za ktoru by sa napriklad zeny alebo aj muzi museli nejako hanbit, proste je to uz taka viac bezna tema. ale ja osobne si myslim, ze to je aj nejaky sposob samotnej prirody ako trosku regulovat pocet ludi na planete

nancy666
31. okt 2019

@mareka49 my sme sa už síce dosnazili keďže nás je už dosť 🙂 ale si strašne zlata a ďakujem ti za založenie tejto témy, konečne niekde nejaká pozitivita, nie stále hádky a problémy všade. Takze za celého koníka ďakujem 🙂)))

wena
31. okt 2019

Podla mna je to tym, ze dnes zeny coraz dlhsie odkladaju dieta, niekedy mali bezne deti v 18-20 t.j. v idelanom veku na pocatie (z biologickeho hladiska). A tiez ze sa prirodzene viac hovori o problemoch s pocatim, hlavne tu ma MK, pary co pocali dnes proste nemaju o com lebo to pre nich nie je tema. Ja som tiez pocuvala z kazdej strany aky je problem otehotniet, ked sme sa zacali snazit tak som si myslela, ze tak najskor o rok sa aj podari a ups, na treti mesiac to uz bolo 🙂

evittam
31. okt 2019

@wena Ja som bez problémov otehotnela v 29.rokoch a este rychlejsie v 35. A poznam viacere. Takže tym to nebude.😉

antonia008
31. okt 2019

Ja tiež v 29.rokoch a potom skoro každý rok, ja som sa skôr bála, nech nie som tehotná. Otehotnela som cez neplodné dni, takže u nás takáto forma ochrani - je blbosť.. Proste chémia musí fungovať, musí sa vám páčiť vôňa vášho partnera /bez parfému/.. Každý kto v mojom okolí sa ženil alebo vydával s tým, že už bábo bolo na ceste, majú dieťa, minimálne jedno. Ale tí, čo sa brali z lásky a poradia, že najprv toto potom hento, dovolenka, auto atd- deti doteraz nemajú a pokúšajú sa možno dodnes.. A áno, bude to aj vekom, nechápem páry, ktorí majú po 30-tke a ešte majú čas.. podla mna sú len velmi pohodlní..

antonia008
31. okt 2019

*takáto forma ochrany

marguay
31. okt 2019

Vekom to az tak nebude. Ja po 30 prvy krat tehotna som lezala v nemocnici kvoli nejakej komplikacii a so mnou na izbe baba 27 rokov, opat potrat po UZ druhom umelom oplodneni, skusali uz niekolko rokov a to je len jeden priklad

halci
31. okt 2019

@mareka49 je to tym ze zeny odkladaju tehotenstvo. ja som mala prve dieta v 30, moja mama v 24, jej mama v 19, cize podla mna najmä tym to je..

maciatkolulu
31. okt 2019

@halci neviem... Ja som rovnako rýchlo otehotnela ako 20, 23 a 35 ročná. Podľa mňa sa o tom najmä viac hovorí. Osobne mam okolo seba viac početné rodiny, nepoznám nikoho, kto má problém, skôr sa boja, že "zase" 😂😂😂sú v tom

eliska13
31. okt 2019

@mareka49 stres, vek partnerov, caste zapaly u zien...

janinah
31. okt 2019

Sami sme si na vine a bude to len horšie.Deti už doslova s materinským mliekom pojedajú chémiu,veľa matiek berie hak ,ktorá vraj nevadí ani pri dojčení...a matky z pohodlnosti či hlúposti riskujú....dievčatá hádam pomaly od 15tich žerú antikoncepciu,ak nie kvôli sexu tak kvôli pleti...ďalšia nerozumnosť.. btw kde končia tie močom vylučované hormony z HAk a ako sa rozkladajú v prírode a kolko chémie vo vode je to trebárs ročne od tých milionov žien na planéte?....k tomu si pridajme stravu /kto dnes varí výlučne doma výlučne so svojich dopestovaných surovín, asi takých ľudí už ani niet/ potom kopa stresu už od škôlkarského veku,už odmalička do tých drobcov pcháme chémiu trebárs v podobe zázrakov na podporu imunity...ani nepokračujem,to by bolo nadlho a bežím do práce....

joja101
31. okt 2019

podla mna je kazdy pripad specificky, proste tie problemy sa lisia ale pre nieco to je. jasne, ze sa teraz o tom aj ovela viac hovori aj zo strany chlapov, kedysi to bola strasna hanba a nikto o tom nechcel hovorit ale myslim, ze tych pripadov stale pribuda. ja sa napriklad bojim aby sme nedopadli ako v tej knihe alebo serialy pribeh sluzobnicky, lebo fakt to k tomu podla mna smeruje

nika898
31. okt 2019

@mareka49 kazdy povie ze je to vekom. Urcite sa vek natom odrazi ale nemusi to byt pravidlo. Ja si skor myslim ze je to tym ze ten muz a zena sa k sebe akymsi sposobom nehodia. Proste chcemicky to nefunguje. Poznam vela pripadov co boli spolu dlhe roky a snazili sa aj o babatko a neslo. Ked sa rozisli a nasli si inych partnerov podarilo sa im na prvy krat. Nam sa obe deti podarili viac menej na prvy krat. Prveho synceka som mala v 27 a druheho v 29.

vilma7
31. okt 2019

Tak ja zas výnimka, lebo v 40 a v 42 som otehotnela úplne prirodzene a takmer na prvý šup, nemám za sebou žiaden potrat, doma dve krásne zdravé deťúrence...🤩🤩🤩

sara07
31. okt 2019

@ejanjelik by si sa divila ako sa dá bez akejkolvek podpory , liečby atd otehotniet po 40, len väčšina ide na interupciu len sa o tom nehovori

sara07
31. okt 2019

@janinah že riešiš len hak sa nedivím
a čo tak tie nadopované 3 mesačné kurence a iné zvierata urychlované, obilie sa postrekuje 8x kym je žatva , to ako nejde do pôdy ? všade ide

eliska13
31. okt 2019

@vilma7 kazdy den dakuj Bohu🙂ked pocuvam zeny okolo mna okolo 30-35 jeden pripad horsi ako druhy malo spermii zdeformovane,x potratov do 12 t, polycysticke vajecniky, dalsiia konecne otehotnela a lezi s preemklapsiou v nemocnici snad vsetci okolo maju nieco

eliska13
31. okt 2019

@sara07 jasne, ze aj toto vsetko, ale najviac si myslim ten vek ved niekedy sa cudujjem co tu pisu mlade zeny a ake diagnozy maju vysoky tlak, stitna zlaza...hematologicke problemy

sara07
31. okt 2019

@eliska13 si zoberiem len triedu synatora , ja ked som chodila do školy malo na celej škole 1 dieta alergiu sennu nádchu , teraz v triede je 22 deti a máš tam od adhd, cez celiakia, laktoza, intolerancia, alergia, dys zo 5 kusov len kukám ako puk
nikdy nebolo tolko ochorení ako teraz, štítna bola zriedkava teraz ked endo praska vo švýkoch každy den a nestihaju

eliska13
31. okt 2019

@sara07 ano ja som mala 2spoluziakov, ktori prepadli v diktate cervene more chyb a mozno mali dys...dnes by ich liecili a mali asistentov vtedy odisli do osobitnej skoly.Jedna mala ekzem aj tej sme zavideli, ze isla na 3 t na liecenie do Smrdakov🙂a k moru.

lauriik
31. okt 2019

Zeny, mate pravdu. A este take, ze pred 20 rokmi mali priemerne muzi na 1ml spermatu asi 80milionov spermii a dnes je to 20 milionov. A stale to klesa.

sara07
31. okt 2019

@eliska13 na našej škole som mala ekzem len ja a to bola riadna škola velká, teraz v každej triede

evittam
31. okt 2019

@lauriik Toto je nejaka štatistika?

lauriik
31. okt 2019

@evittam to su naozaj dokazane vedecke data...

moznoze
31. okt 2019

@nika898 nemyslím si. S manželom dme spolu 14 rokov, 4 roky sa snažíme o bábätko a nič. Rozumieme si po každej stránke, nemáme žiadne tajnosti, žiadne hádky, proste harmonický vzťah a nič z toho. Navštívili sme už CAR a nič.

natalala
31. okt 2019

@antonia008 no my sme sa brali lebo sme sa lubili a az neskor sme sa rozhodli pre babo a podarilo sa na prvy krat 🤷🏼‍♀️ Ja som sa vydavat tehotna nechcela...myslim ze je to skor individualne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli